Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:24 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема болонката ми ще ражда, help!  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 17:59



Имам един куп въпроси, макар да гледам кучета от 20 години, никога не съм изтървавала кучката, та съм в паника.
Колко трае бременността при кучетата?
Как започва раждането, как ще разбера дали е нормално, какво поведение ще има, а аз какво да правя в това време?
кога обиконовено раждат - вечер , сутрин?
Знае ли кучето как да се грижи за малките, и къде да ги държа? Опасно ли е да ги пипам/имам малко дете, не мога да го държа цял ден под око, може и да докопа някое от пухчетата/.
Кога проглеждат малките?
Изобщо какво специално да правим в къщи, че съм изперкала , само това ми трябваше , ей!



Тема Re: болонката ми ще ражда, help!нови [re: пaлмиpa]  
Автор realsun (Sunflyer)
Публикувано10.05.02 18:45



Здрасти !

Бременноста при кучетата трае около 2 месеца, като може и да е 10 дни интервала.Изчисли кога е заплождана и към 55 ден вече чакай, обикновенно е 57-63 дни.Раждането е по-често вечер, макар че може и да роди през деня.
При раждането трябва да има някой при нея да и помага, ако примерно не чисти кученцата (в такъв случай вземи меки чисти парцали и кученцата ги
чисти от слузта:почни от носа и устата, те са най-важни, след това и тялото,
да го поизсушиш малко).После го служи при майката да почне да суче.Това ще
я успокой.Ако някое малко е зле или мъртво родено, особено, ако е мъртво слд
раждането му изчакай да се разсее вземи мъртвото и го замени със живо.Така
направих с мойто куче, тя роди едно мъртво и аз така постъпих.Но тя роди преди 2.5 г.Друго важно нещо е малките да са на топло място, без течение.За
майката е важно да се храни пълноценно и да получава витамини и калции.
Говори с някой ветеринар какви точно да бъдат.Давай й калции и докато е бременна, защото тя използва всичко за малките, така че и докато е бременна
я храни пълноценно.Малко преди раждането и 1-2 дни след него може да не иска да яде.Малките се раждат глух и слепи.Ушите и очите се отварят към 10-14 ден.А колкото до детето ти, нека по добре седи далеч от нея и малките, защото ако е малко и не осъзнава какво прави може да причини болка на някое от малкитe и майката може да го защити и неволно да ухапе детето ти.
Така, че по-добре го дръж далече от нея.Малките ги ваксинирай като станат на 42 дни и след това на 3 месеца.След това им търси стопани.



Тема Re: болонката ми ще ражда, help!нови [re: realsun]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 22:27



Направо сме в пълен нокаут!
Значи ще ставаме щастливи родители на 01.06.
За витамините и калция изобщо не ми беше идвало на ум, но сега ще и дам /от човешки, едва ли ще пострада/.
а верно ли е , че ако пипнем едно от малките, тя няма да го иска повече?
ще направя пълен инструктаж на детето, то е на 10 години, надявам се да разбере, но понеже такова шоу досега не сме имали, та предполагам, че ще опитва всячески да ги докопа малките.
благодаря за информацията, особено ме вълнуваше срока, че поне да знам кога ще се обзаведем с малки.
По колко кученца раждат обикновено болонките/тя е съвсем малка/?



Тема Re: болонката ми ще ражда, help!нови [re: пaлмиpa]  
Автор realsun (Sunflyer)
Публикувано11.05.02 00:21



Значи почни да чакаш от 24-25 нататък.Води я вързана, защото при тичане
може да има лоши последствия за малките.Това, че ако пипнете някое малко,
после тя намя да го иска не е вярно.Моята далматинка като роди, първо аз й
помогнах сама да роди първите, за третото родителите ми се върнаха.А тя си
раждаше до другия ден.На нас ни даваше да ги пипаме и да ги взимаме, само
като вземехме някой тя зарязваше другите и тръгваше след този, който е взел малкото.Дори като водих едното на ветеринар - при раждането му се изкриви
едното краче, но се оправи след известно време, тя дойде с мен и си остави другите 8 - имахме 9 кученца.Също така след като прогледнат почнете да ги
храните със сухо мляко, разредено с топла, но не гореща вода.Давай им го със
спринцовка и първоначално по 2/3 малка спринцовка на кученце.Увеличавай дозата през 4-5 дни по-малко.На детето му кажи в началото само да ги гали
малките (да разбере,че са много крехки,костите им се чупят много лесно и, че едно неволно изпускане или падане от някъде може да ги убие) и майката, а чак след като проходят може да ги гушка.Примерно като станат на 15-20 дни.
За болонките ( стига и бъдещия баща да е болонка, защото пишеш, че си я изпуснала) доколкото знам раждат малко кученца, така е при повечето малки
породи, примерно за дог съм чувала 19 малки, немска овчарка 14, а сетерката
баща ми роди 13 кученца.Болонката би родила 3-4 най много 5 малки, рядко е
да се родят 6-7 малки от болонка.Мисля, че тя ще роди най-много 5 малки.Нека
да почива повече и детето ти да не се играе на игри при който има тичане и
скачане от страна на кучето.Нека е спокойна.И още нещо, ако козината на
корема й е дълга и много пухкава, може би трябва малко да я пострижете, така
че малките като се родят да могат да сучат нормално.Козината може да пречи.

Дано това да е достатъчно, пиши как е бъдещата майка, личи ли вече, че е
бременна.



Тема Re: болонката ми ще ражда, help!нови [re: realsun]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано11.05.02 01:11



таткото е пак болонка, ужасно се получи, но имаме две в къщи, мъжка и женска. просто не можахме да се справим с пазенето, исках да и слагам гащи или памперс, ама тя не даваше, и така един ден, на двора....
ние имаме собствен двор и аз там ги пускам, не ги извеждам на каишка, и тя дори се страхува и се дърпа ако и сложа каишката.
определено и личи, че е много бременна, аз все се надявах, да не е станало нищо, ама тц.
има доста козина на корема, ще я фризирам.
мога ли давам на малките от млякото за бебета/например Нутрилон, или Фризолак - това за човешки млека, не съм наясно къде да намеря за кучета, аз живея в чужбина/?
аз обаче си мисля, че тя изобщо не е наясно , че е бременна - тича като изоглавена, и дори гони съседските котки

спи при мъжа ми, а аз все го предупреждавам, да не я удари без да иска.
малеее, направо не ми се живее, имам в къщи цял зоопарк, а и аз самата скоро ще раждам, та направо сме го заформили купона отвсякъде....



Тема Re: болонката ми ще ражда, help!нови [re: Пaлмиpa]  
Автор realsun (Sunflyer)
Публикувано11.05.02 15:46



Здрасти !

Аз на нашите малки (те се родиха на 13 и 14 Декември 1999 г.) им давах сухо
мляко основно, а по-рядко и прясно краве мляко.Млеката за бебета не знам
какво съдържат.Те може да са с различен състав от кравето мляко и сушеното.
Като си в чужбина можеш да вземеш някоя по-реномирана марка сухо мляко.
Чувала за NOY-NOY, FRANCE LAIT, NESTLE NIDO - една празна кутия на балкона
ни, мисля че това ще е най-удачно стига да го продават и в чужбина.NOY-NOY
само по големите рекламни афиши съм го виждала, не знам къде го продават.
Ако можеш да намериш NESTLE NIDO добре ще направиш, ние нашите малки с
него ги хранихме и много им харесваше, наскоро пък (преди 3-4 месеца) една
овчарка при нас роди 11 кученца и също с такова мляко ги захраниха, а малките се развиха много добре.Хубаво ще е да им слагаш витавини и в млякото на малките, можеш да даваш и на майката мляко с витамини.Аз като бях по-малка, преди 9 години едни хора с къща имаха безпородна женска, тя
роди 9 малки, те изхвърлиха 6 от тях.Ние ги прибрахме и ги сложихме при пак
бзпородна женска, която много се грижеше за малки кученца изобщо.
Сложихме ги да сучат от нея (тя в момента нямаше нейни кученца, но ги прие
и след ката и дадохме прясно мляко се оказа, че тя го е "пратила" на малките.
По муцунките им имаше мляко.Малките обаче не можаха да оцелеят, а 3-те при истинската майка оцеляха.Малко се отнесох, но просто споменах случката.
За раждането забравих да ти кажа, обикновенно раждат през ноща, тогава се
чуства по-спокойна женската.Като наближи раждането, 2-3 дни преди предполагаемата дата почни да я затваряш някъде за през ноща, примерно в
банята на светната лампа, постели и меки парцали и нека спи там докато почне раждането.Моята роди 10 дни дни по-рано и за малко щеше да роди на
улицата.Бях я извела в парка да походи малко и я върнах в къщи с автобуса.Като се прибрах й изтекоха водите и след 10-15 минути се роди 1-вото малко.Ако я бях върнала пеша, щеше да трябва нося и 1-2 малки с мен. А
пазете таткото на страна от нея, да не стане някой гаф.Може да се върти много около малките и майката да му направи нещо.Също така, в много редки
случай при кучета, но присъщо на много животни (примерно:хамстери, риби -
ядат малките си, и случая с лъва, който убива малките на прогонен мъжкар, за да родят лъвиците негови малки) е канибализма.Случи се с една безпородна
женска прибрана от улицата от една жена.Забременя и като роди изяде малките, само едно се оттърва.А женската роди два пъти през около година,
втория път нямаше оцелели.Жената гледа 2 женски и 4 мъжки, като единият мъжки е постоянно при женските, дори като се разгонят.Но това е само един
случай за канибализъм при куче.Нека не те плаша, но да знаеш някой работи.

Чао !!!



Тема Re: болонката ми ще ражда, help!нови [re: realsun]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано13.05.02 22:07



Благодаря ти много за безценната информация!
Сега очаквам да се справя и с раждането, и да се радваме на малките пухенки!



Тема Re: болонката ми ще ражда, help!нови [re: realsun]  
Автор@poril (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 08:33



brawo be:)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.