Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 13.07.25 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Много спешно питане!!  
Автор kъcмeт (непознатa....)
Публикувано11.04.06 12:14



Моля ви,помогнете ми,много съм объркана и наистина имам нужда от помоща ви.
Имам котарак на година и три месеца,тази нощ е маркирал новият диван в хола и благоверният му записа час за кастрация за утре.Аз не съм специалист и не знам какви за минусите и плюсовете и няма ли да е мъчение за животното да го подлагаме на кастрация,само заради скапания интериор.Чувствам се мъчителка на животни и снобарка в момента и съм много притеснена.
Ще спре ли да маркира,ако бъде кастриран горкият?
По телефона,доктора каза,че кастрацията си има и плюсове и минуси,но не уточни какво точно има предвид,само каза,че препоръчва да кастрираме Мацко.
Моля ви,дайте цялото възможно инфо по въпроса,треса се от нерви......обичам котето си,мило ми е и не искам да го мъча,само защото съм невежа по въпроса.

п.с.Иначе има чудесен нрав,много е мил и възпитан,от малък си е такъв(свестен)



Тема Re: Много спешно питане!! [re: kъcмeт]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано11.04.06 12:55



http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=cats&Number=1945441552&page=1&view=collapsed&sb=5&part=
много неща са изписани по въпроса, прочетете в клуба на котките



Тема Re: Много спешно питане!! [re: ra1sa]  
Автор kъcмeт (непознатa....)
Публикувано11.04.06 14:06



Огромни благодарности



Тема Re: Много спешно питане!!нови [re: kъcмeт]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано11.04.06 14:13



Твоя благоверен защо така се е разбързал?
Дай му и на него да прочете малко.
Ако обича истински котките ще е готов и на компромиси.
До тук оставам с впечатление, че не е от най-феновете на мяукащите създания.
Жалко.




Тема Re: Много спешно питане!!нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор kъcмeт (непознатa....)
Публикувано11.04.06 15:13



Беше бесен сутринта,затова записа час за кастрация.Сега седим тука и се чудим какво да правим,един приятел намина на гости за малко и се съветваме и с него,той има доста котараци и то от години и е познавач.Неговото мнение,че е кастрацията не е решение и котарака може и да продължи да маркира.
Четох и в един друг форум по тази тема и там хората споделяха,че има случаи,котараците да продължат да маркират и след кастрацията.

Не искам напразно да мъча животинчето,не съм садистка и благоверният не е.....ако някой може да сподели личен опит,ще сме много благодарни

п.с.Сега дивана не смърди,поизпрах го и всичко е ОК.



Тема Re: Много спешно питане!! [re: kъcмeт]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано11.04.06 15:18



Няма гаранция, че ще спре да маркира. Моят вет препоръчва 5-6 месечна възраст за кастрация на мъжки котарак. Можете да се справите с маркирането и без кастрация, но за това трябват воля, желание, познания и подходящ хранителен режим.
Ако се разровите назад в темите в клуб "котки" на дир-а ще намерите много инфо по въпроса.



Тема Re: Много спешно питане!!нови [re: ofika]  
Автор kъcмeт (непознатa....)
Публикувано11.04.06 15:40



Днес изчетох доста по въпроса.Не съм особено навита да го подложа на кастрация,струва ми се противоестествено някак.Кофти ми е за дивана,харесвам си го и сме си го купували с голям кеф.
Събота и неделя котето седя самичко в нас,ние бяхме на вилата,а на него пътуването не му поняся изобщо и не го мъчим да го влачим с нас от известно време,освен това сменихме храната,не марката,а вида и е възможно и това да го е подтикнало да маркира,знам ли и аз вече..........

п.с.Вет-а каза,че много малък процент котараци,продължават да маркират след кастрацията,но от прочетеното и тук и в други форуми,виждам че не е точно така.



Тема Re: Много спешно питане!!нови [re: kъcмeт]  
Автор PanTer ()
Публикувано11.04.06 15:53



Всичко е абсолютно индивидуално. Котарака може да спре да маркира сам. Може да не спре и след кастрацията. Аз гледам един котарак, баща ми - друг. Моят се скъсваше да маркира по 2 пъти на нощ, предимно на места, които измиваш с четката. На пода на плочките, в едно специално оставено му за целта празно легенче и т.н. и т.н. Един ден просто спря. И вече не маркира. Котака при баща ми започна месеци по-късно, но спря заедно с нашия.
Има теория, че котаците маркират за да стане ясно, че територията е тяхна. Когато се наложат престават. Правят го само 1-2 пъти в годината когато хормоните се скъсват да бушуват. Чак толкова опит нямам. Но вече 2 месеца нямаме грижи с маркирането.
Не бързайте. Оставете котачето. Казват също, че сексуалните им навици се установяват трайни след година и шест месеца. И при нас наистина стана така. Е, след година и 8 месеца, но няма значение



Тема Re: Много спешно питане!!нови [re: PanTer]  
Автор kъcмeт (непознатa....)
Публикувано11.04.06 16:06



Сега ще отидем да купим един препарат,с който се пръскат маркираните зони,ще сменим храната,повече няма да го оставяме сам и ако и тези мерки не помогнат,ще мислим за кастрация.



Тема Re: Много спешно питане!!нови [re: kъcмeт]  
Автор PanTer ()
Публикувано11.04.06 18:28



Разбира се, че няма да помогнат :))) Това си е природа.
Но така или иначе не ви съветвам да бързате.
Явно има някаква връзка между хормоните и запушването на пикочните канали с камъни. Поразпитайте ветеринарите каква е връзката, защото не ми е особено ясна. Предполагам, че поне с ес оразната уретра сте в час и знаете какви са опасностите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.