Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:11 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Препарати срещу кърлежи?нови  
Автор Furia_S (хвърчащо зло)
Публикувано11.05.04 13:12



Особено ме интересува мнението на стопаните на рошавите кучета, където кърлежа е особено трудно забележим. какво използвате? Аз съм на Фронтлайн просто защото не знам друг препарат с доказано качество. Твърди се че спрея действа директно върху вече съществуващи паразити, докато на капките им трябват около три дни за да подействат. В лека паника съм - с нашата козина да намеря евентуално кърлеж - дръжки капем веднъж на 45 дена защото много го водя в парка, , който е ползвал спрей - споделете как разпределяте дозировката правилно? едно пръскане на 1 кг живо тегло или как въобще? И има ли разликата с капките? Има ли някой който се е спасявал само с нашийник2 Имат ли те ефект и не смърдят ли специфично?

P.S.
На една позната в русия чау на 10-11 месеца загина от пироплазмоз след обработка на нов препарат "Адвантикс" та за това ви питам(((



Тема Re: Препарати срещу кърлежи? [re: Furia_S]  
АвторDusko (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 13:55



Ispolzvame samo frontline i go slagame na vseki 25 dni. Kucheto hvashtashe krlezhi, no sled nekolko chasa tie sami padat i ne ze vpivat.
Mnogo vazhno e obache frontline da e ORIGINALAN I V SROK!
Golem sam protivnik na protivoparazitni nasheinici shtoto znam mnogo primeri, kadeto kucheta poluchavaha golemi alergii ot tiah.



Тема Re: Препарати срещу кърлежи?нови [re: Dusko]  
Автор Furia_S (хвърчащо зло)
Публикувано11.05.04 14:34



Мерси, не знаех за 25 дена, капя по-рядко. За нашийници и аз знам - писаха ми за един дог, заприличал на мексиканска гола порода - окапа му козината от нашийника. Мда. Ще стисками палци нашите рошльовци да не пипнат тая гадост



Тема Re: Препарати срещу кърлежи?нови [re: Furia_S]  
Автор Xлeбapoв ® ()
Публикувано11.05.04 21:06



афганска хрътка достатъчно рошаво ли е според теб. Само капки - един път на 45 дни и да чукна на дърво 4 години вече нямаме проблеми. Адвантикс, Тигувон или дори капките на д-р Кунев - разликата е само в цената.



Тема Re: Препарати срещу кърлежи?нови [re: Xлeбapoв ®]  
Автор Furia_S (хвърчащо зло)
Публикувано11.05.04 22:20



да чукам на дърво и аз, но точно с Адватикса стана издънка - писах по-нагоре. Значи Фронтлайн на 45 дни както и правих - ок, но както преди така и след всяка разходка гледам да го посреша - аха да напипам гадинита, ...оптимистката съм аз....та тези гадове са като топлийки.



Тема Re: Препарати срещу кърлежи?нови [re: Furia_S]  
Авторsims (Нерегистриран)
Публикувано12.05.04 01:04



Започвам да се чудя защо ги давам тия 13 лева всеки месец за Frontline. Той моя доктор ми слага понякога някъв друг Frontline уж в насипно състояние по евтино.
Както и да е, ако кърлежа не се забие ами си ходи спокойно за къв ми е. Да ги вкарвам у нас да ме заразят мен ли. То куче и 100 кърлежа да има не го бърка но човек и един може да го убие.
Вчера намерихме кърлеж 2 часа след разходката и си лазеше най-спокойно по него. Зверо беше си легнал до мен на леглото иначе нямаше да го видя, ами ако се прехвърли на мен. 10x Frontline
Кой знае колко падат след редовните изтърсвания.
Направо не знам с каква смелост си пускате кучетата в тревата. Не мога аз така, оставям го само където е рядка и ниска трева, колкото да си свърши работата. Обаче гадинките пак го намират, и след само 10 секунди виждам как лази по него, е кво в засада ли ме чакат. Моя ако хване 3 кърлежа за 10 секунди то вашите трябва да хванат 3 млн.



Тема Re: Препарати срещу кърлежи?нови [re: sims]  
Автор Xлeбapoв ® ()
Публикувано12.05.04 07:32



Е що мислиш така: Моя ако хване 3 кърлежа за 10 секунди то вашите трябва да хванат 3 млн. Твоят някаква много специална, кърлежоусточива, порода ли е ?

Ианче точно в рядка и ниска трева можеш да намериш най-много кърлежи.



Тема Re: Препарати срещу кърлежи?нови [re: sims]  
Автор Kpeйз (Special unit)
Публикувано12.05.04 08:48



В отговор на:

То куче и 100 кърлежа да има не го бърка




Не си прав, кучето може да се парализира.



Тема Re: Препарати срещу кърлежи?нови [re: sims]  
Автор Furia_S (хвърчащо зло)
Публикувано12.05.04 09:08



1."Започвам да се чудя защо ги давам тия 13 лева всеки месец за Frontline. Той моя доктор ми слага понякога някъв друг Frontline уж в насипно състояние по евтино. "

За да не пипне кучето ти пироплазмоз. болестта поразява сръвтта на животното а от там - бъбреци, черен дроб. Лекарствата които ги има - ако ги има в България - са силно токсични, така че дори и да се назначи лечението на време - оцеляват единици. На мен например точно за това ми е този Фронтлайн - да живее кучето ми още дълго време.

2."То куче и 100 кърлежа да има не го бърка но човек и един може да го убие." - напротив, лекарствата за хората, ухапани от кърлежи са къде къде по-действени и хората като правило се оправят - плюс, н всеки кърлеж носи енцефалит, на който сме поддатливи.


3. "Вчера намерихме кърлеж 2 часа след разходката и си лазеше най-спокойно по него. Зверо беше си легнал до мен на леглото иначе нямаше да го видя, ами ако се прехвърли на мен. 10x Frontline "- аз не пускам кучето си на леглото до мен - той просто няма работа там,така избягвам освен евентуални паразити и мръсотията по леглото.

4. "Направо не знам с каква смелост си пускате кучетата в тревата. Не мога аз така, оставям го само където е рядка и ниска трева, колкото да си свърши работата. " - аз пък не мога да го водя само по асфалта, да не го оставям да си играе с други кучета да не би да пипне незнам какво си и да не го пускам по тревата за да не би да го полазят кърлежи. Взимах куче, не хамстер, който да се гледа в трилитров буркан. А като куче - животното има нужда от игра, тичане, джапане в локви и търкаляне в гревата. Нашите градски кучета повечето и без това са доста ощетени, остава и тази радост да му отнема. Не мога да го разхождам по бетона и павета, създадени за удобството на хората, песа има собствени потребности, които ако аз - стопанката му, ако не зачитам, за да расте нормален и адекватен, за какво изобщо го взех вкъщи? Има разпространена практика в някои държави да се махат ноктите на котките за да не драскат по мебелите вкъщи. Е! няма що... Аз взех животното и с него поех определен риск и отговорност.

5. "след само 10 секунди виждам как лази по него, е кво в засада ли ме чакат". Не знам, но щом така везнага го полазват твоя пес - бих се усъмнила в качеството на Фронтлайн, който купуваш. Особено ако го полазват след пръскането със спрея. От любопитство се отвинтва пръскалка на упаковката на спрея за да се види - няма нищо, (освен съвестта на продавача)което да попречи вътре да се долее вода. Хем се прибират поредните 13 лева, хем ефекта спада до нула . За това използвам капки и до сега нито един полазващ кърлеж не намерих по моя. на всички стопани го пожелавам.
Успех)))



Тема Re: Препарати срещу кърлежи?нови [re: Furia_S]  
АвторEлeн (Нерегистриран)
Публикувано12.05.04 11:47



На 10-я ден след обработка с пипета Фронтлайн в къщи под дивана намерих огромен колкото бобено зърно кърлеж!!!!!! Ветиринарката каза, да проверя дали има ухапано по кучето. Три часа аз и двамата ми синове опипвахме кучето, а то не е мъничко - черен руски териер .... три дена му мерих температурата.... слава богу размина се! Изглежда го е донесла на козината си. На 34 ден галейки я намерих забил се в нея, но мъничък - оща не насмукал се кърлеж. Извадих ме го и веднага на другия ден я обработихме отново с пипетка Фронтлайн. Сега няма да чакам повече от 30 дена от обработката, но пак ме е страх
Малко успокоение е, че в България засега няма случаи на пироплазмоза, а само на лаймска болест, а за да я хване кучето нея трябва кърлежа да е бил закрепен на него поне 48 часа, а Фронтлайнът до тогава го убива.
Но сигурност за нас няма. По дългокосместите може да се захване и да се донесе в къщи кърлеж .... а ние с децата и котката не сме обработени с Фронтлайн




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.