Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Iguanaнови  
Автор speedy2OO3 (непознат )
Публикувано30.08.03 10:42



Ima li niakoi s doma6en liubimec iguana! Az si imam edno malko sladko zeleno bebe v ka6ti! Mojem da si obmeniame informacia za hranene i otglejdane



Тема Azнови [re: speedy2OO3]  
Автор sonia_vassileva (Stoned)
Публикувано01.09.03 11:41



Az imam edin mujki krasavetz na 2 godini po4ti ;-) Mnogo e gotin i umen



Тема Re: Iguana [re: speedy2OO3]  
Автор Иryaнa (зъбата и рогата)
Публикувано01.09.03 19:13



I аз скоро ще си вземам. И се подготвих стабилно.
Диети, добавки ....
Игуаната е животно при което много трябва да се внимава с храната.
Какво пише в статиите :
1. Тя е основно вегетарианец, но има нужда от много калций и растителни протеини. В храната й задължително отношението количествата калций:фосфор трябва да е над 1:1 (идеалното е 2:1). С такова съотношение са само листата от глухарче, но може да се компенсира с "iguana dust" Това е калциева добавка за игуани.
2. Има определени растения като лапада и спанака, които не е добре да се дават редовно (разбирай повече от веднъж на две седмици) защото съдържат оксалова киселина, която пречи на усвояването на така важния калций от организма на влечугото.
3. Растенията от групата на зелето също не е добре да се дават често, те пък съдържат нещо, което пречи на усвояването на витамин Д, който получава от нагревателните лампи UVB и UVA.
Може да ти звучи глупаво, но е важно, защото при недостиг на калций игуаните се разболяват от metabolic bone disease. Изкривени гръбнаци, крайници, животното страда много. Гледах снимки, вярвай ми, ужасно е.


Друго ... май трябва да се внимава лапмата да не е много близо, че може да се изгори, но манджата е важна. Потърси в Гугъл! Макар че искам, не мога да преразкажа целия интернет тук



Тема Re: Iguanaнови [re: Иryaнa]  
Автор onion (лютив)
Публикувано02.09.03 09:07



поздрав...
браво браво , само така , подготвила си се стаибилно , такива хора харесвам , дето мислят преди да вземат животно :)
well done
поздрав...




Тема :)нови [re: Иryaнa]  
Автор speedy2OO3 (непознат )
Публикувано06.09.03 09:22



I az se porovih mnogo zdravo za6toto go imam moito sladur4e samo ot 2 meseca o6te e malko i triabva da se vnimava!
Tova sa niakolko saita s mnogo podrobna informacia za iguani, ima i spisyk s otrovni hrani!
http://www.anapsid.org/iguana/
www.iguanaden.com - foruma e mnogo polezen
www.iguanaland.com
Oba4e neprekasnato namiram novi ne6ta koito ne pravia kakto triabva!
V bg osobeno v zoo magazinite si niamat idea kakvi gi vyr6at!
Hraniat iguanite nepravilno i mi davat takiva typi syveti 4e napravo mi se izpravia kosata
Znaete li kakvo predstavliavat collard greens? Ne moga da nameria prevod a e dobra hrana za iguani!



Тема Re: :)нови [re: speedy2OO3]  
Автор Иryaнa (зъбата и рогата)
Публикувано07.09.03 03:01



Я бъди малко по-подробен ... какво са ти казали? Какво правят грешно?



Тема Re: :)нови [re: Иryaнa]  
Автор speedy2OO3 (непознат )
Публикувано10.09.03 08:45



Pyrvo v terariuma piasyk ne se slaga za6toto tova ne sa pustinni jivotni! Vredno e izsu6ava im kojata i moje da im popadne v hranata! Slagat se vestnici, kyrpa, moket i t.n
:) Vtoro ne znaiat kak da gi hraniat! Edno momi4e mi predloji hrana za drebni vle4ugi i kostenurki koiato sydyrja6e riba, midi..
Iguanite sa si pylni vegetarianci vredno e za 4ernia im drob.
I ne moje da mi kazva da go hrania samo s maruli i banani.
Triabva raznoobrazna hrana kakto ti be6e napisal.
Никой не ти казва че UV лампата е задължителна
Точно обратното - трябвал ми само един терариум и лампичка обиновена



Тема otoplenieнови [re: speedy2OO3]  
Авторkomar4e2OO3 (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 11:40



Kakvo polzvate za otoplenie na terariuma!Idva zima :)
I lampata opredeleno ne e dostaty4na



Тема Re: otoplenie [re: komar4e2OO3]  
Автор sonia_vassileva (Stoned)
Публикувано10.09.03 13:36



Ami da vi kaja za lampite - UV lampite ne sa nepremenno zaduljitelni za vle4ugite, pri uslovie 4e kum hranata im se dobavia nujnoto koli4estvo kaltzii + vit D3. Ina4e ako mojete da si nabavite takava lampa e dobro re6enie. Oba4e sa skupi, i osven tova izlu4vat UV svetlina samo ograni4en broi 4asove i posle se smeniat. Malkite halogenki, deto se vgrajdat v oka4eni tavani i barove su6to izlu4vat opredeleno koli4estvo UV lu4i (bez predpaznoto stuklpo oba4e) i sa po evtini - mogat da se montirat do lampata za pe4ene na jivotnoto. Ako vupreki lampata za otoplenie temperaturata e nedostata4no visoka mojete da smenite kru6kata s po-mo6tna ili da oblepite stenite na terariuma s kork ili ne6to durgo za izolatzia...



Тема Re: :) [re: speedy2OO3]  
АвторИryaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 17:09



Ужас!
Това е пълно безхаберие!
На дъното на терариума се слага торф или нещо друго, което да задържа влага, защото игуаните поемат влага с кожата си.
И наистина са вегетарианци. Строго, но с разнообразна диета!
А за лапмите ... Тук предлагат даже различни за през деня и за през нощта. На 3 месеца всяка обикновена лапма се сменя. Не знам колко са в бг, тук са 5 долара, а добавката "iguana dust" е 10$. Как е в бг?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.