Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дайте ми съвет как да постъпянови  
Авторlelq (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 11:14



Милата ми душица Хера (немска овчарка) вече не може да върви. Имаше проблеми със задните крака, но все пак правехме кратки разходки сутрин и следобяд без да пропуснем и ден. Преди 1 седмица обаче се подхлъзна по заледено стълбище и въпреки, че успях някак да я хвана, явно се е контузила , прави 2-3 крачки и ляга. Тя кара 15-та година, което е необичайно за голямо куче, но сме я гледали като писано яйце и само затова е стигнала до тая почетна възраст. Въпросът е какво да правим занапред? Всичко прави на пода, постоянно почиствам, ако беше лято щеше да си лежи под някое дърво на сянка в градината, но сега не става. Тежка е за носене - поне 40 кг.Мислехме и за инвалидна количка, но едва ли ще може да се справи, тъй като май вече и предните крака не я държат. А се храни добре, лае на непознати, следи непрекъснато къде съм (научена е да пази мен) Направо съм в безизходица и по цял ден се въртя около нея, целувам я и плача. Не искам да се разделям, не искам да я приспиваме. Направо полудявам, че няма да ме посрещне на вратата, че няма да я има. Е, излях си мъката, сигурно и на повечето от вас, собствениците на домашни любимци се е случвало това. Моля ви, разкажете как сте постъпвали при подобни случаи. Ето и Хера - такава, каквато искам да я помня винаги:





Тема Re: Дайте ми съвет как да постъпянови [re: lelq]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано16.01.08 18:28



Едно не разбрах - какво казаха ветеринарните лекари?

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Дайте ми съвет как да постъпянови [re: kokerka]  
Авторlelq (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 22:20



Лекарят, който я знае от 5 години насам каза, че този дегенеративен процес е необратим, мисля, че спомена и дисплазия, че вече кучето е много старо и е надминало пределната възраст на живот за немска овчарка и че от сега нататък нещата ще се усложняват, най-вече за стопаните. Тя отдавна си получава порцията глюкозамин (Top 10 Joint problems) и витамини, но той предписа и витамин Б комплекс, по 3 табл. аспирин протект през ден, левоколумбин( за засилване на имуната с-ма, защото има и туморчета на 2-3 места по тялото), и фурантрил за облекчаване работата на сърцето. Имам доверие на лекаря и знам, че ако има как, би помогнал да се възстанови, но се чудя все пак дали да не я прегледа и друг?



Тема Re: Дайте ми съвет как да постъпянови [re: lelq]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано16.01.08 22:44



Второ мнение никога не е в излишък, току виж намерили как да да вдигнат кучето поне да слиза да пишка навън. А и нищо няма да стане ако просто попитате.
Иначе аз лично докато не започне да го боли кучето нищо нямаше да направя, щях да си се грижа за него както и колкото мога. При поява на болки, които лекарите не могат да овладеят - тогава да мисля за друго.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Дайте ми съвет как да постъпянови [re: lelq]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано17.01.08 05:19



Не се разделяй с нея докато е възможно. Понезе е тежичка, намери детска количка да можеш да я изкарваш навън, да може там да си върши нуждите. Обичай я още малко!



Тема Re: Дайте ми съвет как да постъпянови [re: jaime14]  
Авторlelq (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 18:59



Не си и помислям да я изоставя, тя ми е по-скъпа на сърцето от много хора. Имаме навсякъде стъпала, така, че се налага да я пренасяме. А каква детска количка да потърся - на 4 или на 2 колела? Има ли някой опит с такава количка? Може би все пак да поръчам инвалидна за куче, намерих тук в един форум къде правят, но ще стане чак след 3 седмици. Много ви благодаря за съветите, така мисля да постъпя и аз. Нямате представа каква златна душа е Хера. Разбираме се само с поглед или знак. Как ще я прежаля, не знам.



Тема Re: Дайте ми съвет как да постъпянови [re: lelq]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано18.01.08 00:44



Не е необходимо да е нова, просто се съобрази с размера.



Тема Re: Дайте ми съвет как да постъпя [re: jaime14]  
Авторlelq (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 11:30



Започна да подгъва и предните си крака, изглежда проблемът е много по-дълбок. Говорих с ветеринар- травматолог, но трябва да я закараме в клиниката за да я прегледат на рентген и ехограф. Не знам дали не е по-добре вместо да я травматизираме допълнително, просто да я гледаме докогато може у дома. Явно не изпитва болка и се храни добре засега. Чувствам се ужасно. След нея сигурно дълго време няма да си взема куче.



Тема Re: Дайте ми съвет как да постъпя [re: lelq]  
Авторmareta (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 13:17



Аз имам същия проблем и съм като теб! Не мога да го заведа да го убия, кучето ми е пудел на 16 год. Много е зле, не може да спи, целият е подут, куца вече с краката направо УЖАС! Но не мога, не мога да го заведа там.... предпочитам да си умре вкъщи, с обичта и грижите по него! Знам и ни е много трудно да взема каквото и да било решение като го виждам да се мъжи........и аз имам нужда от помощ

...............ТРУДНО Е МНОГО Е ТРУДНО И ТЕЖКО!



Тема Re: Дайте ми съвет как да постъпя [re: mareta]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 21:26



Оставете вашите любимци да си отидат от тоя свят по естествен път, там където им е било най-хубаво до вас на любимото им място и бъдете до тях не ги оставяйте сами.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.