Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 24.04.24 
Мобилни комуникации
   >> PDA
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ъпдейтване на ОС на Palm?  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано23.06.05 16:31



Здравейте! Дано някой да може да ми помогне със съвет... И така:

Имам наличен един доста, ама доста стар Рalm Pilot 3Com System v. 2.0.4. Pro. Така се стекоха обстоятелствата, че никой не го е използвал отдавна и той кротко си застаря в калъфа...

Наскоро четох случайно някъде за програма за четене на книжки на Палм - Palm Fiction - и това живо ме заинтересува. Намерих програмата, свалих я, но:

1. Оказва се, че тя иска Палм ОС от 3.5. нагоре, а на този архаичен Палм ОС-ът е 2.0., нали така)
2. И не знам как да реша проблема с кирилизацията (искам да чета на кирилица, на български/ руски)

Дали изобщо може да стане това да си чета на Палм-а, след като е толкова стар?

И ако да - Може ли някой да ме посъветва къде да отида и да занеса въпросния Палм, за да ми го ъпдейтнат? (не чувствам в себе си нужните компетенции да го извърша това... освен ако не получа много, ама много подробни обяснения за това откъде да дръпна ОС и как точно да го ъпдейтна... , с което надали на някой ще му се занимава:)

Много благодаря предварително!


Ante porcos margaritas meas mitto.


Тема Re: Ъпдейтване на ОС на Palm?нови [re: Mushu]  
АвторPALM lllxe (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 21:37



Можеш да ъпдейтнеш само до 2.0.5
ето линка откъдето можеш да вземеш ъпдейта.
http://www.palmone.com/us/support/downloads/upd205.html
Иначе и без него можеш да четеш книги в електронен вариант и то на български.
Първо го кирилизирай с cyrhack, а после си сложи програмката за четене на книжки - TiBRLite
Невероятна машинка е това - Палма. Независимо от възрастта си.
моя е винаги с мен и няма нещо, от това което ми е необходимо да не прави.
ел. поща и обработка на текстове.



Тема Re: Ъпдейтване на ОС на Palm?нови [re: Mushu]  
Авторlllxe (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 21:44



забравих да ти пратя линка - преди това конвертираш текста в .prc - предполагам знаеш как:))
http://www.hpc.ru/soft/software.phtml?id=4254



Тема Re: Ъпдейтване на ОС на Palm?нови [re: Mushu]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано27.06.05 02:47



ima pone 50 програми за четене на книги през палм.Когато бях с ПАЛМ ОС 3.1 ползвах CspotRun-беше само около 20 КБ

вече не си нося палма-мобилните телефони без операционна система станаха достатъчно умни да го заместят))

ето няколко линка


http://mrtaxi.karnt.com/downloads.htm




Тема Re: Ъпдейтване на ОС на Palm?нови [re: lllxe]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано27.06.05 11:37



Ей, благодаря, най-накрая светна лъч надежда в мрака!
Щом може да се мине без ъпдейтване, май предпочитам да мина без ъпдейтване. Много ти благодаря за линковете, сега ще се захващам за работа...

И - не...не знам как да конвертирам в .prc ... уж не съм баш ламер в компютърните дела, но в тези с Palm-овете - определено... моля, помогни още малко.
Благодаря и желая чудесен ден!

Ante porcos margaritas meas mitto.


Тема Re: Ъпдейтване на ОС на Palm?нови [re: DTMF]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано27.06.05 11:41



Много благодаря за линковете, наистина има сума ти полезни неща там...Не предполагах, че има толкова много програми за четене на Palm, наистина.

Мобилните телефони със сигурност са умни, ама специално за четене на тях... не съм сигурна, че е адски удобно... иначе знам, че някои го правят, из руските форуми бях чела някъде.

Пак благодаря и хубав ден!

Ante porcos margaritas meas mitto.


Тема Re: Ъпдейтване на ОС на Palm?нови [re: Mushu]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано27.06.05 18:47





телефона ми се вижда дори по удобен понеже го нося винаги с мен и е малък и лек за разлика от палма,има си мейл,интернет,МР3 ...

виж какви снимки прави



Редактирано от DTMF на 27.06.05 18:50.



Тема Re: Ъпдейтване на ОС на Palm?нови [re: DTMF]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано27.06.05 21:49



Яаа... драго ми стана да видя страничка на нидерландски, но се загубих в софтуера на нея...
Снимките ти наистина са много впечатляващи, браво! То и на моя телефон има интернет (неконфигуриран, разбира се) и МР3, е, нямам мейл... май Но снимките, които прави, са несравнимо по-скапани... хм... Сони Ериксон, така ли? Бе чудех се аз дали да си взема такъв и в крайна сметка си взех друг...е, както и да е. :))

Ante porcos margaritas meas mitto.

Редактирано от Mushu на 27.06.05 21:52.



Тема Re: Ъпдейтване на ОС на Palm?нови [re: Mushu]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано27.06.05 21:59



pyrwite 6 snimki sa ot modela k750i ,а следващите са от стария модел к700и с VGA камера.

Новия е с 2 мегапиксела камера и автофокус,още не мога да му се нарадвам




*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.