Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ka6lica pri ku4e  
АвторJoanna (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 19:57



Imam ku4e -sanbernar na po4ti 9 godini.Slojila sam mu vsi4ki neobhodimi vaksini.Doma6no ku4e e i jivee v apratment.Ot nqkolko meseca naka6lq.Predi vreme go vodih na lekar i se okaza ot analnata jleza.Ot togava 3 pati mu slagahme injekcii,no prodaljava da ka6lq.Vsi4ki izsledvaniq sa dobri.Sarceto i drobovete sa mu 4isti.Stana mnogo zloqd i rqdko qde po malko.Otkazva i nai-luksoznata hrana.Na kakvo moje da se dalji tova?Vazmojno li e da e hronificiralo ot problema s jlezata,tai kato meseci ne go lekuvahme?Ka6licata na kakvo drugo zabolqvane moje da bade simptom?
Blagodarq predvaritelno na vsi4ki,koito 6te izkajat mnenie!!!



Тема Re: ka6lica pri ku4eнови [re: Joanna]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано20.03.06 01:04



На много неща може да е симптом, така че най-добре отидете на преглед.



Тема Re: ka6lica pri ku4eнови [re: CHEЖAHKA]  
АвторJoanna (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 18:11



Vodq go i mu biha kakvili ne injekcii ,no ne see povliql.naka6laneto povliqva i lipsata na apetit e na lice!Doktorite s4itat,4e e hronificiralo ot analnata jleza!



Тема Re: ka6lica pri ku4eнови [re: Joanna]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано21.03.06 01:58



Не казаха ли поне какво следва от тук нататък?
А ти попита ли какви точно инжекции са му слагани?
Мисля че стопаните на животни трябва да се интересуват от какво е болно животното им, и по-важното - с какво го лекуват?
Ако информацията е прекалено много и не можеш да я запомниш - записвай си. Понякога, да не кажа винаги, е важно това, и може да е от значение при бъдещи посещения при вет.



Тема Re: ka6lica pri ku4eнови [re: Joanna]  
Авторминaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 09:41



На тази възраст, най-често проблемът е сърдечната недостатъчност.Установява се с добра рентгенова снимка и добър лекар!



Тема Re: ka6lica pri ku4eнови [re: CHEЖAHKA]  
АвторJoanna (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 20:25



da,znam s genatmicin i Penicilin(sorry ako ne gi izpisvam pravilnio).Predpolaga se,4e e hronificiral problemasjlezata i go udrq v garloto.Ot tuk idva ka6licata i namaleniq apetit!



Тема Re: ka6lica pri ku4eнови [re: Joanna]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано22.03.06 06:34



надявам се че двата антибиотика не са давани продължително, и още повече-едновремено. и двата са токсични за бъбреците и при такова възрастно животно е много вероятно да дадат странични ефекти именно там. послешай какво ти е написала минаваща и провери и този вариант. и на мен ми се струва доста по-вероятен.

Nice!


Тема Re: ka6lica pri ku4eнови [re: Joanna]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано22.03.06 11:21



Гентамицина е доста опасен. Не знам защо започват от него при наличие и на други АБ. Но това знае лекаря който го е назначил. Поне попитай какви са му съображенията.
Впрочем как е кучето? Продължава ли да кашля? Непрекъснато ли кашля или в определени часове на денонощието е повече? Дишането как е - затруднено или нормално?
Не направихте ли поне рентгенова снимка и кръвни изследвания?



Тема Re: ka6lica pri ku4eнови [re: Megas]  
АвторJoanna (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 20:57



sarceto si e nalano v norma.Problemat idva ot galroto,za6toto ot oktomvri mesec ku4eto ima6e simptomi zavazpalenie na analnite jlezi.No ba6ta mi ne go zavede navreme na lekar i sega lakerite tvardqt,4e e hronificiraloi e vazmojno da ne e le4imo.
Dvata antibiotika bqha davani ednovremenno v edna injekciq,no samo edin pat.Sega se tretira samo s genatmicin



Тема Re: ka6lica pri ku4eнови [re: CHEЖAHKA]  
АвторJoanna (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 21:14



izbraha to4no gentamicina,za6toto e po-eftin.Кu4eto e golqmo,kilogramite sa mu mnogo i edno dalgo le4enie s antibiotici e neposilno s po-skapi medikamenti.Ina4e po-malko naka6lq,po rqdko,no za jalost nqma apetit.Edva sam go nakarala dnes da izqde 3 pile6ki parjolki.Trevojdat me lekarite,4e moje da si ostane hroni4no tova svstoqnie s garloto mu. Rentgen i krav ne sa praveni,poneje nikoi ne iska da se naeme s takova golqmo ku4e da se zanimava.Predlagat mi varianta da go prispat i taka da pravqt izsledvaniq,no na men mi se vijda uajsno stra6no da go prispat za da mu zvemat krav.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.