Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 21.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: ca6o]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано19.05.06 14:32



Здравей!
Случи се така, че изгубих кучето си. Имам женска средноазиатска овчарка. Тогава беше мъничка, едва на три месеца, още бебе, неориентирана. Като я извеждах навън, нямаше човек, който да не я гледа. Един ден отидохме с мъжа ми на работа, племеницата се върнала от училище, влязла за малко, забравила вратата открехната. Малката се измъкнала навън да си играе /живеем в къща/ и оттам следите й се изгубиха.
Вечерта беше ужасна. Племеницата избяга и се скри от страх, да не я бием /!!!/. Плакахме цяла нощ. През следващите дни развихме странна параноя. Непрекъснато се оглеждахме по улиците, по парковете, уведомих всички ветеринари в София, които успях да открия. Обадих се в кучешките предавания по телевизиите. Разлепихме обяви на всяко дърво в квартала. Молех се само да е добре, да не е прегазена от кола или прибрана в приют. Може би ще прозвучи жестоко, но имах чувството, че са откраднали детето ми.
Слава на Бога, оказа се, че я е прибрал свестен човек. Цял живот е бил кучкар, пекинезът му беше починал няколко седмици преди това. Обади се по обявата. Пак имаше много сълзи. Винаги ще благославям този човек и той ще е добре дошъл в дома ми.
Съветът ми е, помисли добре - за себе си, за стопаните, отгледали кучето от бебе, както и за самото куче. Пускайки тази тема, ти искаш да получиш подкрепа и уверение за това, че постъпката ти е редна. Това означава, че съмненията ти са дълбоки. Уверенията на хората от клуба ще успокоят ли съвестта ти? Не ми отговаряй, отговори на себе си.



Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: ca6o]  
АвторMo (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 15:14



Подарено ти е, до момента в който не си разбрал истината, че то е нечие друго притежание.
Ако аз намеря нещо и ти го подаря пак ли ще мислиш, че ти имаш власт над него?!?
Честно казано, мислех, че си на 15 а не на 51. Което е по-добрия варианта. Едно 15-годишно момче не може да събере сили, да направи това което трябва. А ти можеш!
Не мога да разбера кой/какво слага такива непереодолими бариери пред теб, но в момента постъпваш като 100% егоист.
Искаш куче - ще имаш! Но не това! Не точно това! То е на някой друг. За бога - издири собствениците и им го върни.
Вероятно разсъждаваш, че щом то е било загубено те са безотговорни. И това те спира от стъпката на доброто дело. Ами ако грешиш? Ако те не са такива?!?
Или погледни нещата от другата им страна - ти го обичаш много. Безрезервно! И те го обичат също така! Върни им го, умолявам те.
Говоря като човек, който има куче и зная как бих се чуствал ако моето куче го нямаше 6 месеца. И 6 години да го нямаше - нямаше да го прежаля и щях всеки ден да плача за него.
Помогни на едни сълзи да спрат!
Както писах и по-горе - покажи че си мъж!
На 51 години би трябвало да можеш!



Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: Mo]  
АвторMo (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 15:23



И още нещо - то не може да ти каже какво иска. Вероятно се чуства добре при теб - получава храна, ласки и разходки. Мислиш, ли че това му е достатъчно? То е било принудено да се нагоди към новата обстановка. Ти си този, който може и трябва да вземе разумно решение.
Защо изобщо попита тук?
Вътрешно знаеш, че трябва да го върнеш, но искаш да чуеш одобрение, подкрепа, помощ.
Никога до момента не си гледал куче затова и не можеш да разбереш неговата позиция и чувства. Повярвай ми, кучетата имат чувства. Не можеш да си представиш дори за миг колко е страдало (може би продължава да страда) че не е при стопаните си с които е свикнало от малко.
Живота не е само храна!
Опитвам се да те вразумя, ако звуча грубо - прости ми.



Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: ca6o]  
Автор corroc (непознат )
Публикувано20.05.06 00:21



Здравейте, всички! Здравей, Са6о! И аз съм изненадана, че си на възраст, на която не би трябвало да те убеждавам, че трябва да откриеш собствениците. Винаги ще те гризе съвестта, че не си го направил. Представи си, че те не го искат. Тогава наистина ще можеш с чиста съвест да останеш с кучето. Но дори да им го върнеш - винаги има начин да отгледаш свое животно, стига да искаш, А ти явно вече си готов и то точно за хъски. Казват, че който веднъж е имал хъски или остава влюбен в тази порода за цял живот или вече никога не иска да чуе за такова куче. На мен много ми се иска все пак да опишеш кучето, което е при теб. Стана ясно, че не може да е нашето, но все се надявам на някякво чудо и ми се ще да чуя, че Кори е жив и здрав и че има надежда да го видим отново. Той е жълто-бял, с кафяви очи, страшно чаровен и любвеобилен - в края на м.юни ще стане на 2 години. Че страшно ни липсва, мисля, че е ясно!!!



Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: ca6o]  
Автор mil_ (търсещ)
Публикувано20.05.06 07:14



В отговор на:

Така че гузна съвъст нямам....Не мога да се разделя с него.



За какво изобщо е тази тема тогава? Да получиш индулгенции?
Ми тебе не те интересува какво мислят хората, искаш да ти кажат точно определено нещо, че да ти е добре.
За мен постъпката ти е егоистична и неетична, чиста наглост е да търсиш одобрение за нея.
Айде, живей си живота, честно, не ми се занимава с такива хора.

Редактирано от mil_ на 20.05.06 07:18.



Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: mil_]  
Авторca6o (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 18:39



ако не ти харесва темата-то не пиши по нея.Най-малкото не давай акъл на другите как да живеят.Щото съвета е най-дребната монрта,която винаги се намира в обръщение,а у теб както вижда дребни монети дал Господ.



Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: ca6o]  
Автор corroc (непознат )
Публикувано24.05.06 00:13



И все пак - какво на цвят и с какви очи е хъскито, което е при теб???



Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: ca6o]  
Автор corroc (непознат )
Публикувано26.05.06 10:03



Напиши поне на коя част от тялото се намира татуировката на кучето. Мълчанието ти ме кара да си мисля, че нашият Кори е при теб. Ако е така - поне ни кажи да спрем да го търсим.



Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: corroc]  
Авторlilu (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 13:50



Corroc, tova, koeto pravish e tapo. Ne mojesh da imash pretencii kum tova kuche. Dori i opisanieto da otgovarq na tvoeto kuche, pak ne mojesh da nahalstvash po tozi nachin, veroqtnostta da e Kori e nishtojna. I ako tatoirovkata na tova kuche e na sashtoto mqsto kakvo? Tova znachi li che stava vapros za edno i sashto kuche???? Ne mojesh li da platish za greshkata si??? A moje bi kucheto ti veche e platilo za tova, podobno na smuchaq vav filma "8 below" .Nqmash li dostoinstvo....?. Tova e forum za lubitelite na domashni lubimci. Horata pishat tuk za da iskat pomosht, da obmenqt opit, a ne da si izlizat qda na drugite. NIKOI NE TI E VINOVEN !!!!! HORA KATO TEB NE BI TRQBVALO DA IMAT JIVOTINKA, DORI I DA MOGAT DA SI GO POZVALQT FINANSOVO, NO NQMA SMISAL DA GOVORQ, JIVOTNITE SI ZNAQT NAI-DOBRE.......SHTOM TVOETO KUCHE E IZBQGALO ZNACHI TAKA E ISKALO, NIKOI NE MOJE DA TI GO VZEME.I ako tvoeto kuche te obichashe shteshe da se e varnalo veche.Mojesh da prochetesh i nqkoi kniga po vaprosa, za da moje da ne se chuvstvash oshteten ot nqkogo.



Тема Re: Да задържа ли намерено куче? [re: lilu]  
Авторeлинop (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 15:34



Толкова спорове,срещнете се кучето само ще разреши проблема.Колкото и време да е минало кучето никога не забравя стопанина си.То само ще реши с кого ще трагне.От всичките коментари става ясно,че кучето има данни.Проверете ги.Ако е моето куче и имам документ с които да докажа самоличноста му,изобщо няма да се моля на тоя мухлио,дори ще пусна жалба против него за присвояване на чуждо имущество.Дарт маж седнал да хленчи като някои пубар,вземи си едно бебе/куче/отгледаи го,изрини всичките лаина,които са изринали стопаните му докато го вазпитат,тичаи по болници/защото се разболяват като децата/ учи го,вазпитаваи го,даваи пари за ваксини,калции ,витамини,лишаваи децата си и ТОГАВА КРАДИ ЧУЖДИТЕ КУЧЕТА. И НЕ ЗАБРАВЯИ РАНО ИЛИ КАСНО СЛУЧАИНО ЩЕ СРЕЩНЕШ ИСТИНСКИЯ СОБСТВЕНИК И ТОГАВА ХАСКИТО ЩЕ СИ ТРГНЕ САМО.БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КАКВА ВЕРИГА СИ МУ НАДЕНАЛ. ИСКАМ ДА САМ ТАМ И ДА ВИДЯ КАК ЩЕ СЕ ПОЧУВСТВАШ ТОГАВА Наистина не си гледал куче и нищо не знаеш за тях .






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.