Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 18.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Английски кокер шпаньол си търси партньорка...  
Автор jafar (ъ?)
Публикувано09.03.08 00:34



Очарователен златист кокер шпаньол си търси партньорка.

София, Южен парк, тел. 8693868



...труден е пътят към звездите...


Тема Re: Английски кокер шпаньол си търси партньорка... [re: jafar]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано09.03.08 12:23



А готови ли сте да заплатите таксата, която се налага според закона за заплождащи непринадлежащи към развъдници кучета?

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Английски кокер шпаньол си търси партньорка...нови [re: kokerka]  
Автор jafar (ъ?)
Публикувано09.03.08 12:58



Като един от 15тината соственици на куче в София, които си плащат таксата за куче мисля, че няма да ми попречи да си платя още една. Само да не се окаже така, че не могат да ми кажат точно на кого да я платя, както се случи последния път с плащането на таксата за куче, защото тогава става интересно - "знаете как е, с компютри работим".



...труден е пътят към звездите...


Тема Re: Английски кокер шпаньол си търси партньорка...нови [re: kokerka]  
Автор Spratt (непознат)
Публикувано09.03.08 12:58



И такава такса ли има? Съгласно кой закон? Малко глупаво ми се струва да има такава такса, сигурно някой собственик на развъдник я е измислил, но щом има защо да не си я плати човек, ако иска да си има кученца?



---------------------------
http://www.martesbg.net

Тема Re: Английски кокер шпаньол си търси партньорка... [re: Spratt]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано09.03.08 13:26



Таксата е измислена с цел по-малко домашни кучета да бъдат заплождани. Вие може да не сте от тези, които си заплождат редовно и безразборно кучетата и после бебетата се озовават на странни места, включително и улицата, но ако знаете колко много такива хора има..... От там всъщност идват и уличните кучета. И от там трябва да се започне борбата с тях. По-малко собственици на домашни любимци да си заплождат животните, което дефакто няма никакъв смисъл. Само после се търсят собственици на кучетата, които не е ясно какви точно са /защото специално родословни английски кокери в България няма/. Та когато Българина осъзнае, че си е взел домашен любимец, другар и приятел, а не машина, която да произвежда кученца и евентуално да докарва пари, тогава ще се започне с оправянето на проблемите с уличните кучета.
Не случайно в закона кастрираните са освободени от данък. И не случайно на запад домашните любимци се продават или подаряват вече кастрирани.

Извадка от Закона за защита на животните:

(5) Собственикът на куче, който го отглежда с цел развъждане, се регистрира по чл. 137 от Закона за ветеринарномедицинската дейност и заплаща в общината такса.
(6) Таксата по ал. 5 не се заплаща от развъдчици и членове на киноложки клубове, членове на Българската републиканска федерация по кинология или на други български или международни киноложки федерации, които извършват развъдна дейност на чистопородни кучета.

Животните са По-добрите приятели на човека!

Редактирано от kokerka на 09.03.08 13:30.



Тема Re: Английски кокер шпаньол си търси партньорка... [re: kokerka]  
Автор Spratt (непознат)
Публикувано09.03.08 13:46



По принцип си права - кучетата по улиците, особено след всички усилия за кастрация на бедомните, не се раждат по дърветата, някои "добри стопани" ги изхвърлят. Но една такава такса не би помогнала за намаляване броя на бездомните кучета, само ще подпомогне финансово собствениците на развъдници. Ако наистина има такава такса (можеш ли да ми цитираш име на закон, член и алинея за да го проверя?), той наистина сигурно е измислен от някое алчно за пари борче, собственик на кучкарник!



Да не говорим, че таксите и глобите по принцип имат възпитателен ефект, само ако се налагат. Какво ако се намали данъка на тези, които кастрират кучетата си, след като в цяла София само единици плащат данък? В този смисъл, достатъчно ще е някой от общината да си изпълни задълженията и да провери каква част от домашните любимци в София са регистрирани, ваксинирани и с платен данък, а след това НАИСТИНА да глоби тези, които не си изпълняват задълженията. Тогава масата от хората, които си взимат кучета защото е модерно, ще осъзнаят, че това не е играчка, която можеш да захвърлиш на улицата, а една голяма отговорност и ще се замислят преди да купят на отрочетата си кученце за Коледа.

Така че май нещата опират до това да се сазват съществуващите закони, а не да се измислят нови ограничения, за спазването на които никой не следи, нали?

---------------------------
http://www.martesbg.net

Тема Re: Английски кокер шпаньол си търси партньорка... [re: Spratt]  
Автор Spratt (непознат)
Публикувано09.03.08 13:55



О, извинявай, ти си ми цитирала алинеите, ама аз явно още дремя - все пак няма 2 часа, а е неделя!


Може би има резон наистина от една такава такса, но пак ще кажа - какво като никой не следи за заплащането й? Аз лично съм навита да си платя за да имам кученца, защо не? Една птичка обаче, за съжаление, пролет не прави!

---------------------------
http://www.martesbg.net

Тема Re: Английски кокер шпаньол си търси партньорка... [re: Spratt]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано09.03.08 13:56



Цитирах по-горе закона. Закон за защита на животните, раздела за животни компаньони, т.е. глава 4, член 35, алинеи 4 и 5.

Темата е много обширна, а в момента нямам особено време, но е хубаво да се контактува с интелигентни хора.
За съжаление само наложените условия за отглеждане на домашни любимци не могат по никакъв начин да накарат собственика на съседския боксер да не го пуска за разплод, въпреки че кучето е далеч от стандартите на боксера. Човека е адски отговорен, добре се грижи за него, разхожда го, храни го... но е решил, че иска кученца. Ако обаче му се тресне една такса /която да не е 24 лв/ и той не е на далавера финансово може би ще се замисли първо дали да го пусне.
Иначе е факт, че законите като цяло у нас доста се заобикалят поради факта, че не се следи за спазването им, а ако се следи, то корупцията е голяма. Но аз все си мисля, че рано или късно някой, някъде трябва да започне да гледа на нещата от друг ъгъл, и аз лично за себе си съм започнала. И за мен е чест ако мога да обясня поне на един човек, че заплождането е безпредметно, точно в нашата държава. Особено когато става въпрос за така любимата ми порода английски кокер, който ще повторя в България няма нито един представител, за съжаление.
Само искам да вметна, че развъдниците нямат ни най-малка финансова изгода, защото те си плащат много по-големи данъци и такси и всъщност тази такса им е опростена защото те вече веднъж са я платили. А парите както се знае отиват в общината, която няма нищо общо с развъдниците ;)

Аз пък си кастрирах кучето, защото стигнах до извода, че не ми се иска да й рискувам живота заради някакви бебета, които 3 месеца след раждането може и никога повече да не видя, да не говорим, че не се знае на какви стопани биха попаднали. И сега си живеем без данъци и такси ;)

Животните са По-добрите приятели на човека!

Редактирано от kokerka на 09.03.08 13:58.



Тема Re: Английски кокер шпаньол си търси партньорка...нови [re: kokerka]  
Автор mitko8O (новак)
Публикувано10.03.08 09:31



Абе аз не съм видял по улиците да щъкат бездомни елитни кучета .



Тема Re: Английски кокер шпаньол си търси партньорка...нови [re: kokerka]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано10.03.08 16:36



Госпожо,

В този ред на мисли, знаете ли, че изобщо няма да е зле да кастрирате и децата си? Ако имате синове, направете ги евнуси, моля! Това ще е все пак някаква гаранция, че няма да се оженят, защото кой знае на какви жени биха попаднали...

Освен това, съществено се ограничава възможността да се разболеят от СПИН и болести, предавани по полов път.
Следователно единствено кастрацията би им осигурила фиизческо и психическо здраве до дълбоки старини.

Да не би да мечтаете за внуци? О, Боже мой! Откъде накъде дъщерите ви ще се мъчат заради някакви си там бебета? Освен това, знаете ли, какъв разход е едно бебе? Едва ли ще имате финансова далавера от тях.

-------------------------

Честна дума, не мога да проумея, как някой може да твърди, че обича дадено същество, че е член на семейството му, че е най-добрият му приятел - и същевременно насила да го прави инвалид.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.