Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Някой интересува ли се от папагалинови  
АвторTaнютa (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 11:01



Тук се говори за какви ли не животни, но нищо не видях за папагали. Аз имам бяло какаду, но така и не можах да му разбера пола. Ако някой гледа в къщи голяма кокошка (папагал, имам предвид) нека се обади



Тема Re: Някой интересува ли се от папагалинови [re: Taнютa]  
Автор BenyB (Невероятна)
Публикувано02.10.02 20:36



na men papagalite mnogo mi haresvat,vapreki che si niamam v kasti.gledam razni saitove v neta i sa prosto zatrogvasti,osobenno tam,kadeto ima kak gi otglezdat i hraniat kato bebeta.razkazi nesto za tvoia,ot kade go imas,lesno li se gleda-po prinzip si mislia che tova e dosta riadka poroda u nas i che bili s dosta truden harakter sam chuvala-taka li e?

Живота е хубав тъй че си го живей с кеф :-)


Тема Re: Някой интересува ли се от папагалинови [re: Taнютa]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано02.10.02 21:44



Predi dve sedmici se biah zapalila tochno za kakadu, veche se chudeh tochno ot koi vid da vzema, razbrah, che jiveiat do 80 godini i t.n. veche pochnah da tursia razvudnici (ili kokoshkarnici) i se otkazahme, zashtoto i dvamata s muja mi pushim i shte umorim pernatoto za nula vreme, mnogo bili chuvstvitelni...

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell



Тема Re: Някой интересува ли се от папагалинови [re: BenyB]  
Автор Taнютa (непознат )
Публикувано03.10.02 17:25



Благодаря, че ми написа. Това ми е първият папагал в живота, поради което аз много се притеснявах, че няма да се оправя с гледането му. Но ако трябва да го сравнявам с другите популярни домашни любимци, се гледа много по-лесно и приятно. Само дето си плюе семките на земята и трябва да му се чисти клетката. Но пък е по-гальовен и от най-гальовната котка, но това трудно се описва. Много е забавен - прави едни невероятни стойки - бие се с огледалото, като му извикам "Самолет" - си разтваря крилете и още доста смешни неща. Обаче си казва само името. Сетих се и за друга поразия, коятопрами, ако не внимаваш - наяжда всичко дървено - не ми остана здрава врата



Тема Re: Някой интересува ли се от папагалинови [re: Dragoness]  
Автор Taнютa (непознат )
Публикувано03.10.02 17:28



Здравей, А вие вътре ли пушите? За това не мога да кажа нищо, защото съм непушач и гоня мъжа си да пуши на терасата. Най-вече пазя Лара, обаче, от течение. Ако наистина сте решили, обаче, ще помогна със съвети, доколкото мога



Тема Re: Някой интересува ли се от папагалинови [re: Taнютa]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано04.10.02 04:56



Mersi!
Da vutre pushim i dvamata kato kumini, shte vzemem po natatuk, kato imame dvor, to kakuv dvor, ciala zoologicheska, shte pravia razvudnik za kucheta, imame kotki, koi znae oshte kakvo shte gledame, mislia si za kon ili poni, moje i kengura da ni idvat na gosti, no vsiako neshto s vremeto si...
Tvoeto kakvo kakadu e? Kak go sravniavash s gala (te sushto sa ot semeistvoto).
Eto vij gi



See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell



Тема Re: Някой интересува ли се от папагалинови [re: Taнютa]  
АвторБAЙ XУЙ (Нерегистриран)
Публикувано05.10.02 17:29



Вчера бях в София и в единия офис където ходихме
имат папгал(спомням си че го имат поне от 94 още тогва съм го виждал).
Много ме кефи животното.
Питах там единия пич ,който е най-близък с Коки(папагала)
каква порода е, той каза ми не съм сигурен мисля че е или Ара или Амазона.
Та да питам знаеш ли някой сайт където папагалите са класифицирани по породи и имат снимки.
М/у другото този папгал е невероятен перфоратор, с
този мощен клюн.
Някои хора си бяха изпатили.



Тема Re: Някой интересува ли се от папагалинови [re: БAЙ XУЙ]  
Автор BenyB (непознат )
Публикувано07.10.02 11:30



kato vlezes v yahoo i napises parrots ste ti izlezat okolo 300 takiva saita



Тема Re: Някой интересува ли се от папагалинови [re: Dragoness]  
Автор BenyB (непознат )
Публикувано07.10.02 11:37



ei,tova za razvadnika i izobsto za zookat v dvora e SUPER ,az sasto si mechtaia niakoga da se zanimavam s podobno nesto,no za sazalenie mazat mi ne e na sastoto mnenieza sega se e primiril samo s kucheto,s 1 dvorna kotka i s misalta che vseki mig moga da domakna niakoe zivotnoinache seriozno,ako imah nachin stiah da napravia nesto po vaprosa-vinagi sam si mechtala rabotata mi da e svarzana s razvazdane na kucheta,kotki i izobsto da se zanimavam s zivotinki,no za zalost vsastnost sviria na zigulka v 1 orkestar ti kakvo rabotis,ako ne e nahalno da pitam,de?a, v Avstralia ima li papagali,koito da si letiat svobodno kato nasite vrabzi?i sasto,razvadnik za kakvi kucheta iskas da napravis?



Тема Re:нови [re: BenyB]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано08.10.02 06:21



Az niamam problemi s muja mi, oshte kato se zapoznahme imah kucheta i razvujdah, toi puk imashe kotki i otnachaloto znae, che shte imam razvudnik, daje kaza, che predpochita da mi pomaga s kuchetata, otkolkoto da se zatvaria v ofisa, no ima vreme.
Mnogo e got kogato sednesh i s chasove si govorish za jivotni, nikak ne omrujva.
Inache az vinagi sum se zanimavala sus jivotni, vupreki, che sum zavurshila mejdunaroden turizum, prez jivota si edin den ne sum rabotila kato ikonomist.... Iskam da ti otgovoria kakvi kucheta shte razvujdam, no v momenta niamam goliam kusmet s namiraneto na perfktnite jenski i ot sueverie, shte premulcha (zasega).
Ima mnogo papagali, koito si letiat svobodno, za da zatvorish nikoi v kletka triabva da imash specialno razreshenie. Ot divite jivotni ne moje da gledash nito edin vid kato pet.
Ima razkoshni zoologicheski gradini i rezervati, v edin ot tiah v opredeleno vreme na denia posetitelite mogat da hraniat lorita s nektar ot panichki, te idvat samo togava. Mnogo simpatichni malki ptichenca sa, moiata greshka beshe , che ne biah sus shapka ili pribrana kosa (dulga mi e do krusta) i te rashiha, che ot neia stava super liulka, ta mi uvisnaha desetina i oshte iskaha da se liuleite ta nakraia se skaraha, e razroshiha me, pochti me topiraha, no ostava mnogo hubav spomen.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.