Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 16:43



Именно.

От началото на тази тема постовете ти са все в една посока. Агитация за спазване на закона. Разбрахме. Нека си имаме и ние нашето мнение, без веднага да бъдем агитирани в противното.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: wind]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано02.11.07 18:41



Май нещо не си ме разбрала правилно. Аз не агитирам никого. Всеки знае сам за себе си дали ще го спазва закона.
Темата я създадох за да информирам повече хора. Оказа се, че този закон е неизвестен за 70% от собствениците на домашни любимци. А някои от тях ако го знаеха биха решили да го спазят. Не се опитвам да агитирам никого. Явно имаш някакъв проблем с моето мнение, не виждам обаче какъв. И не виждам нищо лошо да се агитира ЗА спазването на който и да било закон. Същото бих направила и със закона за светлините на колите през зимата, например. А ако погледнем от обратната страна на нещата, ти агитираш да не се спазва закона, което е меко казано - лошо. Ама не съм седнала да те упреквам, нали.
Аз викам да спрем! Щото нищо конструктивно няма да излезе от нашия...хм... диалог. А?

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 23:41



Ами и аз това казвам, а доколкото си спомням ти спомена, че спираш вече.

Аз не навивам никого да прави каквото и да било, а споделям моето мнение, докато ти непрекъснато агитираш ЗА спазването на закона /уместен или не/.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: wind]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано02.11.07 23:55



И ще продължавам да го правя....
Само засега ще млъкна, че да се успокоиш.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 02:12



Благодаря.

Хубаво е да има плурализъм.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общината [re: MiracleofLove]  
Автор take_down (новак)
Публикувано08.01.08 10:50



Нещо дълбоко в тоя закон е сбъркано. Не ми става ясно за какво всъщност е този данък и какви са предимствата ако човек регистрира домашния си любимец. Целта е да се намери работа на някого, да се съберат пари и да се напише нещо върху хартия, която после да се изгуби. Да регистрират първо бездомниците и децата без родителски надзор пък тогава да ровят в други посоки. Но така е винаги се почва от най-лесното и уви се спира до там.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: take_down]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано08.01.08 21:04



Идеята е, чрез регистрацията на домашните кучета да ЗАПОЧНЕ контрола по изхвърлянето им на улицата, защото главно от там идват уличните. Освен това чрез данъка се прави опит да се насърчи някак си кастрацията на домашните кучета, което също би помогнало за намаляване на изхвърлените кученца в кашончета. И си е много на място въвеждането на закона /не споря, че с децата и уличните положението не е розово/ но И домашните трябва да се контролират. За съжаление не са назначени допълнително хора, които да събират парите, събира ги данъчното в общината, която събира и останалите данъци. С тези пари се подпомага кастрацията на уличните, която би трябвало да доведе до намаляване и в последствие изчезване на уличните.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общината [re: kokerka]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано19.01.08 01:24



Аз плащах данък на предишното си куче.Но се оказва,че нямам право да го извеждам от дома си навън поради липса на място за разходки за кучета.Кучето ми не трябва и да лае,за да не нарушава закона за обществения ред

.В данъчното на фактурата не се отбелязва данък куче,а просто някакъв си данък.Излиза,че плащам,а на среща права никакви,само забрани и задължения.Е,не-няма стане тая.Не плащам повече от 7 години и няма и стотинка да платя.А иначе бездомните кучета в Бургаско се евтаназират още в деня в който са хванати.Наскоро мои приятели едва спасиха едно квартално куче по простата причина,че видяхме как го прибират и веднага се потегли след кучето.Казали са,че е тяхно и така са го спасили от евтаназията.



Тема Това са пълни глупости [re: kokerka]  
Автор 666666 (член)
Публикувано31.01.08 02:48



Аз сум отгледал толкова кучета колкото сигурно всички вие заедно и никога не сум видял истинско куче улично,а помиярите си се развъждат сами!



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: 666]  
Авторvikabog (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 07:51



Ей,да му сложиш чип,не ти гарантира,че ще го намериш.Имах хъски,женско,синеоко,откраднаха го и да не би да го намерих,щото имаше чип?!Това не ти е търсешто или засичащо от сателит устройство-чипът се слага,за да докажеш,че кучето е твое.А,че ги боли-сигурна съм,като ми влезе съвсем малка трескичка ,мястото боли и още как.И като чуждо тяло,организмът иска да го изхвърли-там почва да гнои.Не на чипа!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.