Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 23.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ!!! [re: deni112]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано31.05.06 16:43



аз също обожавам хъскита, не съм имала куче досега, само котки. много искам да си взема, но не знам кога ще съм готова за него. когато си взема обаче искам кучето да обича само мен, да знае, че само аз съм му стопанин, да е свикнало от бебе с мен, така с годините да изградим връзка и да знаем, че си принадлежим един на друг. завинаги. не искаш ли и ти същото, Сашо? знам, че го искаш, но куче, което две години е живяло при други хора признава само и единствено тях. теб те обича само защото го храниш, но повярвай все още помни и търси стопаните си.

офтопик - какво стана с модератора. тази тема не върви на никъде. всички знаем, че е неправилна постъпката на господина. явно са нужни крайни мерки.



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ!!! [re: Petkana_Divata]  
Авторca6o (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 16:58



лети,лети....



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ!!! [re: ca6o]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано31.05.06 17:00



Уф, сакън! Аз те помислих за творец, пък ти просто си бил неграмотен!



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ!!! [re: deni112]  
Авторca6o (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 17:14



А правилно ли е да мислим за кучето като за вещ?Казваш принадлежи.Защо трябва да принадлежи на някого?Няма значение на мен,или друг.Дори да си взема трето куче,и то няма да ми принадлежи,както другите две.Ще ми бъде като син,трудно ми е да обясня точно какво,но не и като вещ.Прочетох доста книги по въпроса.Пише интересни неща за психологията на кучето,и мисля,че не е важно как се чувтва стопанина,а как се чувства то.И пак се осмелявам да отбележа-кучето при мен не е Кори.



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ!!! [re: ca6o]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано31.05.06 17:21



принадлежи в смисъл, че имате дълбока връзка. далеч съм от мисълта, че животните са вещи. съгласна съм с теб, че стопанина трябва да се грижи на животното да му е добре, а не на него. но както забелязах имаш много несъответствия в думите си. лъжеш ли не знам. сигурно е така. нали имаш овчарка, трябва да познаваш малко от малко психологията на кучето, след като имаш такова. а след като и ти мислиш, че на кучето трябва да му е добре значи трябва да го върнеш. то ще е добр само при истинските си стопани. но понеже както и другите ти приказки и тези са измислени и казани колкото да се намираш на приказка, ти нито вярваш в тях, нито ще ги изпълниш. за мен си много жалка картинка, честно. съжалявам те.



Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: ca6o]  
Автор corroc (непознат )
Публикувано31.05.06 18:37



Здравей, Сашо! Радвам се, ако в тази ситуация въобще има място за радост, че все пак се обади. Мислех, че вече се криеш. Що се отнася до номера на Кори - много по-правилно е ти да напишеш номера на хъскито, което е при теб. Най-лесното е да ти напиша номера на Кори и ти да отговориш, че не е този на кучето при теб. Що се отнася до това откога го гледаш - не само аз вече се съмнявам в твоите думи, защото непрекъснато си противоречиш. Аз ти дадох вече достатъчно много информация - как се казва кучето, къде живеем, фамилията и т.н. Но да приемем факта, че това при теб не е Кори. Ти започна темата, за да получиш съвет какво да правиш. Е, получи съветите и какво? Може би просто имаш доста свободно време и само дразниш. А въобще има ли при теб хъски или просто си прочел обявите за загубени кучета и си решил да се забавляваш. Така и не се разбра дали имаш семейство и деца. Ако имаш - на какво ги учиш с тази своя постъпка? Ти предявяваш доста претенции, към всички, които ти дават съвети, но като чета мненията ти и ти доста раздаваш? И то не само съвети, а и доста обиди и заплахи. Аз лично все още не ти вярвам, че кучето при теб не е Кори и винаги ще се съмнявам. Но дори и да не е той - наистина това куче е на някой и той тъгува за него. Нали не си мислиш, че това куче е паднало от небето. Така, че обади се където трябва, щом не искаш да се свържеш с нас и разбери чие е кучето. После се обади на собственика и се разбери цивилизовано с него. Всичко останало са лигавщини и не ти приличат на годините. А може би и възрастта ти не е тази? Що се отнася до e-maila ти и аз мога да ти дам такъв, на който ти да ми изпратиш номера на хъскито при теб - corroc@mail.bg.



Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: ca6o]  
Автор corroc (непознат )
Публикувано31.05.06 18:41



Що се отнася до татуировъчния номер на Кори - вторият знак е 1 и е нормално пред него да има неясен знак.



Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: ca6o]  
Автор corroc (непознат )
Публикувано31.05.06 18:43



А след като си казал на приятеля си, че го взимаш, само при условие, че никога няма да си го иска обратно - тогава какъв ти е проблемът? Той ти го е дал и ти вече си този, който ще реши какво да прави с него? Що за човек си наистина?



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ!!! [re: ca6o]  
Автор The Power of LoveМодератор (In Love)
Публикувано31.05.06 18:47



Здравей, Сашо

Аз съм модераторката на този клуб !
Първо да кажа, че имам 2 далматинки, едната е с родословие, татуировка, има и микрочип.Номера на татуиравката и на микрочипа, удосттоверяват, че е тя.
Защо просто не напишеш номера на татуиравката на кучето (но истинския номер), та ако не е Кори, може да е някое от другите 2 кучета.Аз също съм намирала чужди кучета.И винаги съм ги връщала.Първо беше един мъжки доберман - намерих го до НДК.Прибрах го, пуснах обяви, на 3-тия ден кучето беше при стопаните си (като преди това следях дали ще ги познае).Посл бяха 3 ирландски сетера, 2 женски и 1 мъжки на 3.5 месеца.Едната женска намери стопаните си, другата си намери нови и е вече 3 години с тях.А мъжкия живее с новите си стопани в голяма къща с двор, вече сигурно е 4-годишен.И една бултериерка, която я взеха мой познати.Ако някой намери моето куче не иска да го върне, това значи че...

Което и да е кучето, напиши истинския му татуировъчен номер, срешни се с хората, да го видят кое куче е, или поне пусни негова снимка, та да стане ясно кое е кучето.Убедена съм, че хорото ще си го познаят, ако не е Кори може да е някое от другите 2.

ПОМИСЛИ, ТИ АКО СИ ОТ ДРУГАТА СТРАНА КАК ЩЕ ПОСТЪПИШ ???
АКО ТВОЕТО КУЧЕ Е НАМЕРЕНО ОТ НЯКОЙ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ТИ ГО ВЪРНЕ ???



Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: ca6o]  
Автор corroc (непознат )
Публикувано31.05.06 18:50



Отново си противоречиш - INT.CH.BG.SCG.Cry Out Black List е черно-бял.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.