Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема електрошоков нашийник за куче  
Авторчyмa (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 19:00



има ли някой идея къде в България може да се намери такъв нашийник. за чужбина съм на ясно че има. бих приела и вариант да заема от някого



Тема Re: електрошоков нашийник за кученови [re: чyмa]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано25.01.02 14:01



Какво точно представлява този нашийник и за какво служи?

Гледайте звездите...


Тема Re: електрошоков нашийник за кученови [re: stargazer]  
Авторчyмa (Нерегистриран)
Публикувано25.01.02 16:29



коригиращ нашйиник е..
вобщи линии има такива с вградени детектори за лай например и при лай кучето се санкционира с лек токов удар
друг вариант са тези с дист. управление, т.е. удара се пуска по тжвое усмотрение, тогава може да се коригира каквото и да е поведение което човек не харесва у кучето - ядене на боклуци от земята, агресивно поведение може би.. нещо такова



Тема Re: електрошоков нашийник за кученови [re: чyмa]  
АвторVP (Нерегистриран)
Публикувано25.01.02 22:24



Искам да внеса поправка в израза "лек токов удар".
Виждал съм такъв нашийник произведен в САЩ, също така видях ефекта от прилагането му. Кучето както си стоеше изведнъж "литна" с четирите лапи във въздуха. Въпреки че беше настроен на най-слабата степен токовия удар си беше доста мощен. Стопанина на кучето ми разказа, че първо го е пробвал върху себе си и след пробата му е трябвало доста време да дойде на себе си.
След като го видях този нашийник съм 100% против използването му (може би има защо в някои страни да е забранена употребата на ел. подобни уреди).



Тема Re: електрошоков нашийник за кученови [re: VP]  
Автор chumichka (непознат )
Публикувано25.01.02 22:54



syglasna sym, ne che sym vijdala podobno neshto, ako vyprosyt stoi ili kucheto shte se nauchi da ne pravi opredeleni enshta ili shte trjabva da si smeni sobstvenicite, ti kakvo bi izbral..?
az sym chuma-ta



Тема Re: електрошоков нашийник за кученови [re: chumichka]  
Авторweb (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 17:19



Защо не пробваш да си поръчащ през webshop.bg(ако не знаеш там можеш да поръчаш стоки от US online магазини). Ако магазина е в техния списък ще купиш стоката по цената която е посочена, а ако е по твой избор ще платиш +10% от сумата. Доставката май беше 20$.
Аз съм сигурен че дори и да се продава в България ще е много по-скъпо от цените по интернет магазините в САЩ затова даже с 20$ за доставката може да ти излезе по-евтино.
Какво куче имаш, толкова ли е зло???



Тема Re: електрошоков нашийник за кученови [re: web]  
Авторchumichka (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 17:43



10x, az veche uredih vyprosa.. s nashijnika, makar che toj se uredi i po drugija nachin..
ne e losho kucheto.. objavata za stopani na baset hound e moja.. tam sym kazala kakyv e problema



Тема Re: електрошоков нашийник за кученови [re: чyмa]  
Автор Meдeя (Истинска)
Публикувано26.01.02 18:56



За какво ти е ако мога да попитам?!
Искам да те предупредя, недей да ползваш такова нещо за животно. Аз съм защиничка на животните. Обичам ги. Пък има опасност кучето да те ухапе...и край. Колкото повече го биеш или му крещиш толкова повече го озлобяваш и то те намразва.

Всеки проблем може би има някакво решение!


Тема Re: електрошоков нашийник за кученови [re: Meдeя]  
Автор chumichka (непознат )
Публикувано26.01.02 19:45



медея.. понякога си мисля че между природозащитник и човек, който просто обича животните е много голяма.. извинявай, не искам да те обиждам
хората които се смятат за природозащитници понякога умеят да вдигат шум и да говорят просто така от едната принципна гледна точка
мислиш ли, че бих прибягнала до тази крайна мярка, ако не се налагаше, а ситуацията го налага в противен случай ще трябва да се откажа от кучето ми и да го дам на някой друг.
точно това ще направя утре, избрах да се разделя с него, а не да му сложа този нашийник, ( нашийника ще го имам в понеделник въпреки всичко)

нещата разбира се са много по-сложни от описаното, но това няма значение сега
ако хората които ще го вземат не се разберат с него ще си го прибера и ще пробвам крайният вариант - нашийника.
идеята да разказвам всичко това е, че понякога на човек му се налага да взема трудни решения и такива като тебе, които не разполагат с информация, а само с твърдото убеждение че са прави, не помагат
още веднъж казвам не искам да те обиждам



Тема Re: електрошоков нашийник за кученови [re: chumichka]  
АвторVP (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 04:08



Кучето може да бъде научено на почти всичко (само не и да лети :)
Доколкото разбрах проблемът е че вие когато остане само в къщи. Не ми е ясно как смяташ да решиш този проблем с помощта на електрошоков нашийник. Ако е с дистанционно, ще трябва да седиш на стълбите и да чакаш да завие, да натиснеш копчето, а пък на кучето надали ще му стане ясно какво и по-важното защо му се е случило. В крайна сметка ще получи стрес и не се знае докъде може да се стигне.
Другия вариант е с нашийник реагиращ на лай, за какъвто пишеш. Малко се съмнявам в съществуването на подобни нашийници по простата причина, че те би трябвало да реагират на по-силен звук. И какво би станало ако наблизо се разлае друго куче или си пуснеш музика? Твоето куче непрекъснато ще бъде удряно от електрошока докато превърти!

За да решиш проблема с виенето трябва първо да разбереш причината, т.е. възможно е докато е бил бебе винаги да е бил в човешка компания, а когато е пораснал е станал прекалено зависим от човешкото присъствие. В такъв случай може да пробваш докато си вкъщи да го затваряш в съседната стая, а когато излизаш да му пускаш радио или телевизор за да чува човешки говор. Не е лошо да си има собствени играчки (например парче дърво, гума, кокал ит.н.) Така със времето ще свикне да стои сам и да си се занимава с неговите кучешки работи.

Подобни проблеми не се появяват изведнъж и трудно могат да бъдат решени за кратко време и особено с радикални средства като електрошоковия нашийник. Подобен нашийник бих използвал 1-2 пъти единствено за да откажа кучето да яде боклуци от земята и то в случай, че нищо друго не помогне.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.