Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема здравословно котешко хранененови  
АвторK_K (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 16:48



Искам да дам съвет на всички,които имат котараци. Не прекалявайте със сухата храна. Моят котарак много я обичаше и го хранех предимно с такава. Получи много тежко бъбречно заболяване. Спря да уринира. Едва го спасихме с продължително лечение.Ветеринарният лекар каза,че мъжките котки от сухите храни получават пясък в бъбреците и са предразположени към заболявания.От тогава храня котаракът си само с консервирана храна или прясно приготвена,предимно варена речна риба. Минаха 2 години от заболяването му, но не е имал никакъв здравословен проблем.



Тема Re: здравословно котешко хранененови [re: K_K]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано29.10.05 17:57



с Уискас го хранеше нали?

Nice!


Тема Re: здравословно котешко хранененови [re: Megas]  
АвторФpaнkлин (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 18:46



И като десерт давайте и по един мишок!
Колко и странно да ви звучи - идеалната храна за котката си остава МИШКАТА.
В нея има всичко, което е необходимо за организма на котката и няма да намерите по-естествена и "безопасна" за здравето на вашия любимец диета!!!
Мишоци има почти във всеки зоомагазин, а и не е трудно да си ги отглеждате и размножавате вкъщи.Много по-тънко ще ви излезе.
Какво мислите???



Тема Re: здравословно котешко хранененови [re: Фpaнkлин]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано29.10.05 19:23



и защо трябва да ми звучи стронно? това си е самата истина, но не мога да осигуря такава храна за моята котка. когато и тук както по целия свят започнат да предлагат замразени мишки подложени на съответния контрол обаче със сигурност ще се възползвам.

Nice!


Тема Re: здравословно котешко хранененови [re: Megas]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано29.10.05 19:50



Колкото и естествена да би била тази храна при други обстоятелства,за един домашен котьо ми се вижда отвратително да бъде хранен с мишки.За много хора гледката със сигурност би била доста неприятна от разли4ни гледни то4ки,а за хора като мен,които са гледали и хамстери като домашни любимци и които харесват и такъв тип животин4ета,подобно хранене би било изцяло неприемливо.



Тема Re: здравословно котешко хранененови [re: Josefine]  
АвторФpaнkлин (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 20:20



С тази разлика, че котката, когато хваща мишка, не влага никаква злоба, кръвожадност, коварство, хищна ярост и т.н. (всичко това са човешки качества, които се преписват на "животните ловци"), тя просто задоволява хранителен инстинкт и нищо повече.
Така че мишката в котешките лапи не е по-страшна гледка, от пържолата в човешката чиния!



Тема Re: здравословно котешко хранененови [re: Josefine]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано29.10.05 20:58



ами и аз съм си гледал бели мишки и затова казах че за мен е неприемливо също. неприемливо е да гледам как животинката бива убита, и то не винаги особено бързо. ако обаче това е вече свършено от някой, както е свършено с прасето преди да стане на пържола, за мен няма нищо по-добро за котката. както предлагаме на котките си птиче месо, така може да предлагаме и мише. някои хора си гледат и птички но това не означава да лишат от това котките си.

Nice!


Тема Re: здравословно котешко хранененови [re: Megas]  
АвторФpaнkлин (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 21:36



Спокойно!Без излишни нерви!
Доколкото съм запознат с физиологията и психологията на жертвата (мишката), смея да твърдя, че тя не усеща страдание или болка поради простат причина, че умира мигновенно.С точността на пластичен хирург ловеца отделя душата от тялото....
Вярвайте ми, мишката не страда!
За прасето не мога да твърдя същото, но това не ни разваля апетита, нали?!?

.....всичките прасета на мезета....



Тема Re: здравословно котешко хранененови [re: Фpaнkлин]  
АвторФpaнkлин (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 21:41



Много се отклоних от темата, сори
Аз също съм на мнение, че много от продаваните готови храни не са балансирани и не бива да се дават 100% в порциона.



Тема Re: здравословно котешко хранененови [re: Фpaнkлин]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано29.10.05 22:07



не разбрах къде видя нерви
за мигновената смърт малко се съмнявам. виждал съм как котка си играе с полужива мишка с часове. наистина изглежда щастлива но не мога да кажа същото за мишлето.
аз лично съм убивал мишки с голи ръце. но не мисля че мога да го правя ежедневно за храна на котката...

Nice!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.