Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 22.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мъжки бултериер търси своята половинка .нови [re: OT6ELNlK]  
АвторJokera (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 19:36



И след като кучето е от сой

я дай баце малко инфо за родителите,че не са много РОДОСЛОВНИТЕ булита в БГ.......



Тема Re: Мъжки бултериер търси своята половинка .нови [re: OT6ELNlK]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано19.10.07 13:22



Ама вземи само малко си оправи речника, че с тея селски изрази никак не отива да говориш на някой друг, че е прост.
И сега КУЛТУРНО по темата. Кучето ти може и най-страхотното да е, щом няма родословие няма право да се размножава. Това, което правиш няма да допринесе за породата, ако ще и кучето да е от Марс с 8 невзети родословия.
И смао не ми обяснявай колко разбирам, защото просто не ме познаваш.
Очевидно избиваш комплекси, но ние не сме длъжни да те търпим.
Айде със здраве и не си прави труда да качваш снимки, защото те абсолютно нищо не могат да докажат, щом ти липсва най-важната хартийка.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Мъжки бултериер търси своята половинка .нови [re: kokerka]  
АвторBopшeвa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 23:58



"Кучето ти може и най-страхотното да е, щом няма родословие няма право да се размножава."
Как не те беше срам да го напишеш туй нещо!!
Ами хай да заплюем всички кучета без радословие до девето коляно тогава!
Виж какво ще ти кажа кокерка..не решаваш ТИ кое куче може да се размножава и кое не:)



Тема Re: Мъжки бултериер търси своята половинка .нови [re: Bopшeвa]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано20.10.07 19:23



Хич даже не ме беше срам!
Именно защото не решавам аз, затова всеки втори си прави всякакви извратени смесици на породи, после що има улични толкова много, защо кучетата са все болни и защо малки бебета поголовно се ДАВЯТ в реката? Щото всяко куче има право да се размножава.....

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Мъжки бултериер търси своята половинка .нови [re: kokerka]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано22.10.07 22:07



Ами то не е трудно да се разбере - аз имам бултериер, даже на сайта на клуба има негова снимка като малък, заедно с другите кученца от котилото. Не съм му вадил родословие, ама това не го прави по некачествен... Какво значение има тука хартийката?



Тема Re: Мъжки бултериер търси своята половинка .нови [re: mizrahi]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано22.10.07 22:24



Хартийката дава право след време, вие да докажете по някакъв начин, че все пак кучето е с тези и тези родители. От там нататъка титлите от изложбите доказват неговите качества, доказват принадлежността му към породата и му разрешават да допринесе за нея. СЛед време тези неща ще ги пише и в родословието на децата и внуците на това куче, и ако са спазени всички тези условия те ще са достойни представители на породата, а не смесени с някой стафф, бултериер или бог знае какво за "подобряване" на визията с цел печалба на повече пари.
Ей такова значение има хартийката. Останалото е проста търговия на търгаши, на които не им пука за която и да било порода, а само как да изкарат повечко пари с по-малко труд.

Обичайте любимците си, както те обичат вас.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Мъжки бултериер търси своята половинка .нови [re: OT6ELNlK]  
Авторpaдaн (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 00:46



...имам прекрасна женска бяла с черни уши на четири години от сърбия.....със сръбски документи....нашите прословети родословци се съдят за някяви права и някакви клубове и определено развъждат мишоци....ако проявяваш интерес..тел ми е 0878452445



Тема Re: Мъжки бултериер търси своята половинка .нови [re: paдaн]  
Автордyпeтo (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 12:10



хахахахха имал чистокръвна женска от сърбия хахахахха такова куче няма бе брато в клуба се знаят всички а ти кой си бе смешко покажи я де да ти видим мишока хахаххахахах



Тема Re: Мъжки бултериер търси своята половинка .нови [re: Bopшeвa]  
Автор keitity (непознат )
Публикувано26.10.08 14:30



А би трябвало да е така. Именно тези, които са с родословие трябва да се размножават разбира се!!! Аман от хуманистични простотии и защитници на песовете по улицата и прочие, и аз ги харесвам и на мен ми е жал за тях, но никой не е щастлив от факта, че са на улицата! По същия начин и всички останали кучета, които си имат дом и които за жалост нямат родословие - не бива да се рискува и да се размножават за нищо на света. Съществуват толкова специфични болести, за които стопаните въобще не биха подозирали, че домашният им любимец е предразположен към тях (именно защото те нямат родословно дърво и не се знае нищо за тях) и тези болести могат да се появят изведнъж от нищото, накрая се получава така, че всички страдат от това:( Говоря от личния си опит, със сестра ми си взехме един изоставен бултериер, за който не знаехме почти нищо, освен че предишните му собственици го малтретирали... както и да е гледахме си го, привързахме се страшно много и много си го обичаме... и изведнъж се разболя без явна причина, не е стар или нещо такова,но разбрахме, че не е чистокръвен бултериер и е предразположен към онези болести наречени >тихите убийци< . Ужасно мъчна история, сега е на системи:[[[ това е, което исках да кажа. Не размножавайте животните без да сте сигурни, че са чистокръвни и с родословие....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.