Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: iskam da kypia Чинчиланови [re: Davie]  
Авторmarieta (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 16:21



na razymna tsena. koito prodava da se svarje s men na marchela22@abv.bg



Тема Re: Чинчиланови [re: MarbleMoon]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано21.03.07 13:01



az su6to si vzeh chinchila naskoro za 50 leva.i ne mislq 4e sa tolkova skupi.az sam ot malak grad {Petri4}i sigorno zaradi tova pri nas sa po evtini.no iskam da znam ne6to pove4e za tava jivotin4e za na4ina my na jivot ne6tata ot koito se nyjdae i dali moje da se kupe.zatova re6ih da potursq v internet i popadnah na tazi stranica.6te sam mnogo blagodarna ako nqkoi moje da mi kaje ne6to za chinchilata.



Тема Re: Чинчиланови [re: Davie]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано21.03.07 20:19



molq nqkoi da mi kaje ne6to za chinchilata,za na4ina na jivot,kakvi plodove obi4a da qle ili zelen4yci,kak moje da poznaq dali e mujko ili jensko,dali e dobre da se gleda v kote6ka pqsak,kolko puti da den my se dava hrana,obi4a li igra4ki i za6to puska tolkova mnogo gomnenca,i iskam da znam ne6to za temperatyrata za bolesti i tovaee.ako nqkoi moje da mi otgovori pi6ete a e-mail fifi_wifi@abv.bg blagodarq vi predvaritelno:}





Тема Re: Чинчиланови [re: fifi]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано22.03.07 10:16



Прочети съседната тема за чинчилата (автор Фър).

To hear, one must be silent.


Тема Re: Чинчиланови [re: KKKeira]  
Авторvili (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 11:29



zdrasti,
kade se namira pazara na poduene?ot stara zagora sam .kupih si majka 4in4ila predi 2 dni,no iskam o6te 1- ako moje drug cvjat i jenska.kaji kade e pazara?
mersi



Тема Saveti za otglejdaneнови [re: fifi]  
Авторiliana (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 11:10



Имам чинчила от половин година вече. Много лесно се гледа. Купувам и храна за гризачи, в която има семена, сушени плодове, гранули - българските май не ги харесва много. Яде много малко. Много обича сено. слънчогледови семки, сушени плодове. Редовно и сипвам вода. Обожава да се къпе се в пясък - купува се пясък за папагали и се смесва с малко талк (от аптеката). Козината и е много нежна и с този пясък си я почиства, иначе губи блясък и се проскубва ако не се къпе редовно. Може някакви клонки да и се кложат да гризе, защото трябва да си пили зъбите да не израстват прекалено иначе няма да може да се храни. Досега не е боледувала - иначе се познава по изпраженията, пише в книгите, когато и има нещо - и тогава трябва да и се смени храната. В началото като ми я донесоха се криеше из стаята, но после лесно се привързва и буквално ти се качва на главата. Животно с характер е - може да те побърка от номера, катери се по всичко, много скача, яде кабели яко, изобщо ще си изяде и ушите ако се остави без надзор, не е желателно да се оставя само където може да направи пакости. Нощно животно е, през деня седи кротко, а през нощта вилнее :). Живее към около 16-18 години май (при всички случаи повече от кучетата, доколкото знам). Другото което съм чувала е че не е желателно да се купуват животни от разни ферми, където не е ясно как са се грижили за тях, а цена от 30 лв ми звучи смешно за подобно животно. Според мен може да се прецени дали едно животно е здраво по лъскавината на козината и по подкожния слой мазнина, т.е. на пипане дали му се четат ребрата. Мисля скоро да доведа мъж на моята и ако имам малки ще кажа.





Тема Re: Чинчили заменям продавамнови [re: Davie]  
Авторmarchela22 (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 15:58



zameniam dve chinchili majka i jenska s kletka i aksesoari kam neia .sivi ednata po svetla drygata po tamna za malko persiisko kote po vazmojnost 4erno. ednata e na 6mes. a jenskata na 7mes. . ina4e tsena 200lv. 0888552098/ marchela22@abv.bg



Тема Re: Чинчили заменям продавамнови [re: marchela22]  
АвторSlO (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 21:07



Търся мъжка чинчила която да е по-голяма от 7 месеца.



Тема Re: Saveti za otglejdaneнови [re: iliana]  
Авторпoдyeнчeтa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 21:16



Хей, и в къщи вилнее малко ято (не стадо!) от две чинчили (мъжко на 8-9 месеца, женска по-малка). Първо си живееха на воля при отворена клатка и само се хранеха и поиха в нея, ама като почнаха да гризат кабелите на компа, се замислих. И когато любопитството им (не нахалството :) стигна до 220-волтовите кабели - разклонителите, и станаха опасни за себе си, ги постигна затворническа съдба. Сега живеят в "мезонет" от две свързани клетки - двуетажна голяма и малка папагалска, плюс спалня от една голяма кутия :). За връзка между клетките и кутията се използват гофрирани тръби от нещо като станиол - някакво фолио, - такива се продават в магазините за разни материали и са нещо като гъвкави кюнци.

Оказа се, че и тия тръби са вкусни, или по-скоро стремежът към свобода няма граници - гризат ги на поразия, но докато си направят достатъчно голяма дупка за бягство, са разкрити (поне месец им е нужен да проядат фолиото). Нямат проблеми с гледането, гледачите - също. Остават сами за по два-три дни, стига да имат храна и вода.
Най-интересно ми е как успяват да ми оправят настроението след сдухан ден само за минути! Иначе са "подуенска превъзходна" по 50 лв. бройката, устойчиви (пфу,пфу!) на човешки терор. Само мокренето е фатално за тях!
Никакво мокрене, за бога! А любимият деликатес за сезона са пресни листа от глухарче. Много си падат и могат да изядат колкото им дадеш. А, другото им лакомство са книгите - ценители са на старите, с твърди корици, шити и лепени, любознателни са - гризат с удоволствие енциклопедии и речници... Обаче си струва - май поумняват!



Тема Re: Чинчиланови [re: MarbleMoon]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 23:10



v sliven ima i po evtini za 90 leva no ne e bqla a 6arena






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.