Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:33 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: kokerka]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано08.08.07 17:16



Бездомните кучета само в София не се евтаназират

. Иначе за жалост съвсем не е така в останалите градове в страната. Наскоро даже имаше една карта на сайта на bezdom.info с всички изолатори, но нещо не мога да видя сега къде е. А със закона за защита на животните работата се закучи яко, защото се оказа, че трябва да се направят промени в наказателния кодекс заради него. Положението хич не е розово



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: MechoPuh.]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано08.08.07 21:18



И затова няма да се плащат данъците, така ли? Това някакво оправдание ли трябва да е, за да си спазваме само задълженията, които ни изнасят или които не можем да не спазим? Докато така се разсъждава в тази страна, такова ще е положението не само с бездомните кучета, но и с всичко в нея. После обаче тези, които по някакъв начин са се опитали да "метнат" държавата или да си спестят някой и друг данък или задължение да не реват, че държавата ни била такава и такава. Такава е, защото ние си я правим и ние позволяваме.
Темата беше за регистрацията на домашните кучета, закона е обнародван и е влязъл в сила миналата година. Който не си регистрира кучето не е спазил закон и си носи съответните последствия.

П.п. Дано скоро се задвижат нещата със закона и се приеме, защото наистина ще е хубаво да го имаме като закон, макар и неспазващ се.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: kokerka]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано08.08.07 22:37



О, не, не, не си ме разбрала правилно. Аз съм с две ръце ЗА спазването на законите (дай боже да са свестни ...). Просто те коригирах относно инфото за кастрационната програма. Както вече казах съвсем не е така из цялата страна.



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: MechoPuh.]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано08.08.07 23:58



ДОбре, не съм оспорила. Но и така да е /не че е правилно, лично аз спасих куче от изолатора още докато се правеха евтаназии точно за да го спася от нея и накрая аз го евтаназирах/ то е така, защото ние хората сме изхвърлили кучетата на улицата и същите ние не сме си платили данъка, от който да се вземат пари за подобряването на съществуването им. Всички хора са на мнение, че ще започнат да си плащат когато видят, че се е направило еди какво си по този въпрос. А трябва да е обратното. Хората първо да започнат да си плащат и после да изискват нещо в замяна. Все пак отнякъде трябва да се започне. Далеч съм от мисълта, че само в това е проблема, но ние не можем да изискваме управниците да не се скатават, ако ние се скатаваме. Те са отражение на нас....

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: kokerka]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано09.08.07 11:02



Напълно си права и аз наистина споделям твоето мнение, но нали знаеш кое е нещото, което най-трудно се променя .... мисленето и манталитета на хората. А и ние българите сме особена порода хора. Действаме на принципа "ни се води ни се кара". Хем искаме всичко да ни е наред, хем не искаме да направим нищо за да допринесем за това. Гледаме как стоят нещата в развитите страни, дивим се, ядосваме се, че при нас не е така, но не виждаме най-главното, а именно че там и хората са различни, че промените започват с всеки един от нас.



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: MechoPuh.]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано09.08.07 14:30



Не, че и там хората не са били такива. На всеки народ му е трудно да се промени. Важното е да има кой да го подкрепя по пътя за промяната. А тук хем искат да се променим, хем не ни покрепят, не ни показват как. Едва ли не са ни оставили на самотек и чакат ние сами да се развием.
Лошото е, че няма истиснки закони в тази държава. Тогава и промяната на мисленето е качествено. Нима на запад няма такива хора? Има разбира се, ама като те арестуват веднъж за жестокост към животните и после не данък започваш да плащаш, ами и благотворителни дарения за местния приют даваш. А тук.... хем има закон, хем никой не следи за спазването му. Тъпа работа. Аз затова поисках темата да виси закачена по-горе, че поне хората с малко скрупули да видят, че има такъв закон и сами да решат да го спазят. Поне това ще е някакво начало.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: kokerka]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 18:44



браво!!!
на хора като тебе се крепи системата!!!
не може ли само да си платя данъка, въпреки че истинските престъпници са не тези, които не си плащат данъците, а хората,които ги харчат или по скоро разхищават, ами трябва да си тормозя кучето с разни чипове!!!.


/не ми обяснявай, че не боли - тебе още не са те чипирали, нали?/.
и когато дойде ред да сложат чипове на децатата ти /разбира се въобще няма да боли и няма да им пречи на развитието-просто да си ги намираш по-лесно,ако избягат от вкъщи или ако някой ги открадне/ и когато те чипират и тебе, дали пак ще си толкова добронамерена и примирена спрямо тъпите закони и системата, която ни налагат.



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: 666]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано13.08.07 19:11



Щом из целия свят се слагат чипове и още няма куче, което да се оплаче от това, значи не е чак толкова страшно, колкото го изкарваш. Не преиграваш ли малко, а?

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: 666]  
Автор koni555 (непознат)
Публикувано14.08.07 21:31



Аз не знам дали чиповете болят при слагане - вероятно да, но това си е практика в цял свят - за контрол и преброяване може би.



Тема Re: Законите ги измислят онея малоумници в парламенови [re: koni555]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано15.08.07 11:33



За практиката по света си абсолютно права. Само така може да се разбере кои са безотговорните стопани, които си изхвърлят домашните любимци и по този начин стават причина за появата на нещастни бездомничета. А дали е болезнено - ми не мисля. Все пак чипът се постава с игла малко по-дебела от тази за нормални инжекции. А дори и да ги позаболява за миг, мисля че това е страдание пренебрежимо малко в сравнение с неволите на бездомните животни, които измират жестоко в изолаторите или по улиците - тровени, бити, газени, малтретирани.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.