Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сатгуру  
Автор Oro! (бългarin)
Публикувано10.05.03 00:56





Религиозен водач? Водач на някаква налудничава секта? Лъжеучител, който трупа пари от наивни вярващи? Съвременен философ.....

Нито едно от изброените!

Едно Неговото представяне:

Ето писмото на Прем /превежда се - Любов/ и превода на български.

"Welcome to the web site of The Prem Rawat Foundation.
Every living human being has something wonderful happening inside. Within each person is a supreme beauty. Within each person is peace, joy, the feeling of the heart.
I offer inspiration, reminding people of the beauty of existence; I remind people that life itself is a gift. I encourage people to know that this is possible and to open windows of understanding, so that they can be fulfilled. I see each human being as complete. Within each one shines a sun so bright that it can make any darkness go away.
I am not proposing solutions to world problems. I do not have any. What I am proposing is that within each individual is the domain where peace can be found. This is the premise of Self-Knowledge, and this is the message that I feel is sorely needed in this world. How important it is for that one message to be accessible to everyone.
More than just words, I offer people Self-Knowledge, a practical way to feel the contentment that is already inside them. My message is neither new nor old. It is timeless: the peace, the contentment, that people seek is within. It was, is, and always will be. Now is the time to turn within.
What I offer is a gift from one being to another. I want to make this possibility available to people. And if they want to pursue it, I want to help them however I can.
This is why The Prem Rawat Foundation has been created. It is my hope that through my work, and through the support of the Foundation, this message will reach those around the world with a thirst to enjoy the best there is in life."

Prem Rawat
april 2002

преведено:

"Добре дошли в web site на фондацията Прем Рават.
Всяко живо човешко същество има нещо чудесно, което се случва в него. Във всяка личност има една най-висша красота.
Във всяка личност има мир, радост, чувството на сърцето.
Аз предлагам вдъхновение, напомняйки на хората за красотата на съществуванието.
Аз напомням на хората, че самият живот е един подарък. Аз окуражавам хората да узнаят, че това е възможно и да отворят прозорците на разбирането, за да се изпълнят. Аз виждам всяко човешко същество като завършено. Във всеки един/а грее едно слънце толкова ярко, че може да прогони мрака. Аз не предлагам разрешения на световните проблеми. Аз нямам такива. Това, което твърдя аз е, че вътре във всеки индивид има едно област, където мирът може да се открие. Това е обещанието на Само-Познанието и това е посланието, което аз чувствувам, че е крайно необходимо на този свят. Колко е важно за това послание
да бъде достъпно за всекиго ? Не само просто думи, но аз предлагам на хората Само-Познанието един практичен метод да почувствуват задоволството, което вече е в тях. Моето послание не е нито ново, нито старо. То е безвременно: мирът, задоволството, което те търсят е вътре в тях. Там беше, е и винаги ще бъде. Сега е време да се обърнем навътре.
Това, което предлагам аз е един подарък от едно същество на друго. Аз искам да направя тази възможност достъпна за хората. И ако те решат да я следват, аз искам да им помогна както мога.
Ето за това бе създадена фондацията Прем Рават. Аз се надявам, че чрез моята работа и чрез поддръжката на фондацията, това послание ще достигне тези хора по света с жажда да се насладят на най-доброто, което съществува в живота."

Прем Рават
Април 2002

Извадки от програми по света

Думите на Живият Учител:

" Да чувствуваш мир

Твоята способност да чувствуваш мир е много проста. Ти няма нужда да взимаш хапче, няма нужда да натискаш копче - тя е наследствено твоя.
Ти не трябва да се учиш как да чувствуваш мира. Той е твой. Когато излезнеш навън на слънце, ти чувствуваш топлината на слънцето. Ти няма нужда да се учиш на това. Няма нужда да четеш книга за това. Ти не трябва да имаш дефиниция за нея - то е много просто.
Искаш ли да почувствуваш тази топлина? Не го прави през нощта, защото, когато слънцето го няма - не ще можеш да я почувствуваш. Единственото, което трябва да направиш е да изчакаш."


откъси от
Куракао – Холандски Антили
23 май 1998


"Ела вкъщи

Какво е важно за мен ? Всред всички неща, които съм извършил в своя живот и ще извърша в своя живот нека да извърша едно нещо - да изпълня моя живот.
И в тази изпълненост, аз приемам подаръка, който ми се даде. В този момент разбирам нещо, което никоя книга никога няма да ме научи. В този момент приех нещо, което няма обяснение. И от тука моя дуализъм, самия въпрос, който преследва толкова много човешки същества:
“- Кой съм аз” бе отговорен.
Ела вкъщи ! И ти ще намериш нещо просто. Ела вкъщи и ще можеш да си починеш. Ела вкъщи и ще можеш да се наспиш . Ела вкъщи и ще можеш да си безмълвен. Безмълвен - където не трябва да се представяш на никого. Ти няма да има нужда да си учтив към някого, и няма нужда да си лош с някого. Защото няма никой освен тебе. "


Прем Рават

откъс от
Уембли - Англия
12 юни 1998

....следва.....

"Разменяй а не отменяй становища!" "Глупостта е сляпа за своята глупост!"Оро

Тема Re: Сатгурунови [re: Oro!]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 12:11



"Любовта е вътре в тебе

Когато видя един изгрев, едно пълнолуние. Когато видя тези красиви неща, те ми напомнят, че има нещо много красиво в мен. И аз трябва да бъда в допир с него през цялото време.
Ако търсиш Истината - Истината е вътре в тебе. Ако търсиш любовта - любовта е вътре в теб. Ако търсиш това безсмъртие - безсмъртието е в теб. Ако търсиш отговорът - отговора е вътре в теб. Ако търсиш мир - мирът е в теб. И ако искаш да направиш този живот завър- шен – липсващия пъзел е вътре в теб.
Ела всеки ден, подходи към този живот като към един подарък. Всичко друго е оскверняване на това съществувание. Всеки ден, доближи го с достойнството, което заслужава. Обичай ! Обичай това, което ще отвърне на любовта ти – безусловно.
Обожавай ! Обожавай това, което ще те обожава в ответ - безусловно. Добре е в този живот да имаш отговори без въпроси.
Просто! Ето какво е то.”


Prem Rawat - Maharaji

откъси от
Miami Beach, Florida, USA
10 май 1998

"Погледни навътре

Колко хора са идвали и казвали: “ Това, което търсиш е вътре в теб ! “ Няма нито едно писание или книга по темата, които в основата си да не казват: “В теб ! ” А къде гледаме ние ? Ние гледаме навсякъде другаде ? Ние създаваме маса дефиниции. Както паяците, които биват хванати в собствените си мрежи, ние се хващаме в идеите си. Ние сме тези които създават нашите дефиниции и ние сме тези, които имаме въпроси към тях. Ние създаваме въпросите, търсим отговорите и се съмняваме в тях.
Това може да се превърне в един омагьосан кръг, в който едно човешко същество да бъде хванато. За мен не е по-различно. Когато бях малко дете, аз имах една представа за Бог, който беше точно като хората, които бях видял. В моето мъничко въображение, аз трябваше да сложа на моя измислен Бог 2 ръце, 2 крака, глезени.....точно като моите. Моят Бог трябваше да има зъби, уста, уши, очи, нос, коса и ...това беше, което мислех, че трябва да търся....
Тогава ми се даде един начин - да се обърна навътре в себе си. Много хора не разбират какво значи това. Твоите очи могат да видят всичко, но не могат да видят себе си. Освен с помощта на едно огледало. В мен има една вселена - една различна вселена. Когато си затворя очите и се фокусирам навътре, външния свят спира и светът отвътре започва.
Когато започна да слушам моят свят в мен – той не е тих. И когато започна да гледам моят свят отвътре - той не е тъмен. Би трябвало да е, но не е.
Нещо в мене се движи в най-красивия ритъм, не създаден от човек, не от идеи, но от нещо, което съществува. Аз искам да се движа с този ритъм.
Това съм аз. Колкото и да приемам, че името ми и моят външен вид съм аз, в мен има един цял друг свят, който също съм аз. И въпреки това аз вървя на този свят лишен от познаването на другия отвътре.
Аз се адаптирах перфектно към външния свят и имам само мимолетно впе- чатление за този, който нося отвътре. Умът ми иска външния свят, сърцето
ми иска света отвътре. Моят ум иска да създава, сърцето иска да свидетелствува. Умът ми иска да коментира, сърцето - да изрази признателност.
Два различни свята.
Малкото дете поглежда луната и я обожава.
Възрастният стоящ до детето казва: “ Знаеш ли защо свети ? Тя свети защото слънцето я осветява”
Детето гледа луната и се възхищава. Човека казва:
“ Знаеш ли какво е това? То е луна ! ”
Детето гледа и не го е грижа как се казва….
Трябва да има един баланс в живота. Сърцето трябва да бъде признато. Когато вратите навътре са отворени, моята светлина идва отвътре в мен и ме изпълва. Моят мрак е отстранен. Радост идва отвътре и моята скръб и болка изчезват. Когато моето сърце е отворено за мъдростта отвътре, тя ме изпълва и аз разбирам. Ето кога аз започвам да оценявам. Повечето хора се самооценяват с това, което нямат а не с това, което имат. Има толкова много съкровище. Всяко човешко същество е толкова богато...и въпреки това ние претендираме, че сме бедни. Ироничното е в това че най – късметлиите не знаят, колко късметлии са те.
Всяко човешко същество е изпълнено с неизмерима радост, а ние претендираме, че тя не съществува....
Аз виждам много хора и виждам борба в тяхните очи, в тяхните лица. Аз виждам борба в тяхното изражение, когато там трябва да има хармония.
Аз виждам мръщене на тяхните лица, когато там би трябвало да има усмивки. Виждам борба в тяхния живот, когато би трябвало да има радост.
А отговорът на всеки въпрос, който питаш или не питаш - съществува вътре в теб.
Също в тебе е перфектната книга - Книгата на Сърцата. Тя е толкова съ- вършена, че дори и неграмотните могат да я четат. Тя е толкова добре написана, че дори и слепия може да я прочете.Хартията, на която е написана никога не се разпада. Мастилото никога не избледнява. Книгата на Сърцето никога не е преиздавана и никога няма да бъде преиздавана. Никога не е коментирана и всеки човек, който е чел Книгата на Сърцата я е
разбрал. Това е единствената книга, която ти дава отговори....никакви въпроси.
Тази трансформация има нужда да заеме място във всяко човешко същество. Нека този процес в твоя живот да се разкрие.
Това, което аз правя е че обикалям света казвайки на хората: “ Имаш го, в тебе е! Ако трябва да имаш доверие - вярвай в тази радост. Ако имаш едно
искане - искай тази красота. Ако имаш едно желание - пожелай това съвършенство.....не само в някакъв блян, но нека да бъде реално всеки един ден от твоя живот, както е реален всеки дъх, който влиза в теб. Всеки дъх е важен. Когато последният дойде....ти би се отказал от целия свят...за още един дъх.”

“Когато вратите за навътре са отворени - моята светлина идва отвътре и ме изпълва. Моят мрак е отстранен. Радост идва отвътре в мен и моята скръб и болка изчезват....”


Prem Rawat - Maharaji

откъси от
Accra, Ghana, Africa
8 октомври 1995

" Търсенето

Ние продължаваме да търсим същите разрешения.Търсенето е да покориш собственото Себе си, не света. Този, когото трябва да покориш не е света – това си ти. Ако можеш да покориш Себе си – ти си покорил вселената. Ако можеш да намериш Щастието – ти имаш всички богатства от които имаш нужда. Ако можеш да намериш Радостта вътре в теб - ти имаш цялата изпълненост, която някога можеш да имаш. Но трябва да е твоя, не дефинирана от една книга. Твоя! Когато ожаднееш вода ли търсиш или четеш описания на водата в една книга? Очевидно е. Едно описание на водата няма да уталожи жаждата ти. Когато огладнееш какво правиш? Намираш храна или се опитваш да изядеш една готварска книга? Готварските книги са страхотни, когато не си гладен. Но когато си гладен – ти имаш нужда от храна. Имаш нужда от вещества.
Тези вещества са вътре в тебе. Жаждата трябва да е твоя.
Учителят не създава жаждата. Учителят я прави по-забележима. Ако един учител създава жажда – той не е истински. Работата на Учителя е да чисти.
Ако твоята риза е мръсна от прах и мръсотия, какво правиш? Дали използу- ваш един химикал, който създава белота или използуваш нещо, което просто отстранява мръсотията?
Отстраняването на мръсотията автоматично ще направи ризата чиста. До- ри когато една риза изглежда мръсна – чистотата, блясъка и са все тъй в нея, но са покрити. Процесът на почистване не е процес на прибавяне на нещо – то е процес на извличане. Отнеми мръсотията и….ризата е чиста. Когато миеш една кола това е процес на отстраняване.Когато отстраниш мръсното - колата започва да става чиста. Когато слънцето залезе, може би цветята изглежда, че губят своите цветове. Но когато изгрее слънцето не донася цветовете. Способността да отразяват един определен спектър на светлината съществува във всяко едно цвете. Когато слънцето изгрее не се създават обекти – те просто се осветяват. Има голяма разлика в това.
И така светът вътре в нас има нужда от осветяване, не създаване.
Намирането на твоя Бог не е процес на създаване на Бог, но на отстраняване на на всичко, което е между тебе и този Бог.
Намирането на Мирът е процес на отстраняване на всички препятствия между тебе и този Мир. Същото е за Щастието и Истината. Учителя казва: “ Завърти Ключа. Отстрани излишното!”
Някои хора го разбират, някои не….. Някои имат други приоритети. Но неза- висимо от това кой си ти и какви са твоите надежди съществува една съдба очакваща всяко едно човешко същество.
Краят/смъртта/ е толкова сигурен, колкото изобщо може да бъде. Независимо от това дали един човек е богат или беден, с работа или безработен. Англичанин, австралиец или германец…..
Което значи, че не можеш да си позволиш да прахосаш нито един момент от своя живот. Той е прекалено скъпоценен. Всеки един момент трябва да влезне в сметката и да се живее в съзнание. Бъди буден за простото вълшебство, което става вътре в теб. Това е твоят приоритет. Това е твоята отговорност към тебе самия. Към подаръка, който ти бе даден с най-добрите намерения. Раят бе поставен вътре в теб.
Ако се впечатляваш от идеята за вселената – има една вселена също тол- кова голяма ако не и по - голяма ..…вътре в тебе. Ето това донася Познанието за нас! Посланието, което носи Учителя е да ни раздруса малко, да ни събуди, защото има сън. Навика да си в безсъзнание се про мъква. Всичко останало започва да става “важно” и основния приоритет….чака. Последствието е, че твоята собствена вселена и хвърлена в тотален хаос. Няма вече хармония, няма я тази радост. На какво ли не се поддава едно човешко същество, когато това започне да става…
Какво става ако ти имаш една красива, страхотна градина? Просто си представете – красиви фонтани, кристално чиста вода, красива зелена трева, цветя, дървета, алеи и градинар, който се грижи за всичко всеки ден.
Но ако градинарят спре да се грижи за градината какво мислите ще се случи? Тревата ще започне да расте и плевели ще започнат да доминират навсякъде. Цветята ще бъдат задушени. Водата няма да е вече чиста, но пълна с водорасли. Гниене ще започне навсякъде от падналите листа. Алеите няма да приличат на алеи повече, защото плевелите ще пораснат и на тях също.
Когато на безсъзнанието му се разреши да влезе ние също имаме бурени. Страх, яд, объркване и съмнения….бавно започват да изпълзяват. Тогава няма нищо хубаво за гледане. Никой не идва по тоя път и никой не обръща внимание …докато на градинаря не му се разреши да се завърне. Той помни. Той реже и реже. Той напоява, чисти и отстранява. И отново градината започва да се оформя. Той почиства водата и тя започва да искри.
Нека тази метаморфоза настъпи в твоя живот. Нека тази градина винаги да е неотразима. Отстрани плевелите. И нека всичко да се изяви в своята слава.
Защо? Защото носи радост ! Всеки момент прекаран в съзнание е славен. Ето кога сърцето започва да се изпълва с признателност. Ето кога ти можеш да започнеш да чуваш ритъма и да започнеш да танцуваш.

“Ако можеш да намериш Радостта
вътре в теб, ти имаш цялата изпълненост, която
някога можеш да имаш.
Но трябва да е твоя ! Не дефинирана
от една книга.
Твоя! “


Prem Rawat - Maharaji

откъси от
Oporto Portugal
15 юни 1995

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )



Тема Re: Сатгурунови [re: Opo]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 22:19



Това не е йога......макар, че някои го причисляват към Раджа Йога.
Това е Чудото на







Тема Re: Сатгурунови [re: Opo]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано04.06.03 03:09



Абе стига с баналностите, бе човек! Аман от гурувци!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Сатгурунови [re: Black Wolf]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 12:23



Пробвай клуб "Гумени глави" или "Говорим си за секс"........този тук не е за теб...



Тема Re: Сатгурунови [re: Black Wolf]  
Авторeмa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 13:20



Абе човек, като всичко ти звучи глупаво - не чети или не пиши мама му стара!
Клубът се казва Йога, не анти-Йога. Хората са направили избора си. Защо недоволстваш? На мен например му се вижда пълна глупост да има клуб Средновековна кръгла маса, но щом има хора на които им харесва, защо не???



Тема Кефя се!нови [re: eмa]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано05.06.03 11:09



Xa-xa-xa! A защо в клуб "Йога" да не се говори против йога?!? Много е гот даже!

Освен това йога е много вредно учение и това трябва да ви се напомня от време на време!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 05.06.03 11:11.



Тема Re: Кефя се!нови [re: Black Wolf]  
Авторema (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 12:39



А знаеш ли,че по време на лов човек може много лесно да пострада. Или да умре. А закона не съм чувала да е с обитателите на Раднево.



Тема Re: Сатгурунови [re: eмa]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано05.06.03 16:06



На мен пък ми се струва странно как едни хора са се 'събрали' в този клуб и почват да пишат неща като твоите. Има нещо йогийско в това 'мама му стара' признавам. Ама още не мога да го постигна...

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: Сатгурунови [re: Opo]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано05.06.03 16:09



Теб човек леко да те закачи за нещата, които величаеш и ставаш рядко агресивен. Това не те ли тревожи поне малко? Ако бях на тебе щях да се замисля.
Относно твоя отговор - това първите ти асоциации за клубове ли бяха, които се сети? Хм, интересно...

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.