Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:52 08.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За хуманно отношение към кучетата  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 20:26



Всеки, който иска да подкрепи апела против избиването
на бездомните кучета, може да го направи в
www.bulgaria-animals.com.
Дано някой да чуе мнението ни.



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Aди]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 12:37



Не може защото нищо не се отваря!



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Aди]  
Авторз (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 13:07



с налучкване открих грешката:

- ама само да предупредя - има ужасни снимки...



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: з]  
АвторZAZ (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 17:24



Здравейте,
Незнам от каде и кой е намерил и зглобил тези кадри, но всичко това е много потресаващо и трудно за вярване.
Аз ги гледах и мигах на среща им, докато проумея за какво става въпрос.
Искам да споделя и още нещо с вас. На скоро се натъкнах на един стар приятел който е ветеринар. Започнах с това че си търся дратхарче. В отговор той ми показа два свои пациента-две дратхарчета купени от мераклии като мен. На кученцата не са им останали черва. Масова практика е било преди да продадат кучето да му дадат малка бучка негасена вар. За да нямат поколение от тях.
Незнам на каде върви света.



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Aди]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 17:31



Нека всеки разпространи страницата където може /и е удобно все пак/. Истината трябва да се знае!



Тема Re:Смятам ,че...........нови [re: з]  
Авторmorska walna (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 10:32



Единствения начин това да стане е непрекъснат протест,по улиците, по интернет,подписки и всичко друго за което някой се сети.Аз съм от Бургас и знам,че при нас има има много двуличници,на които е възложено да слухтят кой надига глава и за какво.Лошото е,че управляващите се намират в София,а за хората от другите градове това създава извесни трудности да се вкючим пряко(на живо) в каквото и да е.Не знам дали тази световната организация-Грийн Пийс ще може да помогне,ако се обърнем и към нея



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: ZAZ]  
Автор labrex (новак)
Публикувано07.10.05 22:44



Не мога да повярвам! Вар на малки кученца! Ама тия са, направо да ги гърмиш. Или в най-добрия случай по три супени лъжици от същата вар. Ей, големи гадове сме хората!!!



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Aди]  
АвторEбaax вa в Oлиroфpeнитe!!! (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 14:28



Тц, подкрепям мнението че помиярите ТРЯБВА да се очистят от улиците, без значение как! Изберете си начин, приберете си ги у вас, не ща да им заобикалям лайната по тротоарите и детето ми да си играе с крастави бълхарници!!!



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Eбaax вa в Oлиroфpeн]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 17:34



Ами добре, ама на никой не му пука за мнението на някакъв си идиот!



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: пипи]  
АвторKakичka (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 17:51



Не е идиот, путе, не е.
Ти си кухата лейка.



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Kakичka]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 18:50



Е нямаше нужда да се маскираш като застаряваща кака!



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Aди]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 18:13



А къде може да се подкрепи апел за избиването им?





Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Pekoнcтpykтop]  
АвторKмeтa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 20:21



И мен не ме е страх нито ме е срам да кажа че съм за очистването на улиците от помиярите. Който иска да се сърди, ще му разреша да ми пръдне на юрдека.



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор labrex (новак)
Публикувано10.10.05 22:46



Абе, печатна грешка си допуснал, сигурно си искал да напишеш не това:
А къде може да се подкрепи апел за избиването ИМ?

а това:

А къде може да се подкрепи апел за избиването МИ?


Редактирано от labrex на 10.10.05 22:47.



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 10:39



Пиле шарено ти пак ли си в този форум. Айде къш към програмисти да говорите глупости, определено другото ви е трудно.

Виж сега - простичко е. Почти като теб. Кофти изрод ли си - кучетата те лаят, винаги лаят изродите, не знам как ги надушват но не могат да ги понасят. А ти си изрод и явно никое живо същество не може да те понася. Проблем?



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 12:05



Ами направи ти такъв апел, като толкова държиш, или чакаш друг да ти свърши работата!



Тема Кмете,кметенови [re: Kмeтa]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 12:08



Теб от много неща не те е срам, не само по въпроса за кучетата, хихихи!
Винаги съм подозирала, че нещо не си добре там горе, явно е любовта ти към пръдните-пречат ти на мисленето.



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: пипи]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 12:11



Това беше за Реконструктора!



Тема Re:Личи ви ..........нови [re: Aди]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано11.10.05 12:48



Не доумявам някои хора какво търсят в този клуб.Да се заяждат ли влизат в него.Личи им,че малкото мозък,който имат им стига да занаят,че чорапите се обуват на краката,а не на главата.Аве интелигенцийо,дето си тръгнала да се отървеш от бездомните кучета,приличате повече от бездомните кучета на ПОМИЯРИ,не виждащи по далеч от носа си



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Kмeтa]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано11.10.05 14:10



Няма нужда да се присъединявате към някакъв си апел-не беше особено трудно в идиотската ни държава да се намерят достатъ4но на брой идиоти,които да се занимават то4но с това,да избиват бездомните ку4ета.Какво тук зна4и някаква си хуманност,4ове4ност и простотията и плиткоумието на тези,които не се интересуват какво става с парите от неизвършените,но от4етени кастрации,парите за уж хранене 2 седмици и т.н.
Що се отнася до определението "помияри" то определено пове4е пасва на някои породи хора,не като вас оба4е,защото вие,реконструктори и ти,кмете ,
и тем подобни средностатисти4ески БГ-простаци и варвари,попадате със сигурност в някоя дале4 по-низша и от категорията "помияри".Но не ще ви я обяснявам,тъй като се опасявам,4е нямате минимума интелектуален ресурс да ме разберете.



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: labrex]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано11.10.05 14:14



Няма да е лошо,макар и не в буквален смисъл,тъй като държавата ни и вси4ки ние дале4 пове4е страдаме от не4ове4ността,войнстващата простащина и
безхаберие на такива като "кмета","реконструктора" и тем подобни...Ех,докога на земята ни бащина ще вирее такваз простащина,беше казал един сатири4ен поет...



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: пипи]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано11.10.05 14:18



На него мозъкът му "пла4е"за реконструкция,но сигурно ве4е е безвъзвратно късно...



Тема Бих добавила още.........нови [re: Aди]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано11.10.05 16:47



Бих добавила още,че "помиярите" не сядат най-безотговорно пияни зад волана,не крадат,не търгуват с наркотици,не вдигат цените на ток,горива,парно.Те никога няма да станат сутеньори,няма да стрелят по никого и няма да бъдете един ден безработен по тяхна вина,да не казвам,ако се разболеете и тръгнете по болници да се молите за едното направление,а после в аптеката да си броите стотинките не по тяхна вина.А сега -вие с големите претенции за тяхното изтребване,какво ще ми кажете за всичко,което ви изредих по-горе ааааааааа?Кой е виновен?Защо за тези работи се роптае под сурдина,а за бездомните кучета надигнахте вой до небесата.Защото те няма как да се защитят и всеки може да си прави каквото си поиска с тях,нали никой няма да му търси сметка за едно убито куче.Тяхната вина е само тази-че са се родили и като всяко живо същество се опитват да оцелеят



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Josefine]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано12.10.05 20:29



Откакто влизам в този клуб,откривам,че аз и ти мислим еднакво за животните и за хората.Като чета твоите постинги,сякаш виждам огледално своите виждания и мисли.Имам приятелка с 10 години по голяма от мен,та тя нарича това"телепатия",казвам го защото много често се улавяме как мислим за нещо по един и същи начин едновременно.Това ми говори,че хората с подобни мисли и възгледи не сме малко,но смятам че мнозина не споделят открито това и мисля,че се досещам защо(за да не останат неразбрани),защото на всички е ясно,че клуба е създаден за любители,а не за самозабравили се злобари,на които,като им е скучно се ровят из клубовете и изказват мнения,които никой не им е искал.Това имах да ти кажа



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: morska valna]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано13.10.05 11:21



Радвам се,4е е така.За мен влизанията в клуба и особено в клуб Котки,са нещо като своеобразен психотерапевти4ен сеанс,тъй като обмяната на мисли със сродни души,с хора,за които все още категории като хуманност,състрадателност,грижа за природата и др.,не са просто думи,изпразнени от съдържание и емоция,ми действа благотворно и успокояващо,4е все пак тук и сега има и такива хора.Особено когато мутризацията на БГ-душите е в пълен ход.За съжаление,моето неприятно убеждение е,4е сме малцинство.Ако пове4ето хора в нашата мила татковина имаха малко по-нежни и фини души като нас и бяха малко пове4е 4овеци,убедена съм,4е България отдавна щеше да е направила дале4 по-решителна кра4ка във вярната посока.Защото там където вси4ки морални норми и категории са престанали да имат зна4ение,няма и икономи4ески
просперитет.Е,да сме живи и здрави за по-нататъшни приятни срещи със себеподобни в клубовекато този!



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Kмeтa]  
Автор Kмeтa (новак)
Публикувано13.10.05 23:49



друг път бъди 'мъж' и си кажи мнението със собствения си 'ник' !!!
но явно си 'нежен мъж' ... ;-)



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Aди]  
АвторCAT (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 11:55



absolutno te podkrepqm!!!



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: CAT]  
Автор Mery Vixen (Ммм... :P)
Публикувано15.10.05 14:14



и аз съм на същото мнение



Тема Re: Бих добавила още.........нови [re: morska valna]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 15:29



... не сядат най-безотговорно пияни зад волана,не крадат,не търгуват с наркотици ...

Спор няма, тия трябва да бъдат избити също. Къде да подпиша съответния апел?





Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Aди]  
Автор dyavola (добрия)
Публикувано16.10.05 16:55



Я по-добре събирайте пари, а не подписи!!!
Задачка за кучкар:
Един кучкарник за 120 кучета струва годишно 400 000 лв на данъкоплатците.
Ако в София има 15 000 бездомни кучета, колко милиона лева ще са необходими,всички песове да влязат "на топло", а не да се мотаят по улиците,където не им е мястото.
Така и вълкът сит и агнето цяло

Редактирано от dyavola на 16.10.05 17:01.



Тема Re: Бих добавила още.........нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано16.10.05 18:48



Абе ти в кой свят живееш?Ако трябва да избием вси4ко престъпно,дебилно,
ужасяващо-глупаво и безхаберно в тая държава,относително-свестните,които ще трябва да оцелеят,каква ли мизерна бройка ще са?А ти със сигурност няма да си сред тях...



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: dyavola]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано16.10.05 18:55



Освен да можеш да правиш елементарни сметки,не е лошо и да си малко по-компетентен, не като тъп шаран да слушаш и да запаметяваш безкрити4но вси4ко,което ти наливат разни кандидати за славата.Вземи се заинтересувай малко пове4е какво им струва избиването на ку4етата,защото нито ги евтаназират както е предвидено и по на4ина,който е предвиден,нито ги гледат, хранят и поят 2 седмици,естествено.Разсъждавай малко!Но това елементарно умствено упражнение някак е трудно за мразещите ку4ета,защото за тях и всяка дадена стотинка за бездомните ку4ета би била нахалост,нали?Освен вси4ко друго тук наливаха пари НЕБЪЛГАРСКИ организации,така 4е недей толкова да страдаш за парите,които пръскала за ку4етата скапаната столи4на община!И въобще не е лошо да насо4ите отрицателната си енергия към нещо,от което поне малко пове4е разбирате и от което има пове4е полза...



Тема Re: Сега........нови [re: dyavola]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано16.10.05 19:13



Сега събираме подписи,защото пари има отпуснати,само дето потъват в нечии джобове.

А сега задачка за дяволит "умник":

Къде потъват тези пари?



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Josefine]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано16.10.05 19:49



И между другото,преди време 4ух една злокобна статистика на американски или някакви други у4ени,които,след подробни изследвания твърдяха,4е 75 процента от престъпниците-рецидивисти в детството си са убивали или измъ4вали домашни животни.Каква ли трябва да е тази държава или пък какво ли трябва да е това общество,което има поведение и морал на престъпник-рецидивист?!Без коментар...



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: dyavola]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 19:59



На нас ни излиза по-евтино - колко му е един патрон за двуцевката или малко отрова за мишки.





Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано16.10.05 21:42



А колко му е да престанеш да замърсяваш интернет-пространството със скудоумието си или поне да смениш клуба с някой друг,където пове4е ще се радват на примитивното ти "4увство за хумор",а?



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 14:43



А още по-евтино ще ни излезе да ти реконструираме главата!



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Josefine]  
Автор dyavola (добрия)
Публикувано18.10.05 19:12



Josefine, Josefine явно не сте наясно с някои неща и не внимавате в час...!

Първо: Никога не съм споменавал, че мразя кучета.НЕ МРАЗЯ НИТО ЕДНО ЖИВОТНО !
Второ: С животни се занимавам от тридесет години и твърдя, че добре ги познавам!
Трето: Всеки има право на мнение и аз не ангажирам никого с моето!

А сега ще Ви дам тема на размисъл:
Не вреди ли съществуването на скитащи кучета повече на домашните кучета, поради това че първите са преносители и разпространители на опасни паразитни и инфекциозни заболявания.От това страдат и селскостопанските животни и полезния дивеч (национално богатство).Щетите са големи, от нереализирана продукция и бракуване по необходимост и т.н.
Не станаха ли много нещастните случаи при домашни кучета, някои от които загинали от отровата, заложена за някой друг?
Няма ли да е по-добре и за хорат и за кучетата, да няма скитащи кучета?
С какво са заслужили тези животни да страдат от човешката грешка, която е причината да ги има?
Или по прастар българси обичай на кучето е писано да бъде жертвено животно?

Аз казах...



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: dyavola]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано18.10.05 20:30



ами всичко много хубаво. и за това което си казала никой не спори. ядно е че и мястото на тези кучета не е на улицата. общо взето споровете са за начина те да се премахнат от там.
ти какво предлагаш?

Nice!


Тема Ми то като при........нови [re: dyavola]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано18.10.05 20:45



Това нещо като подбор ли е?Също като при хората.Ти ще живееш,Ти-няма.Тук изглежда интереса клати феса,маскиран под "добри" доводи



Тема Re: Ми то като при........нови [re: morska valna]  
Автор dyavola (добрия)
Публикувано18.10.05 21:25



morska valna,
преди мноооого, мноооого години човекът започнал да прави ПОДБОР и сега имаме над 400 породи кучета.... и много породи крави, коне, кози, свине, овце, кокшки, патки...и плъхове дори!
Всички те са плодове на човешки подбор и вкус, а не на МАЙКАТА ПРИРОДА!

Редактирано от dyavola на 18.10.05 21:32.



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: dyavola]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 11:00



Да си беше замълчал!



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: dyavola]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано19.10.05 11:43



Въпросът по-долу излишно,според мен,става твърде глобален,преминавайкки към подбора,селекциониране на породите и т.н.Това е друго нещо,по което не желая сега да се изказвам.Мен ли4но ме боли,4е твърде много притежатели на породисти животни,не се вълнуват ни най-малко от изтребването на непородистите ули4ни ку4ета.За мен това са просто собственици на ку4ета,но не и любители на животните,или по-то4но не и хора,оби4ащи животните.
Проблемите,за които говориш,като например разпръскването на отрови за
"борба" с бездомните ку4ета,е грешка на хората,които предприемат подобни крайно-идиотски действия,това не е проблем на бездомните ку4ета.Ако живеехме в нормална и цивилизована държава,такива хора щяха да бъдат съдени...
С или без бездомни ку4ета,всеки трябва редовно да се грижи за обезпаразитяването на животното си,нали?
Аз имам дълбокото убеждение,4е бездомните ку4ета не представляват такъв голям риск за хората,колкото някои се стремят да докажат,4е е - и в хигиени4но,и в друго отношение.Така или ина4е,не смятам,4е трябва да живеят на улицата и никой тук не твърди,4е това е моделът за справяне с проблема.Но НИКОГА,АБСОЛЮТНО НИКОГА няма да се съглася,4е избиването им
по един жесток и варварски на4ин,е нещото,което трябва да реши този проблем.Отвращават ме и се страхувам от политици,които твърдят,4е ще се справят бързешката с въпроса и нямат никакъв морален проблем да продължат
отвратителната практика досега.Жалко е,4е сме толкова неморални като общество-ина4е много други неща,не само избиването на ку4етата,биха ни направили непримирими и бихме показали някаква гражданска доблест и отношение по тях,вместо всеки да плюе безразбоено по политиците,а в живота си,макар и на дребно,да е като някои от тях...



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Josefine]  
Автор dyavola (добрия)
Публикувано19.10.05 20:01



Много интересно, как гърците изчистиха скитащите (бездомните) кучета от Атина, преди Олимпиядата?
И при тях е имало проблем, но са го решили бързичко!
При нас също има решение, но няма кой да го приложи.В това съм сигурен!



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Maтa Kocмaтa (маймун)
Публикувано19.10.05 20:31



Айде и аз искам апел ЗА избиването на де що помияр посмее да си покаже носа на улицата.

Бре големи животозащитници се извъдихте тука - да не си пожелаваме да ви охапят деца/стари родители и т.н., събаряне от колела и др. такива се приятни работи.

Как само в БГ се намират олигофрени да хранят помиярите и да ги защитават.

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор labrex (новак)
Публикувано19.10.05 22:01



Що не си използваш Машина-та за отделяне на кожа и сланина от парени свине ? Може би тогава до мозъка ти ще стигне кислород и ще можеш да мислиш като нормален човек, а не като Maтa Kocмaтa!!!




Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано19.10.05 22:19



Ами мен никога не са ме нито хапали,нито събаряли от велосипед и други такива,най-вероятно защото проявяват предпо4итание към примитивно-мислещи,злобни и космати маймуняци!



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано20.10.05 01:52



Олигофрен е баба ти,че и ти дето си са пракнала покрай нея



Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Josefine]  
Автор Maтa Kocмaтa (маймун)
Публикувано20.10.05 12:48



навярно е така.

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: За хуманно отношение към кучетатанови [re: Maтa Kocмaтa]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 14:48



Но ти не се отчайвай Мата! Само няколко милиона години те отделят от мислещите разумни човеци. Ще минат като едното нищо!
Тогава пак ще приказваме!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.