Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Регистрацията на кучета в общината  
Автор MiracleofLoveМодератор (In Love)
Публикувано30.06.07 22:47



Регистрацията на кучето Ви е задължителна според новия закон. Не само издаването на паспорта от ветеринаря, но и регистрирането му в общината, заплащането на годишен данък и чрез ветеринарните лекари регистрацията му и в РВМС. Така с това се прави първата крачка към създаването на единен регистър, чрез който по някакъв начин да се контролират домашните кучета, които понякога стават улични.
Регистрацията е лесна, не изисква кой знае колко време и ще ви донесе спокойствие, че всичко е законно, и никой не може да ви глоби или вземе кучето.


Раздел VI започва от член 172

П.п. Моля, ако някой модератор погледне тук и има доброто желание да закачи темата горе, защото е хубаво повече хора да си научат задълженията, а закона не е известен на почти никой. Благодаря предварително.

Редактирано от MiracleofLove на 30.06.07 22:56.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: MiracleofLove]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано01.07.07 19:50



Много благодаря за закачането на темата. Надявам се повече хора да разберат, че регистрирането на домашния любимец е задължително по закон и е хубаво това да се направи.

Всъщност и аз минах през тази процедура и мога да кажа, че е много лесно и бързо.
Отива се с ксерокопия на паспорта на кучето /новия вариант, който е съобразен със стандартите на ЕС/ в данъчното. Там Ви се дава декларация, която попълвате с Вашите и на кучето данни. АКо има причина за освобождаване от данък се попълва и тя. Плаща се данъка /за СОфия 24лв на година/ и с бележка за платен данък се подава декларацията в данъчното, срещу която се получава служебна бележка. С нея и пак същите копия на паспорта се отива при ветеринарните лекари, които поставят чип на кучето и самите те регистрират Вашето куче в РВМС. И с това се приключва всичко и Вашето куче е законно регистрирано /както колата/.

Дано повече хора намерят смисъл в спазването на законите за да станем по-добра държава.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
АвторДЖAФФФФ (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 14:32



"Животните са По-добрите приятели на човека"
Вярна си е!!! Няма да намерите куче, което да слага чипове на хора и да разправя, че го прави от хуманност!!!





Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: ДЖAФФФФ]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано04.07.07 15:36



Моля темата да не се спами. СЛожили сме я за да се информират хората. АКо имате да кажете нещо по нея моля, направете го. АКо не, задръжте си излишните коментари за вас си. Не виждам нищо нехуманно в слагането на чип, абсолютно безболезнено и безвредно е за кучето. А и щом в закона така пише, всеки е длъжен да го постави, иска или не.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Законите ги измислят онея малоумници в парламентанови [re: MiracleofLove]  
Автор 666666 (член)
Публикувано22.07.07 19:42



Половин България има кучета - това прави поне 100 000 000 лв и къде ще отидат тези пари = най вероятно за мерцедеси на същите гъзолизци в парламента



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: 666666]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано22.07.07 19:49



Далеч не е половин България с кучета. И парите отиват в държавната хазна, като парите от всички данъци. Така както се палщат данъците на колата така се плащат и данъците на кучетата. Няма никаква разлика между двете неща. щом има закон, той трябва да се спазва. С част от тези пари се решава проблема с бездомните кучета.
И А досега като гледам колко хора са си регистрирали кучетата и са си платили данъците и кола играчка не може да се купи с тези пари, така че не се безпокой от това никой няма да забогатее. Поне не сега... За съжаление.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: ДЖAФФФФ]  
Авторpuppy_Dara (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 00:21



Е сега ти искаш да ми кажеш ,че по този начин нараняваме кучетата ли?
Нем - напротив!Чипа се слага под кожата ,не пречи на кучето да се развива нормално ,просто е по-лесно ,ако кучрто се загуби,да се намери бързо!

Любофта иска жертви,а който желае ги дава!
Аз реших да ги давам!





Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: kokerka]  
Автор koni555 (непознат)
Публикувано07.08.07 23:48



Аз ще започна да си плащам данъка за кучето когато България въведе хуманен закон за всички кучета, не само за домашните. Сега бездомните се третират като безстопанствени и се убиват, а аз няма да дам и стотинка за убийството на което и да е куче.



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: koni555]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано08.08.07 12:32



Май не сте прочели линковете към законите, които съм дала. В България вече има закон, който обхваща И безстопанствените кучета. В момента се чака да се разгледа на второ четене закона за защита на всички животни. Бездомните кучета в България от повече от година и половина не се евтаназират, а е в сила кастрационната програма, за която всъщнсот отиват всички пари от данъци.
И докато разсъждаваме по този начин, като вас, бездомните кучета няма да станат по-добре и по-малко, съжалявам, че ви го казвам.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: kokerka]  
Автор koni555 (непознат)
Публикувано08.08.07 16:53



Закон в България все още няма. Това, че е приет на първо четене още в края на м.април въобще не означава, че е в сила, а се разглежда като проект. При обнародване в ДВ се указва след колко месеца ще влезе в сила. В София може и да не убиват кучетата, но в другите градове изолаторите си работят с пълна пара. Във визирания от теб закон е запазено действието на чл.35 и чл. 70 от предишния, което разделя кучетата на компанъони и безстопанствени.
Влез в линка ми на мястото на подписа и ще се увериш - има бутон за изолатора, които постоянно е зареден с кучета. Последно ходих до този изолатор преди седмица и мога да те уверя, че кучета - малки,големи, здрави се евтаназират както досега.

Редактирано от koni555 на 08.08.07 17:05.



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: kokerka]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано08.08.07 17:16



Бездомните кучета само в София не се евтаназират

. Иначе за жалост съвсем не е така в останалите градове в страната. Наскоро даже имаше една карта на сайта на bezdom.info с всички изолатори, но нещо не мога да видя сега къде е. А със закона за защита на животните работата се закучи яко, защото се оказа, че трябва да се направят промени в наказателния кодекс заради него. Положението хич не е розово



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: MechoPuh.]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано08.08.07 21:18



И затова няма да се плащат данъците, така ли? Това някакво оправдание ли трябва да е, за да си спазваме само задълженията, които ни изнасят или които не можем да не спазим? Докато така се разсъждава в тази страна, такова ще е положението не само с бездомните кучета, но и с всичко в нея. После обаче тези, които по някакъв начин са се опитали да "метнат" държавата или да си спестят някой и друг данък или задължение да не реват, че държавата ни била такава и такава. Такава е, защото ние си я правим и ние позволяваме.
Темата беше за регистрацията на домашните кучета, закона е обнародван и е влязъл в сила миналата година. Който не си регистрира кучето не е спазил закон и си носи съответните последствия.

П.п. Дано скоро се задвижат нещата със закона и се приеме, защото наистина ще е хубаво да го имаме като закон, макар и неспазващ се.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: kokerka]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано08.08.07 22:37



О, не, не, не си ме разбрала правилно. Аз съм с две ръце ЗА спазването на законите (дай боже да са свестни ...). Просто те коригирах относно инфото за кастрационната програма. Както вече казах съвсем не е така из цялата страна.



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: MechoPuh.]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано08.08.07 23:58



ДОбре, не съм оспорила. Но и така да е /не че е правилно, лично аз спасих куче от изолатора още докато се правеха евтаназии точно за да го спася от нея и накрая аз го евтаназирах/ то е така, защото ние хората сме изхвърлили кучетата на улицата и същите ние не сме си платили данъка, от който да се вземат пари за подобряването на съществуването им. Всички хора са на мнение, че ще започнат да си плащат когато видят, че се е направило еди какво си по този въпрос. А трябва да е обратното. Хората първо да започнат да си плащат и после да изискват нещо в замяна. Все пак отнякъде трябва да се започне. Далеч съм от мисълта, че само в това е проблема, но ние не можем да изискваме управниците да не се скатават, ако ние се скатаваме. Те са отражение на нас....

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: kokerka]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано09.08.07 11:02



Напълно си права и аз наистина споделям твоето мнение, но нали знаеш кое е нещото, което най-трудно се променя .... мисленето и манталитета на хората. А и ние българите сме особена порода хора. Действаме на принципа "ни се води ни се кара". Хем искаме всичко да ни е наред, хем не искаме да направим нищо за да допринесем за това. Гледаме как стоят нещата в развитите страни, дивим се, ядосваме се, че при нас не е така, но не виждаме най-главното, а именно че там и хората са различни, че промените започват с всеки един от нас.



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: MechoPuh.]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано09.08.07 14:30



Не, че и там хората не са били такива. На всеки народ му е трудно да се промени. Важното е да има кой да го подкрепя по пътя за промяната. А тук хем искат да се променим, хем не ни покрепят, не ни показват как. Едва ли не са ни оставили на самотек и чакат ние сами да се развием.
Лошото е, че няма истиснки закони в тази държава. Тогава и промяната на мисленето е качествено. Нима на запад няма такива хора? Има разбира се, ама като те арестуват веднъж за жестокост към животните и после не данък започваш да плащаш, ами и благотворителни дарения за местния приют даваш. А тук.... хем има закон, хем никой не следи за спазването му. Тъпа работа. Аз затова поисках темата да виси закачена по-горе, че поне хората с малко скрупули да видят, че има такъв закон и сами да решат да го спазят. Поне това ще е някакво начало.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: kokerka]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 18:44



браво!!!
на хора като тебе се крепи системата!!!
не може ли само да си платя данъка, въпреки че истинските престъпници са не тези, които не си плащат данъците, а хората,които ги харчат или по скоро разхищават, ами трябва да си тормозя кучето с разни чипове!!!.


/не ми обяснявай, че не боли - тебе още не са те чипирали, нали?/.
и когато дойде ред да сложат чипове на децатата ти /разбира се въобще няма да боли и няма да им пречи на развитието-просто да си ги намираш по-лесно,ако избягат от вкъщи или ако някой ги открадне/ и когато те чипират и тебе, дали пак ще си толкова добронамерена и примирена спрямо тъпите закони и системата, която ни налагат.



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: 666]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано13.08.07 19:11



Щом из целия свят се слагат чипове и още няма куче, което да се оплаче от това, значи не е чак толкова страшно, колкото го изкарваш. Не преиграваш ли малко, а?

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: 666]  
Автор koni555 (непознат)
Публикувано14.08.07 21:31



Аз не знам дали чиповете болят при слагане - вероятно да, но това си е практика в цял свят - за контрол и преброяване може би.



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: koni555]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 11:33



За практиката по света си абсолютно права. Само така може да се разбере кои са безотговорните стопани, които си изхвърлят домашните любимци и по този начин стават причина за появата на нещастни бездомничета. А дали е болезнено - ми не мисля. Все пак чипът се постава с игла малко по-дебела от тази за нормални инжекции. А дори и да ги позаболява за миг, мисля че това е страдание пренебрежимо малко в сравнение с неволите на бездомните животни, които измират жестоко в изолаторите или по улиците - тровени, бити, газени, малтретирани.



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: koni555]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано18.08.07 17:11



Не боли. Поставянето на чип става през игла, чипът се поставя на врата, където кожата е дебела и почти не усеща нищо. Боцването трае две секунди, през които кучето даже и не разбира какво става, камо ли пък да усети. Напълно хуманно е поставянето на чип, а върши толкова много работа.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Законите се мислят ,за да се спазват ,ама...нови [re: koni555]  
Авторpuppy_Dara (Нерегистриран)
Публикувано04.09.07 23:52



Значи първо,боли.
Днес слагахме да едно от кучетата ми чип.
Кучето се разтрепера и заскимтя.Чипът се поставя на врата където кожата е дебела и не е опъната,чипа е с размерите на оризово зърно.Поставя се с инструмент ,който много прилича на ножица ,долната част има игла ,която се забива в кожата ,а другата изтласква чипа.Раната кърви около 2 часа ,но по-малко.

-----
За парите от "такса куче":
ВОДИ СИ ,че отиват за кастриране и приюти за бездомните животни ,но всички виждаме ,че не е така.Добре ,че има добри хора и вършат работата на нужните органи ,които само гледат да лъснат мерцедеса без да си мръдват задните и мозъчните части за нищо.Безполесни и бездуховни гадини...





Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: kokerka]  
Авторike (Нерегистриран)
Публикувано05.09.07 12:06



Напълно хуманно е поставянето на чип
Както и приспиването нали.
Хайде чипирай се ти първо преспи се хумано и ако ти хареса
ела кажи че е хубаво.



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: ike]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано05.09.07 15:20



Моля, фанатизираните ти изказвания не в тази тема. Нямам намерение да комуникирамс теб. Не и тук. Темата е с напълно различна идея. И закона не подлежи на коментар.

puppy_Dara, не е нормално да го е боляло кучето, както не е нормално 2 часа да кърви. Нещо някой не си е свършил работата както трябва. Поставяли са пред мен чип на пинчерче /всички знаем колко е дребно и крехко/. Гък не каза, стана за части от секундата, след 30 секунди тичаше из кабинета. Никаква болка, никаква кръв. Малко по-дебела игла за ваксина все едно.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: MiracleofLove]  
Авторtees (Нерегистриран)
Публикувано07.09.07 03:48



нашата държава се чуди са с какви данъци да ни затрупа,нестига че имаме и ддс-а това се плаща дори и да не си го ползвал,ами сега и за домашните ни лювимци.OТГОРЕ И НА ВСИЧКО ТОВА НА НАС НИ Е ОСТАВЕНА ЕДНА ПОЛЯНА,ТЪЙ КАТО НИ Е ЗАБРАНЕНО ДА РАЗХОЖДАМЕ КУЧЕТАТА СИ НА ТЪЙ НАРЕЧЕНИ ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА,А МИ ХОРАТА САМИ ИДВАТ ПРИ НАС С ДЕЦАТА СИ НА ПОЛЯНАТА КЪДЕТО ИГРАЯТ ДОМАШНИТЕ НИ ЛЮБИМЦИ.

.КЪДЕ Е ЛОГИКАТА СПОРЕД ЗАКОНА ЗА ДОМАШНИТЕ ЛЮБИМЦИ ЗНАЧИ КУЧЕТАТА НЯМАТ ПРАВО ДА СА ПО ДЕТСКИТЕ ПЛОЩАДКИ И ИМА САНКЦИИ ЗА ТЕЗИ КОИТО СА ТАМ,А ПЪК ХОрАТА ИДВАТ САмИ ПрИ НАС,А ЗА ТЯХ НЯмА САНКцИИ. ПП.;мНОГО ПЪТИ СЕ Е СлУчВАлО ДА ИДВАТ мАЙКИ С мАлКИ ДЕцА КЪДЕТО СмЕ С КУчЕТА И ДОрИ СЕ ЯДОСВАТ чЕ СмЕ ТАм И НЕ ВЕДНЪЖ Е ИмАлО СКАНДАлИ ЗА ТОВА .мИСлЯ чЕ ПЪрВО ТрЯбВА ДА СЕ ОбмИСлИ мНОГО ДОбрЕ ЗАКОНА ЗА ДОм.лЮбИмцИ,А ПОСлЕ ЗА ДАНЪцИТЕ



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: tees]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано07.09.07 12:00



А нали се сещате, че без закон за дом. любимци и данъците няма как да започнат да се въртят нещата?
Интересен човек е Българина - иска да му се даде всичко, а пък после ако му е кеф ще дава и той, ако не му е, няма да дава. Не става така. Все някой от някъде трябва да започне. И щом има закон ние сме длъжни да го спазваме. СЛед като сме го спазили ВЕЧЕ имаме право да станем и да си поискаме това, което ни се полага. Но ако не сме го спазили нямаме прави нищичко да искаме.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема ЛЪЖИнови [re: kokerka]  
Автор naopaki_1 (непознат )
Публикувано07.09.07 15:23



НЕ Е ВЯРНО, ЧЕ ОТ ГОДИНА И ПОЛОВИНА БЕЗДОМНИТЕ КУЧЕТА НЕ ГИ УБИВАТ. НЕ ЗАБЛУЖДАВАЙТЕ ХОРАТА. АЗ СЪМ ОТ ПРОВИНЦИЯТА И ТУК ГИ УБИВАТ БЕЗ ДА СЕ ЗНАЕ КАК, КОЛКО, ЗАЩО, КОИ, КЪДЕ С КАКВО .НИЩО!!!
аЗ СЪЩО НЯМА ДА ПЛАТЯ ДАНЪК ЗА КУЧЕТО СИ, ТОЧНО ПОРАДИ ТАЗИ ПРИЧИНА.



Тема Re: ЛЪЖИнови [re: naopaki_1]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано07.09.07 16:41



Ей затова ще продължат да ги убиват.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: ЛЪЖИнови [re: kokerka]  
Автор cr33py ()
Публикувано07.09.07 23:04



Убиват бездомните и взимат пари. Чиират домашните и взимат пари. Важното е пари да се взимат.





Тема Re: ЛЪЖИнови [re: cr33py]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано07.09.07 23:24



Че то навсякъде е така. Само около парите се върти света, не стана ли ясно отдавна....

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 13:46



Данъци плащам за какво ли не. Плащам, че работя. Плащам, че имам къща. Плащам, че имам кола. Плащам, че имам куче. Плащам, че живея въобще.

След време ще плащам, че дишам. Ще плащам, че пия вода. Защото същите онези, които използвайки данъците трябва да ни подсигурят по-нормално бъдеще, всъщност съсипват и малкото останала природа, респективно въздухът и водата ще станат дефицит, ще се търгуват като стока и ще се наложи да плащам данъци и за тях.

И за да могат да ни контролират относно плащанията, които ни налагат или ще ни наложат, най-добре е всичко да е зачипено. Първа фаза - карти с чип. Втора фаза - живи същества с чип (кучета като начало). Трета фаза - всички с чип. ПРОТЕСТИРАМ.

Данъците си плащам. Съвсем редовно. Макар и да не виждам смислен резултат. Но за чиповете съм против. Че се тровим, поемайки разни химикали с храната, въздуха и водата, тровим се. Че ни облъчват най-различни вълни от разни уреди - облъчват ни. Но поне телата ни (и тези на нашите приятели животните) да останат естествени, без изкуствени прибавки.

Относно ползата от чипа.
Ако си загубя кучето. Ще го намери или съвестен, или безсъвестен човек. Съвестният и без чип ще се опита да издири собственика (има други начини за идентификация). Безсъвестният и с чип ще си го задържи.

Ако го изхвърля на улицата. Ако съм съвестна, няма да си изхвърля кучето.
Ако съм безсъвестна и с чип ще си го изхвърля. Колко хора и фирми си изхвърлят боклуците където им падне въпреки законите - последствията са нулеви.

Така че всичко опира до съвест. И тази съвест трябва да се пробуди не само в данокъплатците, а отпървом в управниците. Пробуди ли се тяхната, нещата ще се наредят. Спи ли си блажено в корумпираните си легълца - само ще си чешем езиците.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: wind]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано31.10.07 15:47



Една позната разказа случай, в който нейн познат от чужда държава, много примерен човек, на улицата си търси кошче да си хвърли всяка една хартийка, идва на гости в България, където започва да хвърля боклуци и фасове наляво и надясно. Извода, който тя самата си извади бе, че когато има ЗАКОН, който да контролира липсата на морал в този човек, човека в обществото спазва някакви норми. Когато няма такъв закон, човека си се държи, както му се иска.
Извода за мен - ако човек няма морал, трябва да му бъде наложено по някакъв начин да го спазва поне в обществото.
Ако безсъвестен човек ви намери кучето може да му махне медальончето и вие да забравите за него. Обаче ако вие си видите кучето в този човек на улицата и поискате по някакъв законен начин да си го вземете - само чип би доказал, че това точно е вашето куче. Всичко останало може да бъде премахнато.
Когато безсъвестен човек си изхвърли кучето, някой ще го прибере, да речем дружеството, което е към общината. АКо кучето му е имало чип общината ще има право да му наложи някакви санкции, да видим втори път ще си помисли ли да изхвърли куче на улицата.
Вярно, че до този тип контролиране сме далеч, но ако ние, уж съвестните не започнем да правим нещо, онези безсъвестните ще продължат да изхвърлят и крадат животни. СЛедващото може да бъде моето или вашето...

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 22:54



Мисълта ми беше накратко следната.

В сегашните условия в България законите не важат. Има ги само на хартия и човек не може да разчита, че правата му ще бъдат гарантирани.

Най-нагло се застрояват и планини, и крайбрежия, изхвърлят се отпадъци къде ли не, екоорганизациите съвсем законно търсят сметка за подобни деяния, резултатът е почти нулев.

Нямам намерение да поставям изкуствени неща в тялото на кучето си, след като ползата е де факто никаква.

Ако имате идея какво може да направи обикновеният гражданин, съвестен естествено, за това безсъвестните народни избраници да забравят за личните си ламтежи и да мислят не за себе си, а за страната, с удоволствие ще подкрепя идеята според възможностите си.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: wind]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано31.10.07 23:19



Моята идея е само една - да се спазва закона. Така един ден /надявам се скоро/ престъпниците ще бъдат наказани.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 12:29



Не виждам логика, когато пред закона не всички са равни и когато законите са недообмислени, подранили, закъснели и т.н.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: wind]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано01.11.07 17:34



Еми като не я виждаш логиката аз няма как да ти я покажа. А и да ти я покажа ти надали ще пожелаеш да я видиш
Идеята е следната - не можем да искаме престъпниците да се научат да спазват закона, ако ние самите не го правим. Нямаме правото да го искаме. Друг е въпроса дали законите са правилни, кадърни или ни харесват. Това е съвсем друга тема и не е за този клуб. Щом е закон той трябва да се спазва като всички останали. И когато сме го спазили можем да изискваме наказанието на тези, които не са го направили. В противен случай сами се приравняваме към тях.

П.п. Мисля да прескоча до клуб политика и после до философия, че измествам темата тук. Която всъщност е информативна, че такъв закон ИМА и че той ни задължава да направим това и това.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 13:36



И тъй като това е форум, а не информационен сайт, хората са свободни да си изкажат мнението, каквото и да е то. Ако някой не иска да прави нещо, не иска. Всеки има свободна воля и си търпи последствията.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: wind]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано02.11.07 15:51



Не съм твърдяла обратното.
Темата разбира се е отворена за коментари, но аз не виждам какво има да се коментира на свършен факт. Закон има и който не го спази е престъпник, според правораздаването в България. Да, всеки има право да не го спази. Всеки прави избора за себе си. Но характерна черта на Българина е да вика - аууу, тези политици, как нищо не правят по въпроса с кучетата, а самите те също нищо не са направили - не са спазили закона, което е първата крачка към подобряването на положението с уличните кучета.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 16:31



И в армията има разпоредби и който ги престъпва е наказван.

Който ги спазва, убива по нареждане и деца, и жени и е с чиста съвест - така са му разпоредили, наредбата е такава, той няма какво да се замисля.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: wind]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано02.11.07 16:38



Аз мисля да спра до тук. Очевадно е, че никой не може да ви накара да си чипирате кучето. Стана ясно отдавна и че не харесвате закона. Хубаво, ваш избор. АКо имате какво ОЩЕ да кажете, моля, заповядайте. Но е излишно да повтаряме едно и също.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 16:43



Именно.

От началото на тази тема постовете ти са все в една посока. Агитация за спазване на закона. Разбрахме. Нека си имаме и ние нашето мнение, без веднага да бъдем агитирани в противното.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: wind]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано02.11.07 18:41



Май нещо не си ме разбрала правилно. Аз не агитирам никого. Всеки знае сам за себе си дали ще го спазва закона.
Темата я създадох за да информирам повече хора. Оказа се, че този закон е неизвестен за 70% от собствениците на домашни любимци. А някои от тях ако го знаеха биха решили да го спазят. Не се опитвам да агитирам никого. Явно имаш някакъв проблем с моето мнение, не виждам обаче какъв. И не виждам нищо лошо да се агитира ЗА спазването на който и да било закон. Същото бих направила и със закона за светлините на колите през зимата, например. А ако погледнем от обратната страна на нещата, ти агитираш да не се спазва закона, което е меко казано - лошо. Ама не съм седнала да те упреквам, нали.
Аз викам да спрем! Щото нищо конструктивно няма да излезе от нашия...хм... диалог. А?

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 23:41



Ами и аз това казвам, а доколкото си спомням ти спомена, че спираш вече.

Аз не навивам никого да прави каквото и да било, а споделям моето мнение, докато ти непрекъснато агитираш ЗА спазването на закона /уместен или не/.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: wind]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано02.11.07 23:55



И ще продължавам да го правя....
Само засега ще млъкна, че да се успокоиш.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 02:12



Благодаря.

Хубаво е да има плурализъм.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: MiracleofLove]  
Автор take_down (новак)
Публикувано08.01.08 10:50



Нещо дълбоко в тоя закон е сбъркано. Не ми става ясно за какво всъщност е този данък и какви са предимствата ако човек регистрира домашния си любимец. Целта е да се намери работа на някого, да се съберат пари и да се напише нещо върху хартия, която после да се изгуби. Да регистрират първо бездомниците и децата без родителски надзор пък тогава да ровят в други посоки. Но така е винаги се почва от най-лесното и уви се спира до там.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: take_down]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано08.01.08 21:04



Идеята е, чрез регистрацията на домашните кучета да ЗАПОЧНЕ контрола по изхвърлянето им на улицата, защото главно от там идват уличните. Освен това чрез данъка се прави опит да се насърчи някак си кастрацията на домашните кучета, което също би помогнало за намаляване на изхвърлените кученца в кашончета. И си е много на място въвеждането на закона /не споря, че с децата и уличните положението не е розово/ но И домашните трябва да се контролират. За съжаление не са назначени допълнително хора, които да събират парите, събира ги данъчното в общината, която събира и останалите данъци. С тези пари се подпомага кастрацията на уличните, която би трябвало да доведе до намаляване и в последствие изчезване на уличните.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано19.01.08 01:24



Аз плащах данък на предишното си куче.Но се оказва,че нямам право да го извеждам от дома си навън поради липса на място за разходки за кучета.Кучето ми не трябва и да лае,за да не нарушава закона за обществения ред

.В данъчното на фактурата не се отбелязва данък куче,а просто някакъв си данък.Излиза,че плащам,а на среща права никакви,само забрани и задължения.Е,не-няма стане тая.Не плащам повече от 7 години и няма и стотинка да платя.А иначе бездомните кучета в Бургаско се евтаназират още в деня в който са хванати.Наскоро мои приятели едва спасиха едно квартално куче по простата причина,че видяхме как го прибират и веднага се потегли след кучето.Казали са,че е тяхно и така са го спасили от евтаназията.



Тема Това са пълни глупостинови [re: kokerka]  
Автор 666666 (член)
Публикувано31.01.08 02:48



Аз сум отгледал толкова кучета колкото сигурно всички вие заедно и никога не сум видял истинско куче улично,а помиярите си се развъждат сами!



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: 666]  
Авторvikabog (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 07:51



Ей,да му сложиш чип,не ти гарантира,че ще го намериш.Имах хъски,женско,синеоко,откраднаха го и да не би да го намерих,щото имаше чип?!Това не ти е търсешто или засичащо от сателит устройство-чипът се слага,за да докажеш,че кучето е твое.А,че ги боли-сигурна съм,като ми влезе съвсем малка трескичка ,мястото боли и още как.И като чуждо тяло,организмът иска да го изхвърли-там почва да гнои.Не на чипа!



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: vikabog]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано09.02.08 20:18



Треската в подкожния слой ли ти влиза? Айде стига глупости! Чипирали сме безброй котки и на една не сме видели да е загноило мястото. Ама на такива като вас, които произвеждат кученца кръстоски м/у всевъзможни породи не им е удобно да има закони. Е, ще ви разочаровам. От 31.01.2008 години вече и нас има Закон за Защита на животните!



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
АвторTaт (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 19:39



плащах съвестно данъка години наред за предишното си куче. И какво от това - права никакви. Сега, обаче, много се замислям дали изобщо да плащам. Не виждам никакъв смисъл. Не само, че нямаме никакви права, но има още повече ограничения.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: Taт]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано28.02.08 15:38



Еми докато се замисляме дали да спазваме закона цялата ни държава ще е на това дередже. И политиците се замислят дали да го спазват и ние се замисляме дали да го спазваме и в такъв случай за какво изобщо ни е закон, а? Ей, няма да се оправим скоро, не само по отношение на животните, ами по отношение на всичко.

Чип НЕ боли! Айде схванете го това най-накрая. Чипа е като ваксината, най-многото понякога да се усети боцване. И чипа НЕ може да предизвика гной, ако предизвикваше гноене надали щяха да го разрешат, че и да го направят задължителен за всички кучета. Ама имаме зор да викаме не на чипа и подобни, без даже да сме видели и разбрали какво представлява чипа.
И чипа наистина не е сателитно проследяем, че да си намерите кучето. Чипа е за да докажете, че е вашето куче. И в крайна сметка как така крадат тия кучета, мойто що не дойдоха да откраднат?

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема ОБИЧАМ МОЕТО КУЧЕнови [re: MiracleofLove]  
АвторДжekи (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 18:05



Моето куче е пинчер.Поне ни го продадоха като такъв.Може да е мелез но пак го обичам като мое братче.Някой викат че е грозен други че е добър красив умен.Но мен не ме интересува какво казват.за мен е прекрасен.ОБИЧАМ ГО!



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано11.03.08 12:17



Линк към побликувания Закон за зажита на животните, който е в сила от 31 януари 2008г.



Животните са По-добрите приятели на човека!

Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
АвторTaт (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 08:36



да, замислям се дали да си плащам данъка. Мисля, че имам основание. Защо да го плащам? Какви са правата на моето куче? - Никакви! Няма площадки, където да го разхождам, но има достатъчно места с табели "забранено за кучета", не може да пътува в новите вагони на БДЖ и т.н. Нямам нищо против данъка да е по-голям, но да имам повече права.

За чипа - чукай на дърво да не ти откраднат кучето! Чипът се маха за 2 минути! Да, чипът доказва, че кучето е твое, но само в случай, че си го изгубил по непредпазливост и го намери някой добросъвестен човек. Два пъти са ни крали куче. Крадците следят - кога го извеждаш, къде, пускаш ли го без повод да потича и т.н. Това е организирана мрежа. Твърдя го със сигурност, от горичв опит. И дори да намериш кой е откраднал кучето, изобщо не значи, че ще намериш самото куче.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 12:56



Кокерке,

пак си се развилняла. Не ти ли е ясно, че проблемът в нашата държава не идва от хората, които обичат кучетата си? И не се ли замисляш, че онези, които си изхвърлят малките кученца в кашончета и т.н., и т.н., няма да влязат да четат и пишат в този клуб?

Това за спазването на законите го пропагандирай сред крадците и мошениците. И когато те започнат да ги спазват (тъй като най-големите такива обикновено сами пишат законите), тогава всичко ще си дойде на мястото - и данъци ще се плащат, защото ще се знае какво става с парите, и ще се вижда резултат, и чипове ще се слагат, защото пак ще има резултат. Но докато ония там горе са недостижими и извън законите, които пишат, твоята идея за промяна на държавата чрез регистриране и чипиране на кучетата няма да я бъде





Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: wind]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано10.04.08 19:08



Аз съм наясно, че тези, които си изхвърлят кучетата няма да пишат тук, камо ли пък да сложат чип. Темата беше направена с идеята, че ние, като добросъвестни стопани спазваме законите, а тези наредби и наши задължения никъде не можем да ги видим. Темата уж е информационна. И е за хората като предния потребител, които се колебаят дали да спазят закона или не. Тези, дето са си утвърдени престъпници не ме бъркат мен, би трябвало да ги бъркат съответните органи, които да се занимаят с тях.

Аз съм на един прост принцип - ако аз съм спазила всички закони и изисквания имам право и аз да изисквам. Най-лесно е да се оправдая с това, че кучето ми няма права и да не си платя данъка. Но те без моя данък няма да обеднеят, обаче аз няма да имам права, а на всичкото отгоре ще се превърна в престъпник.

И другия ми принцип е, че само чрез нашите собствени действия можем да даваме пример на останалите покрай нас. Т.е. не аз да обяснявам колко е престъпник еди кой си - не бъдете като него, а ето, вижте, аз съм спазила всички изисквания - бъдете като мен. Може би ако започнем повече Българи да мислим така страната ще направи първата си крачка към решаването на много проблеми. В противен случай ще си останем само с клюкаренето около това кой колко голям престъпник е, докато самите ние не правим нищо.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
АвторTaт (Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 17:25



"Но те без моя данък няма да обеднеят, обаче аз няма да имам права"

Наистина, няма да обеднеят, лошото е, че дали си платил или не - права НЯМА, има само и единствено ограничения, забради, задължения....

П.С. регистрирах си кучето, платих си данъка. Въпреки това, не виждам смисъл. Нямам нищо против данъка да е няколко пъти по-висок, но кучето ми да има ПРАВА.



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: Taт]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано14.04.08 16:09



Ами ето сега, след като си си регистрирал кучето и си платил данъка и си чист, че си спазил закона спокойно можеш да започнеш да изискваш разни неща. Я кучето ти да има повече права, я поне да разбереш къде отиват тези пари. Имаш по-голяма свобода да изискваш. Ето това е смисъла.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Автор kokoc (познат)
Публикувано21.08.08 12:19



Здравейте,
Моето куче е хин и живо ме интересува, колко е голям този чип,къде точно се слага,с упойка или без и на кой ветеринар мога да се доверя в района на Красно село-Лагера.
Предварително благодаря



Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokoc]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано22.08.08 00:31



Здравейте. Чипа е голям колкото главичката на химикалка, на писеца де. Слага се като ваксина, с игла и спринцофка. Не се усеща, не се слага с упойка. За България се слага под кожата на врата. Би трябвало всеки ветеринарен кабинет да предлага поставяне на чип.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: kokerka]  
Автор xин-ka (познат)
Публикувано22.08.08 15:55



Много благодаря





Тема Re: Регистрацията на кучета в общинатанови [re: MiracleofLove]  
Автор xpu1O1 (непознат )
Публикувано02.09.08 16:03



Някякъв белгиец колекционира разни тагове -жетони/ медалиони. Случайно намерил е-мейл адреса ми изпраща 5 фотоси на български жетони за окачване на нашийник на куче. Не жетоните -ляти метални, които явно са от преди ІІ световна война е изибразена глава на куче. Вероятно жетоните са свързани с регистрацията на кучетата
Ето какви надписи има на тях:
В.К.
Бяла Слат. околия

В.К.
Ботево

В.К.
Велико Търново
В някои от случаите между В и К е дупката на жетона/медалиона, така че
може да се чете В. О К.

Белгиецът иска да разбере какво значи надписът В.К. или евентуално В.О К
Може би В е нещо ветеринарно

Ако имате някаква идея пишете
Благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.