Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Бебе и ротвайлернови  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано28.08.02 16:30



Здравейте,
Бременна съм, много хора ми препоръчаха да махна кучето си от вкъщи. Аз естествено не искам да се разделя с най-прекрасният ротвайлер на света, много си го обичкам, а и е на 9 месеца и не искам да го оставям в края на възпитанието му при който и да е било.
Както и да е, обаче бебчо като се роди мислите ли, че Карлос /кучето/ ще има лошо отношение към него, ще ревнува ли? Моя е голям ревнивец за това питам, дали все пак ще е безопасно да си съжителстват???
Благодаря ви предварително за отговорите



Тема Re: Бебе и ротвайлернови [re: Ginger.]  
Автор Boby_Модератор (110)
Публикувано28.08.02 16:53



Повдигаш доста спорен въпрос и предполагам, че ще се сбълскаш с доста противоречиви мнения.
Чувал съм, че ротвайлерите много обичат децата, но при всички положения въпросът с ревността остава открит.
Когато жена ми забременя, и ние бяхме изправени пред подобен проблем. С тази разлика, че нашето куче е кокер шпаньол. Решихме да не махаме кучето, но през първите месеци не го допускахме в стаята, в която спеше бебето. Много внимавахме да съблюдаваме забраната. После (може би след 6-7 месеца) постепенно започнахме да пускаме животното в стаята, отначало под наблюдение, а после и съвсем свободно. На няколко пъти кучето се опита да ръмжи по бебето, но след съответната порция бой (съжалявам, но когато трябва да избирам между детео и кучето си, предпочитам да ступам кучето, за да ми е мирна главата) се отучи. Оттогава минаха 4-ри години. Сега кучето и дъщеря ми са първи приятели.
Не знам достатъчно за ротвайлерите, за да ти дам категоричен съвет, но не виждам пречка да опитате да задържите кучето.

Stonewall - Can't we see
We're our own worst enemy


Тема Vij dneska kakvo kazaha po novinite.нови [re: Ginger.]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано28.08.02 21:17





See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell



Тема Re: Бебе и ротвайлернови [re: Ginger.]  
АвторGerito (Нерегистриран)
Публикувано29.08.02 22:17



zdrasti i ot men.poniakoga kuchetata se privarzvat kam decata,pri podxodiashto obuchenie smiatam che niama da e problem.Imam poznati na koito decata i da mu barkat v ustata i da minavat prez nego niama da mradne dori.A imam i drugi koito predi dve sedmici maxnaxa texnia zashtoto momicheto e bremenno,ama texnia beshe mnogo losh i napadashe drugi xora...ti triabva da si precenish vse pak?



Тема Re: Бебе и ротвайлернови [re: Gerito]  
Автор realsun (Sunflyer)
Публикувано30.08.02 01:55



Здрасти !

Ако все пак се притесняваш, като се роди бебето нека кучето вече да е снабдено с намордник, който до носи в къщи, докато порасне малко бебето.
Така, мисля че няма да има никакъв риск.Най-добре е да му купиш от тези
бежовите от твърда гума или нещо подабно (незнам какъм точно е материала)
Аз имам два такива, единият беше за едно улично куче ( с майка кавказка овчарка), което много обичах, но то нопадаше хора и едни ден го намерих отровен (от този ден вече минаха 2 г. и почти 4 м., но аз още мисля за него и поглеждам няколкото снимки, който успях да му направя).Беше страхотно куче.
Другият намордник е за далматинката ми, защото напоследък много взе да си
хапва от улицата.

Чао !



Тема Благодаря винови [re: Ginger.]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано30.08.02 12:27



мерси за мненията
Мисля за сега да си го оставим в къщи, а пък като се роди бебчо ще преценим.
Кучето ми за сега е много добричък и аз много го лигавя, но нали казват, че започват да проявяват характрер чак след 1 годинка, а моето е все още на 9 месеца. Мисля просто да не припарва до спалните помещения в къщата, просто да го излолирам като се роди бебчо и после да са си прятели. А и възпитанието му е на отлично ниво, та се надявам да нямаме проблеми.

Поздрави



Тема Re: Бебе и ротвайлернови [re: Ginger.]  
Авторre (Нерегистриран)
Публикувано30.08.02 13:59



Аз имам боксер (не че имат много общи черти) но като дойде дете и особено бебе му пада в краката и обикновено се напикава(кучето) а е вече на 3 години.
С твоя не знам как ще стане. Намордник в началото не е лошо като идея за да видите как ще реагира, а ако видите нещо странно веднага го махайте докато е още малък ....все пак за дете си говорим. За секунда може да го изтървете от погледа си и да стане белята....най-малкото да стресира детето.
Не сте първите с този проблем но обикновено домашните любимци се махат. Той е само на 9 месеца, мисля че ще свикнеш....новия любимец ще ти хареса повече



Тема Re: Бебе и ротвайлернови [re: Ginger.]  
Автор Fashion (слънчева)
Публикувано30.08.02 15:47



Аз пък познавах една дето имаше две бебета и бултериер.
И бебето ухапа кучето.
Не те лъжа...



Тема Re: Бебе и ротвайлернови [re: Fashion]  
АвторБAЙ XУЙ (Нерегистриран)
Публикувано30.08.02 16:35



Специално за бултериера:

Особености
Подходящ най-вече за живот на открито
Има нужда от възпитание от ранна възраст
Силно куче-трябва да бъдете достатъчно силни, за да удържите каишката


Гладиаторът на кучетата, английският Бул Териер е известен със своята изключителна сила, подвижност и кураж. Създаден в Англия, той е селективно отглеждан като участник в борби с кучета. Мощен и здраво сложен, мускулест, симетричен и активен, с решителен и интелигентен израз, английският Бул Териер е впечатляващ на вид. Както се предполага, той е невероятно куче-пазач. По наследство е агресивен към други кучета, поради което трябва да се отглежда като единствен домашен любимец.

Той е приятелски настроено куче, обикновено благоразположено и склонно към привързване. Към хората е едно от най-любезните кучета, особено толерантен към деца, с които почти не може да бъде видян в лошо настроение и раздразнен, независимо колко груби и досадни са игрите им.

Бидейки толкова мощно куче, английският Бул Териер изисква здрава тренировка и дисциплина. Нуждае се също и от много движение и упражнения. Притежавайки здрава конституция и жилавост, той е много устойчив на крайни температури.

Наричан често "Белия Кавалер", поради готовността му по всяко време да защити господаря си, английският Бул Териер може да бъде оцветен и различно, например на по-тъмни и светло-кафяви ивици.

Средна височина от 43 до 53 cm, а тегло от 16 до 36 kg.



Тема Re: Бебе и ротвайлернови [re: Ginger.]  
Автор lngon (непознат )
Публикувано30.08.02 16:50



Dali sha revnuva da ti kaja chestno ne znam... az ne sam imal rotvailer, a dalmatinec... i posle se rodi bratcheto mi... ne se e otnasql losho s nego - po skoro ne mu obrashtashe vnimanie... no brato stradashe ot nego - fizichesnki imam predvid.... v smisal razvi nqkakva alergiq i beshe v mnogo losho sastoqnie... boleduvashe postoqnno i t.n.... e mahnahme nai nakraq kucheto(kakva tragedia, maika mi go mahna) i brato sega e super zdrav... ta v takav smisal az sam prativ bebeshko-kucheshkite otnosheniq...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.