Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:40 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Разплакана  
АвторCПEШHO!MOЛЯ!ПOMOГHETE! (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 01:29



Имам морско свинче. От няколко дни е болно. Не се храни, пие по малко водичка. Водих я на ветеринар, каза някаква сложна болест , или че била тя, или че била друга. Сложи й 2 инжекции антибиотик и толкова. Не й липсва желание да яде, но от резенче краставица успява да изяде едва четвъртинка за ден. Изобщо от всяка предложена храна яде по съвсем малко. Според мен има затруднения или с дъвкането или с гълтането. Но как да се надникне в гърлото на такова животинче, като хапе. Не знам какво да правя. Къде да търся ветеринар който разбира от такива животни. Повечето разбират само от кучета и котки. Моля ви , помогнете със съвет. Мислех и на рентгенова снимка да я заведа, но къде има такъ врентген. Ако отида в поликниката ще ме изгонят с някакво си животно. Нищо че ще си платя колкото кажат. Имам я от 3 години. Не искам да умре, но както е тръгнало, може и просто от глад да умре, защото не се храни.
Моля, помогнете!
Благодаря!



Тема Re: Разплакананови [re: CПEШHO!MOЛЯ!ПOMOГHET]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано10.11.02 09:38



нашето морско свинче умря вчера ей така от нищо/предполагаме от стрес/........както висчко си беше нормално след пет минути умря.......сложи
му едно хапче витамин С във водата да не би да го е налегнала авитаминоза.....за това се сещам......

незабележим


Тема Re: Разплакананови [re: silent]  
Автор (драконче)
Публикувано10.11.02 15:25



Vav VivaVet otstrani na zala Universiada ima rentgen za takiva slu4ai.

отдолу - Земя, отгоре - Езеро


Тема Re: Разплакананови [re: silent]  
АвторПak aз (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 19:10



При свинчетата стреса е много рисков и наистина води до внезапна и необяснима смърт. Но наистина внезапна. А моето е болно вече 4-5 дни. Явно е друга болест, но като четох из книжката не намерих никакви подобни симптоми на тези болести които са описани там. Нито е настинка, нито има проблем с очите и т.н. Дадох му най-любимите лакомства за храна, гризне малко и се откаже. И все стои в ъгъла с настръхнала козинка. Пред като спеше , поне лягаше както хората го правят, но сега стаи само на краченцата си и не мърда от ъгълчето. Дадох му и чай от лайка, все пак нали има дезинфекциращ ефект, но засега не иска да го пие. Благодаря и на другия отговор за рентгена, явно и до там ще стигна. Поне някой да ми каже какво му има и ще живее ли. Утре трябва да го водя пак на ветеринаря, ще чуя и той какво ще каже (за втори път). Но не иска да си пие водичката в която има антибиотик а това ме притеснява. Зяащото все едно че в момента не провеждаме лечение.
Пак ви благодаря. Може и някой друг да отговори и да даде съвет за който не се сещам в момента.



Тема Re: Разплакананови [re: Пak aз]  
АвторCъчyвcтвaщ (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 13:32



Ето тел. на един добър ветеринар 971-30-70. Не знам дали лекува морски свинчета, но можете да се консултирате с него.
А това е тел. на един зоо-магазин, в който отглеждана морски свинчита, може да помогнат със съвет 980-54-58



Тема Re: стига си реваланови [re: Пak aз]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано11.11.02 14:26



животът и смъртта са занятия самотни.рентген има и на конната база Хан Аспарух.аре. успех.

...гот ми е ма мамоооооу...


Тема оф топикнови [re: @PORlL]  
Автор Boby_Модератор (гладен)
Публикувано11.11.02 14:40



Да не би случайно да четеш Бредбъри?



Тема Re: Разплакананови [re: CПEШHO!MOЛЯ!ПOMOГHET]  
АвторBerinka (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 21:24



Zdravei. Iskam da dobavq neshto kym komentarite dotuk. Antibioticite sa mnogo vredni za morskite svincheta. Ne trqbwa da se prekaliava. Samite antibiotici mogat da se okajat po-opasni ot bolestta.

Ne gubi nadejda. Svincheto ti e mlado, shte se sprawi. Probvai s mnogo razlichni hrani, ne se otkazvai, shtom vse pak qde po malko, znachi moje da go pravi po-nachesto. Shte se opravi! Vsichki stiskame palci! Dano namerish svesten lekar!



Тема Re: оф топикнови [re: Boby_]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано12.11.02 09:53



и него съм го чел някога...баси.

...гот ми е ма мамоооооу...


Тема Re: стига си реваланови [re: @PORlL]  
Авторrenegat (Нерегистриран)
Публикувано14.11.02 20:21



Abe gotin v toia zoopark vlizat kucheta ama neshto ne izlizat kengura? Kak ednite vlizat pk drugite ne mogat da izliazat ? Egati i maitapa tova mai sa go gledali v Izvn zemnoto a . Pavel_atanasov2@hotmail.com




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.