Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ZAI4ETA s DECAнови  
АвторDAKl (Нерегистриран)
Публикувано27.08.04 00:42



Hi,sorry za latinica-tehni4eski problem!Iskam da mi kagete za dekorativnite zaici pove4e.Ima li problem pri otglegdaneto im za malko dete?Imam predvid bolesti i drugi opasni,prenosimi pri horata?Mnogo vi blgodaria!



Тема Re: ZAI4ETA s DECAнови [re: DAKl]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано27.08.04 09:37



Единственото опасно нещо са гъбичните заболявания (например микроспория), които могат да се предадат и на децата. Но има ваксини за тях и зайчетата трябва да се ваксинират 2 пъти годишно, за да се предпазят. Иначе са страхотни домашни любимци, по-добри от котките, според мен.

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: ZAI4ETA s DECAнови [re: DAKl]  
Автор *Ginger* (непознат )
Публикувано25.11.04 14:16



Ne mislq, 4e e dobra ideq da kupuvate zai4e za malko dete. Dosta sa pla6livi i ne obi4at da gi darjat prez cqloto vreme, svoenravni sa i kogato iskat vnimanie idvat sami, ina4e se zapo4va draskane i hapane, a de4icata ne mogat da ustoqt na sladkata puhkava top4ica i rezultata e - ma4kane. Prodaljitelnostta na jivota im e 10 godini i pove4e, ne trqbva da go vazpriemate kato jiva igra4ka. Moje bi savetite po-dolu zvu4at naludni4avo, no sa zadaljitelni za edno 6tastlivo i zdravo zai4e, sabrani ot mnogoto knigi i statii, koito sum pro4ela za otglejdane na dekorativno zai4e i ot li4en opit.

I ako vse pak ste re6ili da kupite zai4e, eto nqkolko zadaljitelni ne6ta:

Doma6niq zaek ne trqbva da sedi v kletka, moje bi edinstveno prez no6tta /kletkata trqbva da e dostata4no golqma za kutiq, koqto igrae rolq na toaletna, pani4ki za hrana i voda, igra4ki, mqsto za po4ivka /sganata havliena karpa e napalno podhodq6ta/ i prostranstvo, za da moje zai4eto da se protqga, pove4eto kletki sa dosta malki. vratata trqbva da e razpolojena otpred, za da moje zai4eto da se vra6ta vatre kogato si poiska dokato e navan/ drugo vajno ne6to za kletkata e, 4e tq trqbva da e s dvoino duno pri zaek, koito ne e sviknal da izpolzva toaletna si, za6toto pi6ka navsqkade i moje da razvie gabi4ki i rani4ki po krakata ot vlagata. Borovi stargotini ne se prepora4vat, tai kato pri pogla6tane uvrejdat 4erniq drob.
Mnogo vajno e da nau4ite zai4eto da izpolzva kote6ka toaletna /moga da dam saveti kak da stane tova/i kogato e navun i kogato si e v kletkata, no po4ti vsi4ki granuli za kotki sa vredni za zai4eto, te qdat vsi4ko kakvoto im popadne i himikalite, koito se sadarjat v kote6kite granuli mogat da dovedat do problemi s 4erniq ili beliq drob /ako granulite se ronqt i badat vdi6ani/, a ponqkoga dori i do zapu6vane na stomaha. Nai-podhodq6ti sa kote6kite kutii s dvoino duno, kato parvoto e palno s granuli na hartiena osnova ili prosto sas silno popiva6ta kuhnenska hartiq. V na4aloto kote6kite kutii trqbva da sa pove4e /okolo 3-4, v zavisimost ot goleminata na staqta/, za da nqma incidenti, a s vremeto broq moje da se namali do edna v staq.
Staite kadeto zai4eto se razhojda /nai-dobre edna staq/ trqbva da sa obezopaseni ot kabeli /obojavat da grizat kabeli, posledstviqta ne sa osobeno priqtni/, puk i zai4etata se katerqt navsqkade, moeto se ka4va do varha na 6kafovete mi i grize kakvoto mu popadne, vklju4itelno i knigi. Vsi4ki opasni za nego ne6ta trqbva da badat pribrani.
Igra4ki - ako gi nqma zai4eto se oteg4ava barzo i si namira "priqtni zanimaniq" kato grizane na kilim ili na mebeli. Vsi4ki igra4ki za kotki sa podhodq6ti, a sa6to i prazni metalni kutii ot napitki ili plik4eta ot bonboni.
Izvejdaneto navan ne e zadaljitelno, no e zabavno za zai4eto. Trqbva da e na kai6ka /kai6ki za porove stavat i za zai4eta/ i da e pod nadzor, moje da izqde ne6to, koeto ne trqbva.
Zai4eto trqbva da ima neprekasnat dostap do seno /dokato o6te e malko ljucernata e perfektniq variant, no sled 7-8miq mesec ve4e ne e prepora4itelna, vodi do zatlastqvane/. Senoto oblek4ava stomaha i podobrqva hranosmilaneto, a i predotvratqvat zapu6vane ot pogalnatite kosmi. Osnovnata hrana sa zae6ki granuli, no v hubavata zae6ka hrana ne trqbva da ima suhi plodove ili cvetni granuli. Ne trqbva da se prekalqva sas zelen4ucite, zadaljitelno trqbva da prisastvat v ejednevnoto meniu, no po malko.
Trqbva da si namerite dobar veterinar, koito 6te se griji za zdravoslovnoto sastoqnie na zai4eto, neobhodimi vaksinacii, obezparazitqvane, kastraciq i tn.




Тема А защо не морско свинче? :)нови [re: *Ginger*]  
АвторMишkaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.04 01:03



От година имам морско свинче и вярвам, че това е по-подходящият любимец - миризмата е много по-слаба (почти липсва такава), не хапе, по-лесно се контролира, много е забавно - подскача и квичока, голям е смешник :) Децата на моя приятелка много му се радват. Ако възрастта на детето позволява това, не е ли по-добре то да реши какво животинче иска?



Тема Re: ZAI4ETA s DECAнови [re: DAKl]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано27.11.04 16:14



Zdravei,moga da ti kaja moeto mnenie ot poziciata na 4ovek s dete koito e gledal i morsko svin4e i v momenta zai4e.I dvata vida sa strahotni domachni liobimci.gledah okolo 2god. svin4e,mnogo sa strahlivi ,sladkisa,osobeno tezi s po goliama kozina,no edinstvenia im socialen kontakt e da si iskat hrana,te sa postoianno gladni.V sravnenie s zaeka mnogo po 4esto im se smenia nastilkata.Zai4etata sa po umni,po zabavni,pove4e se privarzvat kam stopanina.Prosto sa 3 v 1 ku4e,zai4e i kotka.Zaeka iziskva pove4e vnimanie,zachtoto kato se razhojda u doma triabva da go nabliodavach da ne napravi belia,ina4e s moeto dete pada luda igra,samo zaradi tova zaslujava da mu prostich belite-obelimi na mnogo mesta tapetite,hape balatuma..... Poniakoga ako go draznech hape.No ina4e e strahotno krasivo,puhkavo i lubiachto jivotno.Svin4eto iziskva po malko griji,no e tapi4ko.Az kato vidiach nachia zaek za prav pat se vliubich ot prav pogled,ne sajaliavam za mig 4e go vzeh.USPECH



Тема Re: ZAI4ETA s DECAнови [re: DAKl]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано03.12.04 01:11



уфффффффф недей да питаш това това е толкова относително че ме срам ад те съветвам
болестите са пренасяни от всичко не можеш да предвидиш дали едно зайче или комар няма да ти донесе нещо

това не трябва да те спира да вземеш дадено животно спазавш хигиена и готово

до сега не съм имал проблеми
като им чистя или ги храня после не си бъркам в устата и готово :))))

живота е прост

въпроса ти е като кокошката и яйцето


Аз казвам моля и може ли....

Тема Re: ZAI4ETA s DECAнови [re: zoomaniak]  
Автор *Ginger* (непознат )
Публикувано05.12.04 10:00



Vaksinacii vsqkakvi, nqma opasnost ot bolesti ili ako sa doneseni ot kotiloto v zoo magazina barzo se opravqt /izklju4vam tezi, koito sa si samo v zai4eto i mogat dori da go ubiqt/. Az oba4e pak ne mislq, 4e e uda4no da se kupuva zai4e za malko dete. Na gosti mi be6e edno detence, koeto napravo mi podludi zaeka, izvedohme go navan na kai6ka /toi si e sviknal na tova, no samo ako ne go tormozqt/, a detenceto taka go stresira, 4e sled tova nqkolko dni vse se krie6e po uglite, dori ot men



Тема Re: ZAI4ETA s DECAнови [re: *Ginger*]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано05.12.04 13:58



прати ми на мейла в инфото на ника такава снимка на заек на каишка :)


Аз казвам моля и може ли....

Тема Re: ZAI4ETA s DECAнови [re: *Ginger*]  
АвторROSSY (Нерегистриран)
Публикувано08.12.04 15:37



Аз сам на мнение 4е за да вземете зай4е в къщи трябва да подготвите децата.да им обяисните 4е те(заи4етата)са пла6лижи животни и трябва да са по внимателни с тях.Идвали са ми на готи роднини с деца,и като им обясни6х те стават 4удна комбина.Така 4е ако обяасните на детето каква отговорност 6те поеме то няма да седне да тормози зай4ето



Тема Re: ZAI4ETA s DECA [re: zoomaniak]  
Автор *Ginger* (непознат )
Публикувано09.12.04 00:14



4e kakav e problema? Kote6ka kai6ka, ili takava za porove, te sa s ednakva golemina ob6to vzeto /prez vrata i prez korema/, zaeka si ti4ka, ti sled nego i vsi4ki sa dovolni :)
6te mu napravq snimka i 6te ti pratq kato ti zvu4i tolkova zreli6tno




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.