Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема kakvo mu e na Sharkyнови  
Автор axy (непознат )
Публикувано30.06.01 13:37



Sharky e edna porqdu4na i po4ti s nishto neotli4avashta se ot subratqta si (eventualno ot susestrite si) 4ervenobuza vodna kostenurka.Tova "po4ti" v purvoto izre4enie shte re4e,4e tq e neveroqtno kaprizna - qde edinstveno hrana za ribki i otkazva vsi4ko,koeto moje da se nameri po zoomagazinite,kogato tam spomenesh "kostenurka".Ne hapva kakvoto i da bilo s rastitelno zelen cvqt,nishto ne iska.Postepenno zalinq ,a da q vodq na veterinar mi e malko nemislimo.Nai-mnogo da mi se izhilqt idioti4no.Puk i ot gledna to4ka "rentabilnost" e po-dobre da si kupq oshte nqkolko ,otkolkoto da platq za nqkakuv mnim pregled i kvalificirana "diagnoza".Naposleduk nashiq pi4 (muj e vse pak) go bolqt o4etata i se poduvat.Slunceto go drazni.Ako znaete kak moga da mu pomogna na Sharkinatora,ne se kolebaite da me suvetvate. To i bez tova gorkite suzdaniica kato nego sa lisheni ot ushi,predstavete si i da oslepee.Shte mi umre na petiq den (daje e mnogo).Pomoooosht!!!!!



Тема Re: kakvo mu e na Sharkyнови [re: axy]  
Авторjes (Нерегистриран)
Публикувано01.07.01 01:04



Лоша работа с твоя Шарки...

Това за очите-хич не е на добре. И май наистина или трябва да го заведеш на ветеринар (не бой се, няма да ти се изсмеят) или да го отпишеш. Избирай:)))

Според така описаното от теб, тая диета с храната за рибки явно го е довела до авитаминоза. А съвсем нормално е, когато го болят очите да го дразни слънчевата светлина.

Е, май не те успокоих много.

Сега -малко по-сериозно. Та значи. Аз имам две такива любими създания. Храня ги с гранулирана храна, предимно вносна. Съдържа всички необходими витамини и за 1 година пораснаха като малки слончета. Но в началото едната изобщо не искаше да я яде, направо си седеше гладна. И тъкмо да се чудя какво да я правя, защото значително изостана в ръста от оная, лакомата... и изведнъж прояде. Та... не знам за твоя Шарки... пробвай да бъдеш упорит, но преди всичко го заведи на доктор да му оправят очите.

Впрочем - с какви размери е твоята костенурка и на каква възраст е?



Тема Re: kakvo mu e na Sharkyнови [re: axy]  
АвторLara (Нерегистриран)
Публикувано01.07.01 19:42



Това с очите е лош знак. Но за храната тези животинчета са капризни и ядат най-вече щурци и брашнени червеи. Честна дума!



Тема kakvo mu e na Sharkyнови [re: jes]  
Автор axy (непознат )
Публикувано02.07.01 02:17



Skromnostta mi e vtora priroda,no tozi put shte i izneverq az na taq moq priroda,nezavisimo koi nomer se pada.Pitash,Jes,na kakva vuzrast e Sharky.S gordost zaqvqvam,4e tova e nai-mladata kostenurka v radius ot 5 metra ot akvariuma i.:)
Naistina mi e mlad levent-na nqkolko meseca(predpolagam).Koi znae,moje i da mi e qlov nqkakuv takuv.Tam,otkudeto go kupih,smurdeshe na lesh i poburzah da izlqza,zabravqiki da popitam na kolko meseca e,no izglejda beshe suvsem maluk.Bruknah v akvarium4eto (dori i prodava4a mai go beshe gnus ot higienata v gustonaseleniq stuklen sud),izlovih Sharky "za ushite",platih i otprashih.Gledam go ot 5 meseca,no na diametur za men si stoi vse sushtiq.Moje bi ,zashtoto neprekusnato mu hvurlqm po edno oko.Ponqkoga go gledam i s dvete.:)
Predishnite mi jivotinki ot tozi vid imaha zloshtastna sudba.Poslednata q otvle4e kotka ot terasata i ako iska otkup vednaga shte go subera.:)Taka,4e taq (Sharky) si q otglejdam mnogo grijlivo i revnivo.
Tova e.Za drugo ne se seshtam.



Тема kakvo mu e na Sharkyнови [re: Lara]  
Автор axy (непознат )
Публикувано02.07.01 02:26



Shte poslusham suveta,no kato go znam kakuv e kapriz,shte ima da si podska4am naprazno sled shturcite,ta svqt da mi se zavie.I vse pak,kakto sa kazali-proverkata e vissha forma na doverie.:)



Тема Ех Шарки...нови [re: axy]  
Авторjes (Нерегистриран)
Публикувано02.07.01 09:08



Страшна тирада му дръпна в отговор на скромния ми въпрос. Разбирам неволите ти по избирането, купуването и довеждането на Шарки в къщи, но аз попитах съвсем сериозно, имайки предвид, че колкото е по-малка животинката толкова е по-податлива на подобни болести.
Аз имах 2 костенурки, бяха съвсем мънички, не повече от 3-4 см. в диаметър и естествено се разболяха... и умряха. След това си купих нови две, но бяха доста по-големи, черупкат им вече не беше мека както при "бебетата костенурчета" и слава богу са си живи и здрави. Голямата в момента е с диаметър 13-14 см, а ги гледам от 1 година.

И.... нищо не прочетох - ще го водиш ли Шарки на доктор или тц:))

Всъщност ти си решаваш, аз само исках да помогна...



Тема Re: kakvo mu e na Sharkyнови [re: axy]  
АвторTD (Нерегистриран)
Публикувано03.07.01 16:06



Това с очите е доста сериозно, една костенурка ми умря преди време от същото. Ветеринарят ще ти предпише какво да слагаш във водата на аквариума, но имай предвид, че ако се забавиш, състоянието му ще се влошава и ще му се затворят очичките нацяло. Моята втора костенурка се наложи да я храня с пинсета. Оправи се, но много трудно. Така че мисля, че посещението при лекар е неотложно.



Тема Re: kakvo mu e na Sharkyнови [re: axy]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано04.07.01 15:50



Имам две костенурки като твоите и доста съм се ровила в интернет за информация. От това което прочетох мисля ,че проблемите са поне 2:
1. Бактериална инфекция / на очите или на меките тъкани около тях / не винаги личи отвън/ Лекува се много трудно, костенурката страда много при това заболяване и е грехота да я оставиш да си умре в това състояние, което непременно ще се случи, ако не направиш нищо. Съветвам те, независимо от лечението ,което ще ти предпише ветеринаря да държиш Шарки повече / като време/ навън от водата - да съхне чурупката, но внимавай да не го дехедратираш. Има специален режим. Ще ти го пратя ако те интересува, но първо говори с ветеринар- не е толкова скъпо.
2. Авитаминоза В1 или общо спрямо повече витамини то В групата /Също и Де-авитаминоза, ако костенурката още расте.Нищо не ти пречи , ако отказва да яде зелена храна /марули напр./ да му раздробеш в аквариума 1-2 таблетки неоробекс и една вит В комплекс. Ако яде месо -въпреки че съм чела и други мнения, от личен опит знам, че моите костенурки обичат прясно, незамразявано кърваво месце / пиле, сухо свинско /, което има собствени витамини .Полезно е когато костенурката е болна.
Бих те посъветвала също, да сменяш често водата, да слагаш калциеви "формички" и да поддържаш температурата малко по-висока от обикновенно / 26.28гр./, щом костенурката е болна. Пиши какво ти е изписал ветеринаря!

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Ех Шарки...нови [re: jes]  
Автор axy (:))
Публикувано07.07.01 20:01



S bolka suobshtavam ,4e Sharky ve4e ne e sred nas-ot ope4alenite.



Тема Re: Ех Шарки...нови [re: jes]  
Автор axy (:))
Публикувано07.07.01 20:09



Sega naistina seriozno-kostenurkata beshe nai-mnogo na sedem meseca,no tui kato dnes umrq ,se za4udvam dali da si kupuvam nova.Ne za pruv put mi umira jivotinka i dulgo sled tova ne moga da se primirq sus zagubata.Da riskuvam li otnovo?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.