Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:35 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Тема Как да науча...нови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.06.08 17:13



...едно малко коте да върши естествените си нужди на специално място? И какво място е подходящо? Легенче с пясък? Или с накъсани вестници? Или вече се продава нещо готово, което мога да ползвам и е удачно като продукт?

Благодаря!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Как да науча... [re: yниKaлнa]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано20.06.08 19:03



Няма нужда да го учиш

. Котките са невероятно чисти създания. Предоставиш ли му котешка тоалетна само ще се научи. Има много голям избор от пълнители за котешки тоалетни, но аз лично предпочитам силикона Fresh Magic. Ако случайно котанчо се плаши от шума използвайте за начало Бенто.



Тема Re: Как да науча...нови [re: MechoPuh.]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.06.08 10:29



Не мога да се съгласа, твърде е обобщено, че всички котки били чисти животни. Познавам такива, които си ходят по цялата къща, въпреки, че си имат тоалетни. Затова ми се струва, че е много важно още от много малко котето да придобие навици. Затова и попитах.

Моля, ако имаш време, дообясни ми разликите във видовете тоалетни - съвсем невежа съм по въпроса - как се действа, на колко време се сменя и други детайли, за които не се сещам, точно защото нямам опит.

Въпросът ми "как да го науча" беше в смисъл - дали да го поставям периодически в тоалетната, или веднага след ядене, или изобщо как да му покажа още в началото какво трябва да прави в неговата си тоалетна. Много е мъничко и когато му сложих легенче за тоалетна и кутия за спане - ги обърка... и накрая го намерих ЗАСПАЛО ВЪРХУ МРЪСОТИЙКИТЕ СИ!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Как да науча...нови [re: yниKaлнa]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано21.06.08 15:23



ами... вероятно и ти няма да успееш да си научиш котето. по правило майките им ги учат да се мият, да са чистички и тн котешки работи. с много такт можеш разбира се до някъде да заместиш майката на котето (защо по дяволите е трябвало да ги разделяте толкова рано?), без никакви репресивни действия към него, много гушкане и похвали при правилно изпълнение на задачата... и се надявайте да си е по природа чистофайниче (повечете наистина са такива)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.