Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:10 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Проблем със зайче!нови  
АвторMalice (Нерегистриран)
Публикувано20.06.02 21:53



Имам зайче, с което напоследък се случва нещо странно.
Никога не сме можели да преценим колко точно храна да му даваме и затова му даваме според това, дали изглежда гладно/ с колко ентусиазъм я напада.
Сега обаче му се е появила една голяма подутина като гуша, но е мека на пипане. Става все по-голяма и започва да ме притеснява. В началото си мислех, че е защото яде много, но сега вече не знам...
Ако някой може да ме посъветва нещо или да каже каква може да е причината, че съм много благодарна.



Тема Re: Проблем със зайче!нови [re: Malice]  
Авторoтroвop (Нерегистриран)
Публикувано21.06.02 17:24



Хич не се мотай ами веднага го занеси във ветеринарна клиника.



Тема Re: Проблем със зайче!нови [re: oтroвop]  
АвторMalice (Нерегистриран)
Публикувано21.06.02 18:09



Ама можеш ли да се обосновеш по някакъв начин?



Тема Re: Проблем със зайче!нови [re: Malice]  
Автор Biba ()
Публикувано22.06.02 11:33



Malice, ne chakai njakoi da se obosnowawat, sashtoto samo gubish wreme i moje da stane kusno. Ti sama kaza, che neshto pri zaicheto ti ne e normalno i towa e dostatachno ocnowanie wednaga, ama wednaga da go zawedesh na lekar. Moje da e njakaw tumor ili puk njakoi jlezi da ne funkzionirat kakto trjabwa, ne znam ot medizina njamam ponjatie.
Jelaja wi wsichko nai-dobro i burso izdrawjawane




Тема zavedi go vednaga na vetirinar!нови [re: Malice]  
Авторneli (Нерегистриран)
Публикувано23.06.02 14:51



ako go obichkach taka chte napravich,samo veterinar chte prezeni kakvo mu e.Moge da e nechto locho i e dobre da otidech vazmogno nai-barzo.
Po-prinzip moite dve zaicheta si gi hranja dvapati na den po 50grama hrana za vsjako +presni lista ot morkovi,zele,magdanoz i cham fastak koto obogavat no go ogranichavam zachtoto sadarga maznini koeto chte im vredi.
kogato ednoto mi zaiche si izkalchi kracheto sled kato skochi ot divana ,vednaga go zanesoh vav vetirinarnata klinika.Givotincheto ne trjabva da se machi a pri tvoeto moge da ima skrita bolest kojato v momenta da ne go trevogi no sled vreme moge da e zle a ti da ne razberech.Trjabva da se razbere kakvo mu e dokato e vreme.



Тема Re: Проблем със зайче!нови [re: Malice]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано24.06.02 11:02



хммм интересно интересно... на моята зайка в момента това й е като огромна яка отпред... нямам представа от какво е но понеже всеки път като я водех на преглед за нещо докторите казваха "олеле колко е дебела" го отдавам на това... в един момент реших, че вече ще й направя адекватен решим и ще я поогранича малко с яденето... та според мен това остана в последствие просто като кожа която не се е свила след като поотслабна добитъка... май не е щастлива с нея и нервничи като я пипам там но така е от над половн година и още е жива (хех, шегичка)...

ама само не се панирай. по-добре потърси външни признаци за болестно състояние, а не само субективни мнения. лежи ли постоянно, носа й мърда ли, диарии и прочее. но имай пред вид, че това точно в тоя момент може да не ти даде правилна информация - заради жегите моята по цял ден лежи, почти не пие вода и не яде. вечер като захладнее се оживява и започва да се държи нормално. имай пред вид по-скоро това, че зайците не издържат на топлина и е много важно да им осигуриш хлад през лятото. получават топлинни удари и умират. така, че ако трябва сложи вентилатор, мокри го/я от време на време и т.н. а това за гушата, аз не смятам, че е чак толкова страшно - 2 рентгена са й правили на моята, опипвали са я цялата и нищо не са коментирали по въпроса.

Редактирано от pro_O1 на 24.06.02 11:11.



Тема Re: Проблем със зайче!нови [re: pro_O1]  
Автор Lady of The Lake (Pure Malice)
Публикувано24.06.02 11:40



Много ти благодаря за мнението, аз все пак ще я заведа на лекар, вече се уговорихме с него. Поотдъхнах си обаче, че и при други зайци го има това, може и да не е страшно.
А какво значи, дали носът и мърда? Нима зайците някога спират да мърдат с нос?
Аз направих грешката да я изнеса на терасата един следобед, за което за малко не си отнесох боя. Това с разхлаждането е добра идея, трябва да се измисли нещо.
Отново ти благодаря.

...for you, only for you...
Puppet girl, your strings are mine!



Тема Re: Проблем със зайче!нови [re: Lady of The Lake]  
АвторGASH (Нерегистриран)
Публикувано24.06.02 16:36



Spokoino i az sa6to sam imala podoben "problem"ako gu6kata i ne e udebelena samo na 1 mqsto a e kato qka zna4i nqma problem.Ot dosta vreme gledam zaici i poneje tezi jivotni ne mogat da trupat maznini po tqloto kolkoto i obilno da gi hrani6 gi "skladirvat"okolko vrata si 4ak v naprednala vuzrast i to mujkite mogat da zatlusteqt i po drugi mesta na tqloto naprimer dolnata 4ast na korema tui 4e spored men tvoeto zai4e si e pohapvalo dosta dobre i edva li nqkakva forma na tumor ili ne6to ot sorta.Vse pak trqbva da go zavede6 na veterinar za vseki slu4ai.Uspeh i pozdravi na zai4eto ti :)



Тема Re: Проблем със зайче!нови [re: Lady of The Lake]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано24.06.02 18:16



huh, you again? ;-)

ами тъкмо ще споделиш опит като я заведеш... а това за носа обикновено се третира за признак на болестно състояние - моята е спирала да мърда няколко пъти, но обикновено, когато е била в депресия или нещо е крайно отпусната. но принципно това го дават като комбинация с други фактори.

а защо щеше да отнесеш бой? нека си се разхожда на терасата, но не когато е 12 на обед, нали ;-) аз миналото лято за 2 седмици я бях оставил да живее на тераста като ходих до варна. и тя обаче се оказа умна - докато е пек постоянно си лежеше под шкафа на сянка и няма измъкване - ни за ушите, ни с магданоз, ни с нищо ;-)



Тема Re: Проблем със зайче!нови [re: pro_O1]  
Автор Lady of The Lake (Pure Malice)
Публикувано24.06.02 18:39



Много ли се разочарова да ме видиш тук

Боя щях да го отнеса, защото я бях занесла на терасата, а вчера си беше бая горещо, направо непоносимо (почти колкото днес)! А там като я забравим и цял ден не и слагаме вода ... и в комбинация а жегата ... става една многострадална...
Добре, ще споделя опит, като се изкаже докторът и снимка мога да сложа, че ми е много сладичка

...for you, only for you...
Puppet girl, your strings are mine!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.