Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 25.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Зайче-джудженови  
Авторлy (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 18:26



Здравейте. Искам да си взема зайче-джудже.
Тъй като досега не съм гледала такова животинче, нито изобщо някакъв гризач - взех си книжка да се просветя по въпроса, а и доста четох из нета...
Имам някои въпроси...ще съм благодарна на отговорите на хората, които имат опит със зайчета-джуджета.

В 1 магазин до седмица ще докарат зайчовци на по 1 месец...мога да го взема на тази възраст, нали...не е прекалено мъничко ?
Та...какво препоръчвате вие - 1 или 2 зайчета ?
Защото четох, че ако вкъщи няма човек, който по цял ден да се занимава с него, е добре да са 2. А мен от сутрин поне до към следобяд ме няма...
Дали ще му е самотно, ако е 1 ? Ако са 2 - 2 мъжки разбрах, че не са добра идея...2 женски как е ?
Друго - каква клетка сте си взели вие ? Тези на 2 нива как са ?
Колко трябва да е голяма клетката, ако зайчовците са 2 ?

Относно храната: кои точно готови смески, които предлагат в магазините препоръчвате ?
щото гледах, че има за зайчета-бебета, има с плодове, с витамини и още 100 вида на 100 фирми...
Ливадното сено, което се продава в магазините, кога се дава ?
Отделно пресни плодове и зеленчуци - какво мога да давам ?

Мерси предварително. Всякаква информация ще ми е полезна.



Тема Re: Зайче-джудженови [re: лy]  
Авторлy (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 19:47



А, и още нещо - понеже разбрах, че разпознаването на пола на зайчовците е проблемно - на 1 месечна възраст вече ще може ли да се разпознават ?!
Ако реша да взема 2 - разбрах, че да са женски е добре само ако са сестрички и са живели още от началото заедно...а, ако са мъжки - живеят няколко месеца добре и после започват да се бият.
Този проблем ще се оправи ли, ако ги кастрирам ? Ще се бият ли тогава ? И на каква възраст трябва да стане кастрацията ?

Мерси пак !



Тема Re: Зайче-джудженови [re: лy]  
Авторpetia (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 11:55



Здравей,аз имах зайче и се надявамда ти бъда полезна с няколко съвета.
1.Пола на зайчето се познава много трудно и в едномесечна възраст само специалист може да те опъти.
2.Хубаво е да си вземеш 2 зайчета за да не са самотни и мисля,че кастрация ще е най-добрия вариант за да не се бият.
3.Сеното е много важно,давай му всеки ден.
4.Клетката трябва да е възможно по-голяма,за предпочитанена два етажа.
5.Хубаво е зайчето да е на стърготини,за да му е топло и да си играе с тях,да си ги строи,реди и т.н.
6.Винаги трябва да има прясна вода.
7.В началото не го мачкай много за да може да свикне с обстановката по-лесно,не е хубаво да си играят с него напълно непознати за него хора.
8.Не го прехранвай.
9.Зайчетата не трябва да се излагат директно под слънчевите лъчи и небива да се оставят не температура по-висока от 20 С.
10.Зайчетата обичат плодове и зеленчуци.Най-добре е,ако те са домашни,а не купени,защото купените не са много полезни.
11.Внимавай със стърготините,който купуваш,чувала съм за много случай с умрели животни заради стърготините.
12.Добре наблюдавай зайчето и неговото поведение,ако забележиш някоя промяна това може да е лош знак.Тези животни нямат изразени симптоми,когато са болни.А когато вече симптомите им се появат обикновенно е късно да се помогне.(от личен опит ти го казвам)
13.Попринцип зайчетата винаги са гладни,ако няма апетит по-добре се свържи с ветеринар.
14.А относно гранулираната храна-гледай да е с повече витамини и зайчето да я харесва.Ако искаш да му смениш храната в някой етап,му я сменяй постепенно,а не изведнъж.


Нядявам се да съм ти била полезна със съветите,които ти дадох.





Тема Re: Зайче-джудженови [re: лy]  
Автор conejo (непознат )
Публикувано09.04.08 17:25



Лу,
ако все още не си си купила, прати ми мейл, аз развъждам този любимец от 10 години



Тема Re: Зайче-джудженови [re: conejo]  
Авторлy (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 19:14



Ааа, взех си, взех си... другата седмица прави 2 месеца, откакто е при мен.





Тема Re: Зайче-джудженови [re: petia]  
Авторлy (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 10:09



Засега се справяме чудесно с госпожицата

. Вече сме ваксинирани.

Много ми се иска да си взема още едно, това да не скучае, но...в клетката ще им е тясно на двете, а гледах клетки за 2... много са големи, нямам къде да я сложа .

Искам да те питам нещо... търсих хранилка, която да прикрепя към клетката, както примерно на папагалите, но за зайци няма явно...или поне аз не намерих. Купих й глинена купичка, уж достатъчно тежка, та да не я бута и обръща, и доскоро наистина не го правеше... но от 10на дена вече задължително като й дам да яде, започва да я бута, да я обръща, захапва я и я разнася из цялата клетка. Как да я отуча от това ?



Тема Re: Зайче-джудженови [re: лy]  
АвторCaни (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 12:02



Здравейте имам въпрос - От кой зоомагазин мога да си взема малки бебета клепоухи зайчета.Моля ви,че скоро детето ми имам рожден ден а то много иска такова зайче.





Тема Re: Зайче-джудже [re: Caни]  
Автор rave_ (rave)
Публикувано24.04.08 20:10



От кой град сте ?
Иначе в почти всеки зоомагазин ги има вече.

На пазарите за животни има най-голям избор.

-------
N/A


Тема Re: Зайче-джудженови [re: rave_]  
АвторCaни (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 13:28



от София.Знам ,че във всеки зоомагазин има,но някои са болни,а животинския пазар ми е далече.Вие вашите откъде ги взехте.Най много детето ми харесва клепоухите



Тема Re: Зайче-джудженови [re: Caни]  
АвторAниka (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 15:00



Бихте ли ми казали дали е удачно да живеят в една клетка ( по-голяма ) зайче и морско свинче ( ако и двете са женски ). Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.