Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:10 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема инфо за бритон шпаньол ?  
Автор DEFLEPPARD (пристрастен)
Публикувано23.06.05 15:19



Здравейте! преди малко ми докараха едно такова кученце вкъщи, породата му била бритон шпаньол (не знам даже дали съществува такава порода) прилича на кокер шпаньол, но е бяло на кафяви петна.
въпросите ми са:
1. наистина ли е такава породата ?
2. с какво трябва да го храня, колко пъти на ден и т.н. ?
3. това куче го гласим да става птичар, трябва някак си да го научим на основните команди "ела" "седни" "легни" "пази", да се пази от коли да не го блъснат, да се пази само да не го откраднат + да носи отстреляните птици, как става това?
4. има ли някъде на територията на град Варна училище за такива кучета ?
5. кажете някоя добра книга за тия кучета и къде мога да я купя евентуално ?


П.С. преди време имах сибирска лайка но почти на нищо не я научих и доста я разглезих и накрая я уби една кола защото не се пазеше :( не искам да повтарям същите грешки затова търся информация тук.

Благодаря предварително за информацията :)



Тема Re: инфо за бритон шпаньол ?нови [re: DEFLEPPARD]  
Автор Britt (Aes Sedai :)))
Публикувано24.06.05 18:22



Zdravej!

Az imam takova kuche! Istinskoto ime na porodata e Epagneul Breton, izvestni sa i kato French Brittany. Te sa naj-malkite ptichari, lovuvashti sus stojka, no sa izvestni kato naj-dobrite. Porodata e frenska.

tova e situt na mojto kuche. Ne e dovurshen, no ima niakoj neshta,.
http://sancho.hit.bg

Na linka po-dolu ima kratko opisanie na moite vpechetleniq ot porodata (Segashnoto e 3-toto ot tazi, poroda, koeto imam), a sushto i tova., koeto sum chela.
http://sancho.hit.bg/breed.htm

Kucheto mi e ot Varna. Prati mi lichna belezka s niakakuv kontakt i shte go prepratia na horata, ot kojto si vazeh kucheto, za da se svurzat s teb, ako preceniat, che mogat da ti pomognat s vuzpitanieto.

Za hranata - qdat vsichko:)). Ne triabva da se davat podpravki. Po princip preporuchvat Royal Cannin i Eukanuba kato naj-hubavite hrani, no moqt ne gi qde.

Za men naj-dobroto gledane na tazi poroda e svurzano s dobro otnoshenie i mnogo razhodki. Izkluchitelno sa energichni, skoro shte go zabelezish:)). Mnogo sa umni i shvatlivi, no si imat harakter:). Po pravilo ne sa agresivni kum hora i drugi kucheta. Lovut na ptici e v kruvta im.
Ako te interesuva kakvoto i da e mozesh da me pitash:). S izkluchenie na lovnite temi, za drugoto do goliama stepen mislia, che moga da pomogna.

Samo moga da te pozdravia za prekrasnoto kuchence!




Тема Re: инфо за бритон шпаньол ?нови [re: DEFLEPPARD]  
Автор Britt (Aes Sedai :)))
Публикувано24.06.05 18:28



Zabravih da popitam za hranata:
kolko e goliamo kuchenceto?
qde li veche tvurda hrana?




Тема Re: инфо за бритон шпаньол ?нови [re: Britt]  
Автор DEFLEPPARD (пристрастен)
Публикувано25.06.05 07:53



на около 50 дена е, вече яде твърда храна.....
само дето го е страх от купичката му за ядене !! щото е тенекиена и като я бутне и тя дрънчи.... не ще да си яде в купичката, днеска го гледам изяло си храната, ама я вади и си я носи някъде из хола....
това което ме интересува е как да го обуча да ме слуша, да идва като го викам, да си яде в купичката, да ми носи разни работи, да не минира целия апартамент постоянно, да не се плаши от силни шумове (примерно прахосмукачката, както и гърмежи от пушки...) и после да го научим да носи отстреляни птици ? започна и да гризе всичко из къщи, мисля да му купя няква гумена играчка, ама как да го накарам да си играе само с нея ? да се пази от коли и от чужди хора, ако може и да лае непознатите преди да влязат вкъщи ?



Тема Re: инфо за бритон шпаньол ?нови [re: DEFLEPPARD]  
Автор Opиkc (антилопа)
Публикувано25.06.05 14:31



Здравей
имах куче ,за което (понеже беше подарък ) ми бяха казали , че е бретон шпаньол. тогаво не бях чувала тази порода и доста търсих информация по книги и интернет- наистина най-разпространената окраска при тях е точно бяло на кафяви петна.Сего като гледам снимките на Санчо виждам ,че не са ме излъгали , само че моето беше чисто черно. За съжаление почина, но ето какво мога да ти кажа за тази порода от собствен опит.
Много са жизнерадостни и любвеобвилни , подобно на кокер -шпаньолите, има голям ловен инстинкт - моето не беше обучавано но видеше ли птица подивяваше ....Когато съм го водила на екскурзии на село се спускаше и хващаше някое пиле от свободно разхождащите се из околността, затискше го са лапи и заставаше неподвижно, докато не отида до него - не го убиваше ните го хапеше, просто го затискаше , да не може да мърда. Това го правеше без обучение . Ако си бях направила труда да го обучавам нямам представа как би се развил, но в нашия род няма ловджии и не знаех какво да го уча. Иначе като малко също си страхуваше от шумове, но като порастна - изобщо не му пукаше даже като чуеше нещо като гърмеж са ностряше целия и се изпъваше като пружинка . Друго интересно за тях е че са с голям апетит и е най-добре ( както за всяко куче по принцип) да се научат да приемат храна само по команда. Аз не успях да нау,ча моя хулиганин, защото проумях нуждата от това много късно. Хващала съм го да яде невъобразими неща - всичко което мирише интересно трябваше да се опита на вкус. Веднъж беше изял почти цяла дунапренова гъбичка за миене на чинии, друг път яде Силикон за прозорци, толкова се тревожех , че някой път ще умре от лакомията си .....
По принцип не мога да кажа с точност колко трябва да го храниш, но внимавай- много са лакоми и лесно затлъстяват, особено ако не се движат - а те имат нужда от много движение.

Успех с бретончето


Live Dangerously

Тема Re: инфо за бритон шпаньол ?нови [re: DEFLEPPARD]  
Автор Britt (Aes Sedai :)))
Публикувано25.06.05 18:00



Zdravej pak!

Za hranata : Mislia che po tri puti na den moze da go hranish s hrana za malki kuchenca - ima na Eukanuba, koqto moze da se dava na 1 mesechni kucheta. Na opakovkata pishe po kolko na den triabva da mu se dava. Standartnite Juniar kucheshki hrani obiknoveno sa ot 2 meseca nagore. Kato stane na 2,5 -3 meseca moze da minete kum hranene 2 puti na den i okolo 4-5 mesec po edin put na den. Принципно на кутиите пише за съответните килограми по колко триабва да се даде. Аз на моя му давам малко по-малко от това, което пише. АКо не му давате кучешка храна, а пиле, ориз и такива неща, се дава малко повече грамажа, който е посочен за сухата.
Внимавайте с картофите, не триабва да ядат, особено докато е малки. Също така на мойто куче не му давам пилешки кокали, тъй като са опасни.

Suvetvam te da ne go ostaviash sam s gumeni igrachki, ima opastnost da glutne chasti ot tiah. Te sa lubopitkovci i predmetite purvo se opitvat na vkus sled tova se pomirisvat. Абсолутно всичко, което харесат го слагат в устата:))).

I moq si vadi hranata ot kupata. Moze bi postepeno shte svikne da ne se strahuva ot kupichkata:). Variant da go otuchite da vadi hranata e da ne mu pozvoliavate da qde tova koeto e izvadil. Kazvate NE i mu go vzimata. Pokazvat kupichkata.

По принцип, бретона мозе да се научи на нещо само с повтариане на Браво или под формата на игра. Но класическото възпитание stava s nagradi. Pokazvat mu kakvo triabva da pravi i davate nagrada. Tака ниаколко пъти и ще се научи.

За тоалетната: Обикновенно правиат поразии след като се събудиат от сън. В момента, в който се събуди или усетите, че ше направи белиа, го занесете в банята или кудето сте му определили и докато не се изпишка не го пускайте. След това триабва да го похвалите- Браво, гушкане и т.н. за да разбере че е свършил нещо хубаво.

За пушките и птиците - за това Ви триабва ловец, който задълзително има опит с тези кучета.

За лаенето - принципно те започват да лаят сами, когато почустват, че това е техния дом.

А как го кръстихте?





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.