Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 18.10.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дом за Кари!нови  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано13.08.06 19:41



Здравейте,любители на животните!Търся добри и грижовни хора,които да желаят да осиновят малко,женско,нечистопородно кученце,което кръстихме Кари.Кари ще навърши около 1-ви септември 2 месеца и тогава ще и поставим първата ваксина.Засега тя е обезпаразитена външно и вътрешно.Намерихме Кари полуумряла,тотално обезводнена и съвсем мъничка в едни храсти на 24-ти юли и оттогава се грижим за нея.Тя се възстанови изключително бързо и сега е изключително жизнено,енергично и възприемчиво кученце,жадно за игра и ласка.В момента живее с 3 котки и 1 куче,поради което всъщност и търсим дом,тъй като не бихме могли,уви,трйно да поемем отговорност и за нея.
Много ни се иска да откликнат добри хора,които да направят и нея и себе си чрез нея щастливи,тъй като Кари е много сладко същество.На заинтересованите ще изпратим снимки.А иначе може да пишете също и на интернет-адрес:juji03@hotmail.com



Тема Re: Дом за Кари!нови [re: Josefine]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано17.08.06 11:33



Апропо,телефон за връзка 889 57 81(София).Дано се намерят добри хора,желаещи малко кученце,макар и не чистопородно.Кари е много сладка и игрива и съм убедена,че би донесла много положителни емоции на евентуалните си стопани!



Тема Re: Дом за Рея и Харинови [re: Josefine]  
Автор BB:-)) (нетърпеливец)
Публикувано17.08.06 19:57



Имам същия проблем - коткарски апартамент на заети хора и две сладурчета кученца, които отглеждаме временно. Всеки, който се интересува от домашни кучета и се обади за Кари, а тя пък ако вече има дом, може да види и Рея и Хари, ако пише на boykab@abv.bg

Дръж се естествено!


Тема Re: Дом за Кари!нови [re: Josefine]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано27.08.06 17:35



Кари много скоро ще навърши 2 месеца.Тогава ще я ваксинираме.Надявам се все още,че ше се намерят добри хора,които да се заинтересуват от едно обичливо,сладко и много забавно кученце като нея.Ще изпратя снимки.





Тема Re: Дом за Кари!нови [re: Josefine]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано04.09.06 15:36



На Кари вече и щръкна нагоре едното ухо(вероятно и сдругото ще се случи същото и направо ще заприлича на малка овчарка

),а днес и сложихме първата ваксина(петвалентна;след един месец е добре да и се сложи и следващата 8-валентна ваксина,в която ще има и бяс).Кари вече си има и паспорт,само дето си няма нови стопани.Уви,ние не можем да си позволим да я задържим вечно.Дано се обади някой,който да се заинтересува от нея и на когото своевременно ще изпратя снимки.Голям сладур е Кари!



Тема Re: Дом за Кари!нови [re: Josefine]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 16:37



Ти си несравнимо по-опитна в намирането на стопани за котенца и кученца, но все пак да ти кажа - пусни обяви и в дог.бг (и на сайта и във форума, Раздел Без Дом). За bezdom.info и iwns.org, предполагам знаеш ..... Също и за линковете към места за пускане на обяви, които са дадени в статичната тема на клуб Котки тук. Абе де що видиш форум с тема животни и вестници с обяви ......



Тема Re: Дом за Кари!нови [re: MechoPuh]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано06.09.06 11:10



Чак пък "несравнимо по-опитна"...Просто така се случва,че от жалост прибираме какви ли не животинки-птички,котета,кученца,ранени,изоставени и др.-и ,след като ги излекуваме,им търсим дом.Но това става все по-трудно.А сега ситуацията у дома с това кутре е направо драматична,тъй като освен нашите си 2 котки и кучето,се грижим от юни за сиамката на наши много близки приятели,които ще се върнат от Франция след Нова година(миналата година пък търсихме дом за мъничкото котенце на наши близки,които заминаха да преподават в Щатите,а котката им беше родила няма и месец преди това;поне котката си успяха да вземат със себе си).Вече се чудя как да разпределям животните по стаите,тъй като повечето не се понасят особено взаимно.Ако беше само малката Кари,иди дойди,но вече са ми твърде много.Още повече малките кученца ,както знаеш,до един момент нямат никакви хигиенни навици,Кари все още не трябва да излиза навън-след около още 10 дни след ваксината ще може.Така че след нея трябва още известно време да се ходи със салфетки и парцал-добре че имаме един сравнително дълъг коридор покрит с теракот,където тя някак схвана,че е "по-допустимо" да си върши онези работи,а там се чисти лесно.С всяко едно кученце се минава през този период,но аз вече не издържам с толкова животинки в къщи.

А дали ще намерим стопани за Кари,е много съмнително,колкото и иначе сладка да е тя-даже вече разбира какво е "седни","на място" и др.от сорта.Хм...



Тема Re: Дом за Кари!нови [re: Josefine]  
Автор MechoPuh. (новак)
Публикувано06.09.06 13:51



Разбирам те напълно и ти се възхищавам за всеотдайността, с която се грижиш за тези малки душички. Знам, че е трудно намирането на стопани, защото съм го изпитала вече няколко пъти, но от друга страна не е невъзможно. Понеже преглеждам периодично и форума на дог.бг и бездом.инфо, виждам, че много кученца успяват да намерят постоянния си дом именно чрез тези 2 сайта. Не знам дали си гледала миналата неделя новините по БТВ, но имаше кратък репортаж за 2 момчета и една жена, които със собствени усилия, средства и време се грижат за бездомните кучета. Единият от тях е човекът, направил бездом.инфо. Надявам се, че след предаването този сайт ще стане още по-популярен и съответно задомяването на бездомните животинки по-лесно. Аз намерих прекрасни стопани за едно от 4-те котенца точно чрез сайта. Хубаво е да дадеш и снимки на малката Кари. Поздрави и успех!



Тема Re: Дом за Кари!нови [re: MechoPuh.]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано06.09.06 15:37



Проблемът е,че не съм технически наясно как точно да направя така,че снимката на Кари да излиза директно към обявата ми например.А иначе имаме много нейни снимки и мога да изпратя на хора,които се интересуват.



Тема Re: Дом за Кари!нови [re: Josefine]  
Автор MechoPuh. (новак)
Публикувано07.09.06 10:08



Ами ще ти кажа как беше конкретно за бездом.инфо (аз им писах, когато още бяха на адрес бездом.хит.бг) - пратих писмо, в което на кратко давах историята и описание на котетата, а като прикрепен файл и няколко снимки, а те вече сложиха на сайта си обявата със снимките. Мисля, че същото беше и при iwns.org. А на сайтовете, които са специално за всякакъв род обяви си спомням, че беше много лесно слагането на снимка. Ако искаш да ти помогна, изпрати ми няколко снимчици и твои координата, на които евентуалните желаещи да те търсят (ако се интересуваш ще ти дам мейла си на лична бележка) и аз също ще пусна няколко обяви.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.