Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Какво съдържат котешките храни???нови  
Автор smisul4e (plam)
Публикувано15.04.08 11:05



Здравейте!
Аз имам един проблем,който така и не мога да разреша.. Реших да давам на моето котенце само котешка храна (гранули и консерви) и сега то не иска да яде абсолчтно нищо друго.. Когато му дам да подуши пилешко,свинско и каквото и да е месо се облизва,иска да си хапне, но не яде... Виждам,че вече му е писнало от храната,която му купувам,но и нищо друго не иска да хапне... Според мен тея храни са натъпкани с некви съставки,които пристрастяват животните... Ако някой може да ми даде съвет или има решение какво да направя, ще му бъда много благодарна..
Оставяла съм котенцето 2-3 дена гладноо нарочно като съм му давала всякакви други храни,но то не яде и тва е... Незнам какво да правя...



Тема Re: Какво съдържат котешките храни???нови [re: smisul4e]  
Автор y=F(x) (непознат )
Публикувано18.04.08 00:53



Взели сте добро решение да храните котето си с гранули. Но въпросът е с какви по-точно?С какво качество? Не искам да Ви плаша, но от некачествени гранули котаракът на моя позната умря от запушване на отделителната му система. Ще поясня следното - както при колбасите, които купуваме, има различно качество - салам"кучешка радост" и салам"Бургас"на КФМ - кой ще Ви е по-вкусен и по-полезен за Вашето здраве?Така е и с котешките храни - по-скъпото ще Ви излезе по-евтино, защото е по-качествено и по-здравословно за Вашето коте.
Препоръчвам Ви да опитате "Роял канин","Уискас","Пурина".Като трябва само да сменяте и вида на гранулите - може би затова и котето не ги харесва - ако на Вас Ви дават само луканка, дали ще Ви хареса, или няма да си поискате и кашкавал?





Тема Re: Какво съдържат котешките храни???нови [re: y=F(x)]  
Автор smisul4e (plam)
Публикувано18.04.08 07:36



Искам да ви кажа само,че постоянно сменям храните,пилешко,агнешко и всякакви възможни,които са в магазините... Гранули взимам на Фрискас и Дарлинг, за първи път чувам тези,които ти ми каза... И аз говоря не за гранули,а за самото месо.. Искам да кажа това,че когато му давам чисто сварено месо,приготвено домашно,не иска да го яде,а яде само котешките консерви... Яде само и единствено царевица...

Въпроса е защо не яде домашно приготвени неща.. Защото консервите ги яде,но не и нещо различно от тях,а виждам,че вече яде,не защото му е вкусно,а защото трябва да хапне нещо :((( Явно се е пристрастило и със сигурност слагат такива съставки в тези храни...



Тема Re: Какво съдържат котешките храни???нови [re: smisul4e]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано19.04.08 19:06



Не иска да яде друго, защото споменатите 3 неща са много ниско качество и са наблъскани с адски много химия. Моя съвет е следния - започнете тези марки гранули да смесвате с висок клас гранули. В началото много от старите и съвсем малко от новите. С течение на времето започнете да намалявате количеството на старите и да увеличавате новите. Така постепенно би трябвало да приучите котето на качествени гранули, веднъж стане ли това би трябвало да започне да яде и други неща, но дори и да не го направи поне ще знаете, че котето яде качествена, достатъчно пълноценна храна, а не боклуци пълни с химия. Освен това моя съвет е да забравите напълно за консервите, каквито и да са. Максимума позволен е да овкусявате качествените гранули с котешки пастет, защото той е по-малко вероятно да е накиснати нискокачествени гранули. А консервите са точно това.
Успвех и кажете подействало ли е.

п.п. Качествени храни са споменатите Роял Канин, Про план на Пурина, но не и Уискас. Освен тях има още адски много - Хилс, Нутрам, Нутро чойс, Профилум, Нутра Голд, Леонардо, Бош, и още много, на които се казва супер премиум храни и трябва и това да пише на чувалите.

Животните са По-добрите приятели на човека!

Редактирано от kokerka на 19.04.08 19:09.



Тема Re: Какво съдържат котешките храни???нови [re: kokerka]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 15:09



Много си права за химията особено консервите на Уискас като постоят малко стават с извинение като сопол....как да ги ядат горките живптни??



Тема Re: Какво съдържат котешките храни??? [re: и aз]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано26.04.08 18:20



Консервите които аз съм виждала са накиснати в химичен сос нискокачествени гранули. От тези неща всички животни у нас повръщат. Как го дават това на животните си останалите хора и как живеят с тази храна другите животни не ми е ясно.

Животните са По-добрите приятели на човека!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.