Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Pak za pomiarite i t.nar. "prirodozashtitnici"нови  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано31.01.02 11:17



Kazah che poveche niama da govoria po temata, zashtoto yavno niama smisal, ama eto dnes presata (v-k "Trud") me podtikna da prodalja...

Povodat e statiata-interview sas shefa na "Zoomilosardie" g-n Nikola Popov... Kakto sami mojete da se ubedite ot statiata, polojenieto s pomiarite e tragichno, a puk povedenieto, motivite i zakonosaobraznostta na deistviata na t.nar. "zashtitnici" na ulichnite kucheta prosto e izlishno da se komentirat...

Cialata statia mojete da prochetete na adres

, markiraneto na po-vajnite neshta e moe...

Aide poglednete istinata v ochite i pak si pomislete dali ste pravi...

Just a genius


Тема Re: Думата "помияр" [re: Blake]  
Автор xипoтeнyзa (непознат)
Публикувано31.01.02 13:03



отдавна е използвам само за хора. Защото кучето става злобно и агресивно само ако е възпитавано с тази цел, т.е. когато е възпитавано от помияри. Истината е, че ухапаните от домашните кучета са повече от ухапаните от бездомните. А бездомните стават такива, защото са гонени, бити, газени съзнателно и несъзнателно ... Бях свидетел на следната случка: Разхождайки собственото си куче, което съм го взела, не защото съм искала да имам куче, а защото алтернативата беше да го пуснат на улицата, понеже е мелез и нямаше шанс да го продадат на някого. То е вече на 10 години и е не е пускан на женско куче, защото мисля, че само с разумно отношение по този въпрос на собствениците може да се ограничи популацията на бездомните кучета.
Та разхождайки го към 23:00 часа видях две момчета на около 19-20 години да викат при себе си едно бездомно куче. То се довлече до тях по корем, след което се обърна по гръб, за да го почешат при което двамата го взеха и го напъхаха в една кофа за смет и затвориха капака. Бях изумена от неворятното им чувство за хумор, защото си представих как на сутринта нищо не подозиращ човек (мъж, жена, дете) ще отиде да изхвърли боклука и отгоре му щеше да върхлети въпросното куче.
Проблемът е голям и не бих се обявила против физическото унищожаване на бездомните кучета, когато са болни, ако това се вършеше по хуманен начин. Само че съм сигурна (поне за нашия град), че това не става с въпросните скъпи инжекции (що да го правят, като си е чиста далавера с ветиринарните лекари), а е избиване с колове. За кастрирането - не смятам, че трябва да се кастрират мъжките, а женските кучета, дори и да е по-скъпо. Мисля, че ефектът би бил по-голям, даже при по-малък брой кастрирани кучета.
Така че, проблемът сме го създали ние с безотговорността си, но трябва го решим с отговорност.

]Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят![


Тема Re: Думата "помияр"нови [re: xипoтeнyзa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано31.01.02 13:14



Saglasen sam doniakade s tebe...
ama zashto vinagi kato stane tema za pomiarite, problema zapochva da se izmestva v druga po-udobna posoka - te kuchetata ne sa vinovni, horata gi karat da sa zli i agresivni... Vij, moje i taka da e, obache golemia problem e che kuchetata gi ima vaobshte i se razhojdat svobodno po ulicite...
Znachi za da se reshi tozi problem triabva kuchetata da izcheznat, a ne da se vazpitavat horata da se darjat dobre i uchtivo s tiah...

Ima malka razlika, nali? Eto i edna prosta analogia (sluchaya e razlichen, ama logikata e edna i sashta):
vse edno da se kaje che za krajbite na koli sa vinovni ne tezi deto gi kradat, a tezi, koito si gi kupuvat... bednite kradci kvo da napraviat kato gi drazniat po tozi nachin - i hop, utre ti izchezva kolata... spored teb kak e pravilno da se postapi: da se priberat na toplo kradcite ili horata da prestanat da si kupuvat koli?

Just a genius




Тема Re: Еййййййй,нови [re: Blake]  
Автор xипoтeнyзa (непознат)
Публикувано31.01.02 13:32



ама ти ме разби от всякъде?!!!!!! ....... Има куче - има проблем, няма куче - няма проблем ... А на "венеца на природата" - човека не трябва да му се създават никакви допълнителни затормозяващи проблеми (като например да се научи да живее с другите животински видове), защото той и без това умира да си създава сам проблеми като променя същата тази природа в удобен единствено за него вид ... сигурна съм в едно - Земята няма да търпи дълго вида, нарекъл се гордо хомо сапиенс, ако продължава така

]Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят![


Тема Re: Еййййййй,нови [re: xипoтeнyзa]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано31.01.02 14:32



Да, нали?
Мисля точно като теб! Откъде накъде човекът си е присвоил правото да решава кой да живее и кой не??? И без въпросните кучета е направил достатъчно за да изчезнат цели екосистеми завинаги...

А какво ще стане когато Земята се пренасели с хора? Може би ще се появят такива "защитници", които да определят някаква възрастова граница, след която ще бъдат убивани и хора?!?!

Отвратително

Гледайте звездите...


Тема Mdaaa...нови [re: Blake]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано31.01.02 15:13



...ti mu govorish, ono rupa li rupa...

bye
ostanete si sas zdrave...
nekoi pat shte se setite za kakvo ide rech, ama dano da ne postradate losho...

Just a genius




Тема Re: Mdaaa...нови [re: Blake]  
Автор xипoтeнyзa (непознат)
Публикувано31.01.02 15:47



Разходих се, както ме посъветва Огнената, из темите и ми стана ясно кой от кой отбор е. Първо, искам да ти се извиня за предния си постинг, защото помислих, че говориш за кучетата въобще като вид, второ - да се отвратя от начина ти на разсъждение!!!!!!!!!! За Бога, та ти сам предлагаш точно това безумие - ако няма бездомни кучета (респективно няма коли без гараж) няма да има ухапани (респективно нещастни собственици на коли) .. ..
И трето - дали всичко газите наред, когато ви пречи и ако понякога заобикаляте, защо го правите - защото е по-голямо и по-силно от вас, или защото може да си одраскате емайла

]Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят![


Тема Re: Mdaaa...нови [re: xипoтeнyзa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано31.01.02 16:00



Pak ne shvana logikata... ama te tezi kato tebe vse taka obratno misliat...
ta logikata beshe:
ako niama kradci na koli (bezdomni kucheta po ulicite), niama da ima neshtastni shofiori (uhapani, nedospali, uplasheni)
e te tova iskah da kaja, no kakto za N-ti pat spomenavam (dano ne se zasegnesh), prosto mislite pogreshno za neshtata ot jivota... Tochno na tova se dalji nerazbiraneto vi po problema s kuchetata... Da vi se zachudi chovek napravo

Just a genius




Тема Re: Mdaaa...нови [re: Blake]  
Автор xипoтeнyзa (непознат)
Публикувано31.01.02 16:18



Не съм съвсем наясно с формалната логика, но твоята е уникална: а кажи ми къде прибират когото и да било с презумпцията, че може да открадне кола, за да се предотварти нещастието на още един шофьор ... а колкото за нещата от живота не бях срещнал човек досега, който да не мисли, че мисли правилно за тях ... и още нещо, невежеството само по себе си не е грях, грях е войнстващото невежество

]Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят![


Тема Re: Mdaaa...нови [re: xипoтeнyзa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано31.01.02 16:37



eto oshte vednaj (bavno) za da go razberesh tozi pat:

vse edno da se kaje che za krajbite na koli sa vinovni ne tezi deto gi kradat, a tezi, koito si gi kupuvat... bednite kradci kvo da napraviat kato gi drazniat po tozi nachin - i hop, utre ti izchezva kolata...

i vsichko li priemate bukvalno v toya jivot?

ta logikata mi e slednata (i e predelno prosta, ne znam kakvo te zatrudniava):
0. element ot bukvalnia primer -> element ot analogichnia primer
1. kradec- krade -> ulichno kuche-hape horata/lae/debne/striaska/etc.
2. kola (apartament/portfeil/etc.) na proizvolen grajdanin -> proizvolen grajdanin
3. (moje malko da zvuchi po stalinski, ama)
niama kradec (ne e zadaljitelno da e ubit, moje i da e v zatvora) -> niama kuche (sashtoto se otnasia i za kuchetata)
4. niama otkradnata kola (okraden apartament/portfeil/etc.) -> niama uhapan/stresnat/nedospal chovek

taka po-obiasnimo li ti izglejda?
vashtnost ne sam ubeden 100% che triabva da se ubiat kuchetata, no ako samo se pribirat v kuchkarnicite, posle idvat hrabrite prirodozashtitnici, prebivat personala i puskat kuchetata pak na svoboda... taka che tozi variant prosto ne raboti taka da se kaje...

btw... vie kato ste takiva prirodozashtitnici i me (ni) obviniavate edva li ne v genocid, dali ste se zamisliali dosega shto priroda ste unishtojili hraneiki se (flora & fauna)???
mi minete na fotosinteza be, goliama dalavera e, na nikogo ne prechite/nishto ne ubivate... aide da vi vidia

Just a genius





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.