Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:53 25.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Прост народ-слаба държава!"  
Автор Oro! (непознат )
Публикувано30.04.03 06:45



Спрях да пиша тук и....настъпи дълбок сън....
Я да се събудите малко !
Ще пусна тази тема в различни клубове, за да се получат повече гледни точки.....
Аз лично имам своя лична дефиниция, но преди да ви я кажа ето ви
2 помощни въпроса:
1.Какво значи "прост народ" ?
2.Какво значи "силна държава?"




Тема Re: "Прост народ-слаба държава!"нови [re: Oro!]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано30.04.03 12:18



Простия народ се състои от прости юзери.

Доказателство за прост юзер е тъпия постинг, дето е зацикли да пише от маса време.

Докато има тъпи юзери, ще има и прост народ. Като поумнеят юзерите, или ги отстрелят за подбор, ще се оправим.



Тема Re: "Прост народ-слаба държава!"нови [re: abc]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 05:44



В клуб "Престъпност" има отговори на въпросите от темата тук...



Тема Re: "Прост народ-слаба държава!"нови [re: Oro!]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано01.05.03 11:27



Заимстваш маниери от муле.
Прост народ значи народ с лош манталитет-като нашия. В шоуто на Слави скоро беше един историк, който каза точно, каквото аз си мислех от години.
Турците за 500 години са ни селектирали в лоша посока.
Каза и още неща-народът през турско робство е имал собственост, така че не може да се смята за робски. Робите нямат нищо.
Хората са имали собственост и къщи, а всички, що са навирвали глава, са им я отсичали. Така се е създал манталитета на уравниловката.
Всеки, що щръкне, е незабавно посичан.
Българинът не мисли как той да бъде добре, а как никой по никакъв начин да не стърчи.
Е как се прави силна държава при това положение?
Аха-и още нещо интересно каза-че всяка нация има растеж, цъфтеж и упадък. И Древна Гърция така, и Римската империя така, и културата на маите така. Та той смята, че ние сме в залез. Квот сме направили, направили сме някога, сега естествено вървим надолу.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: "Прост народ-слаба държава!"нови [re: Kaлu]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 15:02



Всичко е така и......има още много аспекти......Но моята цел да събера различни /сериозни и искренни естествено/ мнения от разни клубове и хора с разни интереси и....ДА НАПРАВИМ ЕДНА ОБЩА ДЕФИНИЦИЯ-ФОРМУЛИРОВКА.

Ето например да вземем едно семейство - най-малкото ядро в едно общество.
Има семейства в които всичко "тик-така" като по часовник. Независимо от нивото на материално благополучие.
Има други - където въпреки огромно материално благополучие царува дух на борба и неприязън м/у членовете.....
Защо е така?

Ще подскажа:
В първото семейство всеки е разбрал и ПРИЕЛ правилата на играта "съвместно семейно съществуване" и си върши задълженията точно и с желание.........без амбиции да става диктатор над останалите....



Тема Re: "Прост народ-слаба държава!"нови [re: Opo]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано01.05.03 20:23



Или по-скоро - защото всеки е наясно, че освен права има и задължения.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: "Прост народ-слаба държава!"нови [re: Kaлu]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 20:56



Напр. ти - като модератор на този клуб! Към всеки един клубар!
М/у другото да елиминираш попълзновенията на самозвани хакери налагащи цензура и др. издевателства като триене на теми, постинги, клониране на никове и писане от тяхно име и т.н. компютърни престъпления.
Информирай се в клуб "Въпроси и помощ" в темата "Компютърни престъпления"



Тема Re: "Прост народ-слаба държава!"нови [re: Opo]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано01.05.03 22:30



Ми да те направят модератор тогава да ти погледам аз малко сеира как ще се справиш?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: "Прост народ-слаба държава!"нови [re: Kaлu]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.03 00:00



Веднаж за малко да ме изберат.....но се отказах, защото си знам, че нямаше да
просъществувам дълго....Щях да бъда безкомпромисен при нарушаване на регламента на клуба, който щях да предложа от първия ден. М/у другото -
пълна постоянно действуваща нетърпимост към....навлеците, които се лепват за някого да се заебават и намират в това забава, пречейки на свободата на другите за изява....А гниди като тоя хакер нямаше да могат да напишат и 1 дума в клуба ми, камо ли да трият юзерите и да налагат цензура и командват.....

Но......Оро нито се натиска нито ще бъде някога модератор......
/ Ти за разлика от мен положи доста усилия да станеш мод и пропищя дира от доста време.....и....доволна ли си сега? /



Тема Re: "Прост народ-слаба държава!"нови [re: Opo]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано02.05.03 12:07



И как точно щеше да го откажеш хакера?
Да си вземеш отпуска и да го дебнеш ли? Или да сейфваш всички теми и как той ги трие, ти да ги пускаш отново?
Я кажи-как точно би се справил с хакера.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.