Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:32 18.10.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Канарчета - въпроснови  
АвторDuRu (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 10:00



Имам един въпрос - женската ми снесе сутринта едно айце,пожежа малко върху него,но после вече не легна отново.Може ли да загубя по този начин цялото люпило или...?

Чакам вашите отговори.



Тема Re: Канарчета - въпроснови [re: DuRu]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано23.04.06 10:19



Мнението ми е на начинаещ любител на канарчета. В книгите пише, че лягат да мътят след второто яйце. Развъждането на канарчета е доста сложно и е много трудно да се намери добра женска.
И аз имам един куп въпроси относно канарчетата, ако знаеш откъде може да се прочете нещо за тях, дай линк.



Тема Re: Канарчета - въпроснови [re: ofika]  
АвторCanaries (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 11:32



Еми ито ти два сайта даже:

- В този сайт пише повече за Цветните канарчета.
- В този пише повече за Певческите Канарчета.

Успех.



Тема Re: Канарчета - въпроснови [re: DuRu]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано24.04.06 01:51



След като снесе,яйцето се изважда от гнездото и се поставя в кутийка памук като с флумарстер може да го номерираш.Така се постъпва и с останалите.Чак на четвъртия ден и връщаш всички яйца да ги "лежи" вече и засичаш дните.След тринадесетия ден можеш да очакваш пиленца.Ако е много горещо можеш да издебваш женската когато е излязла от гнездото и да ги обръщаш.



Тема Re: Канарчета - въпроснови [re: morska valna]  
АвторCanaries (Нерегистриран)
Публикувано24.04.06 16:05



С фулмастер?

Така н,ма ли да запушя порите на яйцето?Мисля,че е глупаво предложение,точно това да наравя.



Тема Re: Канарчета - въпроснови [re: DuRu]  
АвторCanaries (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 14:34



Явно,ако човек сам не открие грешките си,никой друг вяма да му помогне поне със съвет.



Тема За Canariesнови [re: Canaries]  
Автор Цap Плъx (плахочество)
Публикувано27.04.06 14:56



За съжаление братко си прав!
Тук под "домашни любимци" се разбира - кучета и котки (в 99% от случаите)или някое "заблудено" зайче (дали е мини или макси - няма значение), морско свинче, хамстер или червенобуза костенурка.
Съвет от мен:
Ако търсиш информация - разчитай само на себе си и ползвай англо или руски сайтове.Не чакай наготово някой да ти налее знания (не на теб конкретно!).Ето, вземи напр. DuRu - вместо да чака някой да му отговори, може да използва времето и да се порови в нета - не е ли така?
Щом канарите не лежат в/у яйцата - да не чака люпило!


който веднъж види с очите си красотата на природата, той не принадлежи вече на смъртта

Редактирано от Цap Плъx на 27.04.06 15:02.



Тема Re: За Canariesнови [re: Цap Плъx]  
АвторCanaries (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 18:31



Тук съм напълно съгласен с тебе,че в този фарум се пишат теми само за кучета и котки.



Тема Re: Канарчета - въпроснови [re: Canaries]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано27.04.06 18:48



Съпругът ми преди няколко години развъждаше канарчета.Аз съм му помагала понякога,когато отсъства и имам известни познания.Ако имаш други въпроси,напиши ги аз ще го попитам,защото не помня всичко.Знам,че ги бележеше с една малка цифричка с флумастер за да знае поредността на снасяне,но имаше и още нещо.Ползваше флумастер,защото с химикал,молив или нещо друго не личи цифричката.Стигали сме до пет пилета от люпило.Любимата ни порода беше Харцер.Иначе сме имали качулати,къдрави,гърбави,обикновенни.Сега се затопли и излизат вече комарите.Не допускай канарчетата да бъдат ухапани,защото умират.Не ги дръж на течение-лесно изстиват.Не мести кафезите на места с различна температура,ще започнат да "хвърлят" пера и да линеят.Не им давай краставица,получават разтройство.Ако можеш дай им листенца от глухарче.Много ги обичат.Ако имат малки обаче,не им давай,защото ще им дадат и ще загубиш малките.Много неща си спомням,но за по-точно инфо ще питам съпруга си.



Тема Re: Канарчета - въпроснови [re: morska valna]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано27.04.06 19:26



Аз имам въпроси. Съвсем начинаеща съм с канарчетата. Имам мъжко канарче, на около година. През средата на февруари спря да пее (евентуално линиеене). Досега не е пропяло. Издава звуци, които са досущ като граченето на гарван. Една седмица затъмнявах клетката и пусках запис на песен на канарче, но уви! Нямам никаква идея какво се случва.
Имам и още един въпрос, обиколих вече всички ветове и продавачи на канари, но никой няма идея какво е. Ще направя първо снимки и после ще питам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.