Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема имам си папгалче "Корела", обаче нищичко не знамнови  
Автор ReZuS FUCKtorOFF (отрицателен)
Публикувано09.10.05 22:05



здравейте ,

прди седмица станах случаен собственик на папагал порода "Корела" ....и това всъщност е всичко , което знам за това животинче , и то благодарение на нета , където рових 2 дни снимки на папагали , докато намеря тази порода .....

като казвам "случаен собственик" , израза е напълно точен ....
Докато обикалях лозето , което се намира до село Куклен , пловдивско , забелязах бяла птичка да пърха , оплетена в оградата .....а около нея, на няма и 5 метра се вътреше мишелов(вид сокол , в района има много).....явно е подгонил горкото животинче и бе решил да го яде за обяд , но аз като една истинска Стойка Пипирудата го СПАСИИИХ ....

горкото едвам дишаше , цяло разпердушинено ....
но вече се оправи , слава богу ....
немрих му една стара клетка , купих му комбинирана храна .....и го оставих в Куклен в помещенията с ферментаторите за виното ..на сигурно място е , има кой да го храни .....обаче смятам да си го взема в Пловдив....

обаче имам няколко въпроса , и много се надявам някой да може да ми отговори , защото това папагалче ми харесва , определено ....
като ме види ,че пристигам започва да чурулика и да прави някакви странни движения с главата нагоре-надолу ...вс еендо ми се покланя ....много е забавен ....ъ-ъ-ъ- може и да е забавна ...всъщност , идея нямам , и затова съм тук , за да ви попитам .....
нека подредя въпросите си така :

1.Как да разбера горе-долу на колко години е ?
2.Как да определя пола му?
3.Какъв размер горе-долу кафез да му взема , че този му е тесен ,опредлено.
4.как се къпе папагал ,че още си е бая мръсен :))
5.ОТ КАКВА ХРАНА ИМА НУЖДА ? семките и орехите ясно ..нещо друго ме интересува .....
-евентуално , КАКВО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДАВА за храна на папагал ?
6. да му търся ли партньор(ка) ? понася ли им да живеят сами в кафез ?
7. тази порода папагали спада ли към групата на говорещите ?

8.нещо друго , което аз не се сещам така на прима виста , а е много важно за гледане на папагали ?

много ви благодаря предварително ..очаквам с нетърпение отговорите , защото съм много вдъхновен да си го гледам това животинче ....


п.с аз забравих да го опиша ...чисто бяло е папагалчето , с оранжеви петна около бузките и жълт гребен ...голямо колкото една мъжка длан..много гласовито ...за друго не се сещам ;)



Тема Re: имам си папгалче "Корела", обаче нищичко не знови [re: ReZuS FUCKtorOFF]  
Автор kokerka (ku4karka)
Публикувано10.10.05 00:16



Не съм толкова голяма разбирачка на папагали, но ще се опитам да помогна. Незнам дали може да се определи възрастта на папагалчето, но това не е и толкова важно, ако питаш мен. Тази порода е много сладка, интелигентни са, мисля че с много труд можеш да го научиш на някоя и друга дума. Храна - купувай му има си специални храни за средни породи папагали в зоомагазините. В една кутия има всичко необходимо за храненето му. Кафез - колкото по-голям - толкова по-добре :) Все пак да има къде да подскача, да си разперва крилете. Ако е много питомен тези папагалчета нямат проблеми и с пускането из стаята да си похвърчи, да се поразтъпче, ако имаш желание и време за това. Партньор не е задължителен, те се справят отлично и сами, а и ако е само ще те харесва тебе повече, така съм чувала. Ами засега това се сещам, ако се сетя още нещо ще ти пиша пак, успех с новия любимец :)



Тема Re: имам си папгалче "Корела", обаче нищичко не знамнови [re: ReZuS FUCKtorOFF]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано10.10.05 01:01












Тема Re: имам си папгалче "Корела", обаче нищичко не знамнови [re: ReZuS FUCKtorOFF]  
Авторзexъc93жф (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 00:04



здравей аз нямам но съвсем скоро ще си купя мога да ти отговоря на въпроса за това дали говорят да те спадат към групата на говорящите и най лесния начин да ги научиш е като им запишеш на касета или диск реплищите които искаш да казват.




Тема Re: имам си папгалче "Корела", обаче нищичко не знамнови [re: ReZuS FUCKtorOFF]  
Авторnikinik (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 21:33



mi potarsi nqkoi polezen forum obeden sam `e ima takaw az sa6to imam papagali 2 no ne si padam osobenno po korelite hi





Тема Re: имам си папгалче "Корела", обаче нищичко не знамнови [re: ReZuS FUCKtorOFF]  
Авторdessi_aa (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 14:04



1.Как да разбера горе-долу на колко години е ?
- Няма да стане!

2.Как да определя пола му?
- Ако снася яйца значи е женски!ШЕГИЧКА?!?Незнам! По дебелите са женски а по слабичките мъжки, но само докато са в ранен периот сащото после мъжките са по големи!

3.Какъв размер горе-долу кафез да му взема , че този му е тесен ,опредлено?
- ширина 40см., височина 50см. и дължина 60см. На моя папагал така си му е добре!

4.как се къпе папагал ,че още си е бая мръсен :)) ?
- Празниш клетката от всички джунджърийки от вида на хранилка вода и др. така, че да остане само папагала.След това го взимаш с клетката в банята и го оставяш някъде или под душа, ако не е от тези който се свалят подвижните. Взимаш душа и го пръскаш с топла вода. Ако му хареса почва да се нагажда.

5.ОТ КАКВА ХРАНА ИМА НУЖДА ? семките и орехите ясно ..нещо друго ме интересува .....
- Просо,моркови ябълки, абе плодове и зеленчузи най - вече!
-евентуално , КАКВО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДАВА за храна на папагал ?
- Обелки от краставици защото съдържат нектрати!

6. да му търся ли партньор(ка) ? понася ли им да живеят сами в кафез ?
- Ако искаш да го учиш да говори не.Ако е женско да защото те не могат да говорят и да седят сами а мъжките да като им обрищате особено по много внимание!

7. тази порода папагали спада ли към групата на говорещите ?
- Да но само мъжките и ако са самми защото ако са с женска те ще обрътщат внимание само на нея а не на вас.

8.нещо друго , което аз не се сещам така на прима виста , а е много важно за гледане на папагали ?
- Ами всяка сутрин и вечер да чистите изпражненията им!



Тема Re: имам си папгалче "Корела", обаче нищичко не знамнови [re: dessi_aa]  
АвторKaнapoвъдa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.07 18:44



http://birds.ms-bg.net

Тук има информацията за корелите.Само трябва да намериш нужната ти категория!





Тема Re: имам си папгалче "Корела", обаче нищичко не знови [re: ReZuS FUCKtorOFF]  
Автор jaziri (непознат )
Публикувано29.10.07 10:57



zna4i vzemi golqma kletka puskai gi navan i ne gi pribirai. te sami se pribirat. hrana kypi da e za koreli Mike i gi smenqi kato vidove.



Тема Re: имам си папгалче "Корела", обаче нищичко не знови [re: ReZuS FUCKtorOFF]  
Автор jaziri (непознат )
Публикувано29.10.07 11:02



na4i ako nqma dr korela e hubavo da si vzeme6.davai my plodove i zelen4uci . qde semki . na4i pol pogledni my buzkite ako sa ttumno oranjevi abe tumni na4i e mujki. ako sa svetli e jenski.kato vuzrast nemoje6 da gi razpoznae6 kom q 5 meseca i e golqm



Тема Re: имам си папгалче "Корела", обаче нищичко не знови [re: ReZuS FUCKtorOFF]  
Автор jaziri (непознат )
Публикувано29.10.07 11:13



1.Как да разбера горе-долу на колко години е ?-nemoje6 samo lekar moje

2.Как да определя пола му?-po buzkite ako sa po tymni na4i e muj ako sa svetli e jenski

3.Какъв размер горе-долу кафез да му взема , че този му е тесен ,опредлено. -golqm da e okolo 1m na 1m nz kolko ama da e golqma


4.как се къпе папагал ,че още си е бая мръсен :)) mi kogato mie6 kletkata sus dy6a gi mie6posle gi slaga6 na toplo okolo 30C


5.ОТ КАКВА ХРАНА ИМА НУЖДА ? семките и орехите ясно ..нещо друго ме интересува .....-na4i kypyvai hrana i smenqi markite!!!!!! VAJNO E


-евентуално , КАКВО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДАВА за храна на папагал ?-na4i ne se stahyvai ako grize nqkoe cvete moito ogriza vs v nas i nи6то my nqma

6. да му търся ли партньор(ка) ? понася ли им да живеят сами в кафез ?-na4i hybavo da si ima drygar

7. тази порода папагали спада ли към групата на говорещите ?-da kogato stanat na 5- god moje da kazvat ne6to

8.нещо друго , което аз не се сещам така на прима виста , а е много важно за гледане на папагали ? - kypi im sushto taka vitamini shtot dokato ebil navun si gi e uzgubil i sega my trqbvat za imunnata sistema YSPEHHHH!!!!!!!!!!!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.