Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Vuprosнови  
АвторGoro (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 10:47



Iskam da si vzema kotka, no se kolebaia malko. Smurdi li mnogo taia gadina? V apartament jiveia



Тема Re: Vuprosнови [re: Goro]  
Автор PanTer ()
Публикувано23.03.06 11:00



Смърди само ако не знаеш какво правиш.
Не те съветвам да си вземаш котка.
Не мисля, че отношението ти ще донесе нещо добро на горкото коте, та по-добре му го спести.



Тема Re: Vuprosнови [re: PanTer]  
Авторkoтkaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 12:25



Смърди гадината, та не се трае! Вземи си хлебарки!Хем наистина са гадини, хем не смърдят!



Тема Re: Vuprosнови [re: PanTer]  
АвторGoro (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 13:34



Nе си познала - мога да се грижа за котка и да я угоявам с всякакви лакомства. Но не знам как да ликвидирам миризмата от раз - така че ако можеш да помогнеш...

Ина4е искам да внесе още повече уют - мебелите и тапицериите са ми в топли цветове и една пухкава, дебела, рижа да кажем котка ще се впише перфектно в интериора.



Тема Re: Vuprosнови [re: Goro]  
Авторsanita (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 13:37



edno jivo sashtestvo ne moje da bade chast ot nechii interior



Тема Re: Vuprosнови [re: Goro]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 14:22



Хората смърдят много повече. Затова и ползват всякаква козметика.
Вземи човек до себе си!
Не си взимай котка!



Тема Re: Vuprosнови [re: Goro]  
Автор PanTer ()
Публикувано23.03.06 14:25



Определено мога да ти помогна, въпроса е обаче, че наистина те съветвам да не си вземаш котка.
Хубавите ти мебели и хубавия ти дом на който искаш да създадеш уют.... Какво да ти кажа. Котка се взема защото обичаш котките и искаш да си доставиш удоволствие като гледаш едно такова прекрасно същество. И на него да доставиш удоволствие. Котка не се взема за да внесе уют. За да се внесе уют се купува плюшена котка.
Тя е живо същество. Ще си играе, ще си точи ноктите, ще препуска в бесен галоп по прекрасните ти мебели оставяйки хубави следи от нокти, ще се скубе на поразия, покривайки ги с прекрасната си козинка - колкото и да е къса въпросната козинка и т.н. и т.н.
Разбираш ли - миризмата от която толкова се боиш е най-лесния за справяне проблем. И в същност не е проблем. Всичко останало обаче - е.
Та - сериозно - не си вземай коте. Ще се окаже, че то не е кроткото и послушно същество за което си мислиш и просто ще създадеш още едно нещастно, бездомно същество, което при това няма да има никаква вина. Не го прави.



Тема П.П.нови [re: Goro]  
Автор PanTer ()
Публикувано23.03.06 14:27



котките не трябва да се угояват. Камо ли с всякакви лакомства. А дебела = болна котка....



Тема Re: Vuprosнови [re: PanTer]  
АвторGoro (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 15:35



Re6il sum ve4e i edva li 6te se otkaja. Aide da mi pomogne6, a ne samo da prepovtaria6, 4e opredeleno moje6 da mi pomogne6. Kaji mi kak da se spravia s mirizmata, kozinata, noktite.


Znam, 4e za vsi4ko si ima 4alum. V predi6nia blok, kudeto jiveeh edna susedka gleda6e 4 kotki. Ne znam dali s dobro ili s boi, no kogato sum hodil pri neia, jili6teto j be6e 4isto kato 4astna klinika. Za sujalenie togava ne se interesuvah ot kotki i ne sum ya razpitval.

Men me kefiat jivotnite, no ne znam ni6to za gledaneto im - nikoga ne sum imal jivotno v ku6ti.

Iskam da pitam dali 6te e problem ako liatoto napravia terasata taka 4e kotkata da si jivee samo na neia, a ve4er da ya pribiram malko v hola. A za zimata poneje e studeno, moje bi da kupia edim kafez za da ne pravi porazii, a ve4erta sled rabota da ya puskam da se razhodi za 1-2 chasa. Taka dosta ot problemite otpadat



Тема Re: Vuprosнови [re: Goro]  
Автор PanTer ()
Публикувано23.03.06 17:30



С козината и ноктите по никакъв начин не можеш да се справиш.
Ноктите - и да ги режеш израстват прекалено бързо, а и ги дразни и още повече ги точат в каквото им попадне за да си върнат предишната форма. Не можеш да разчиташ на възпитание. Всяка котка си е прекалено голям индивидуалист и нямаш никаква предварителна представа дали ще се научи да не драска по мебелите или не. Ако пробваш да възпитаваш с каквито и да било силови методи ефектът ще бъде точно обратен. Ще има отмъщение в акция. Котки се възпитават само с много любов. Ама пак си вършат това, което им е в природата. Защото си им е в природата. Та за ноктите - това. Ако имаш супер голям късмет котето ще се научи кое/кои са местата, които са позволени за това. Но бясното препускане из апартамента си остава. А то е напълно достатъчно да ти съсипе мебелите.
Козината - ако решеш всеки ден и даваш нужните за козината витамини значително ще намалиш космите в къщи. Но няма да ги спреш. Особено когато козината се сменя. Така че и от тази гледна точка - не може да ти се помогне особено.
С миризмата обаче наистина нямаш проблем. На всякъде се продават ароматизирани котешки тоалетни. Когато се сменят на време миризма в дома няма. Ако си вземеш женска котка. Ако си вземеш мъжки - ще има. И ще ти се наложи за да няма да го кастрираш. Което не е гаранция, че няма пак да си припиква. И това не можеш да го знаеш предварително. Та избора ти си осатва женска котка.


Ти си пълен олигофрен, а аз ти се вързах да ти отговарям?!? Айде, понеже вече го написах няма да го трия.
Ти нормален ли си? Ако затвориш лятото котка на терасата то тя:
1. ще слънчаса с тая голяма козина
2. ще скочи по някоя птичка и няма да имаш козина.
Ако затвориш котка в кафез - ми това ще е най-злобната и нещастна котка на света като я пуснеш от кафеза. Това да ти не е канарче?!?
Олигофрен.
От тук нататък няма да ти отговарям. А и честно казано не вярвам да съществува наистина такава откачалка като теб. Явно ти е кеф просто да нервиш хората.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.