Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:51 03.06.24 
Мобилни комуникации
   >> PDA
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kъде в София мога да купя PDA?нови  
Авторnick (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 00:38



Моля ви за малко помощ? Ако знаете къде мога да намеря? И къде има по-голям избор? Благодаря предварително



Тема Re: Kъде в София мога да купя PDA?нови [re: nick]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано16.11.04 12:14



Никъде няма голям избор, защото всеки вносител се опитва да си продава само своите модели. Зависи какво търсиш. Нисък клас устройства има в Германос. Висок клас има в магазина на Da,Da на бул. Левски точно на изхода на тунела под НДК

Митко



Тема Re: Kъде в София мога да купя PDA?нови [re: nick]  
АвторБaш Maйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 14:43



Много зависи какво точно търсиш. Различните марки се продават в различни фирми. Най-общо:
за моделите на НР- www.stemo.bg имат повечето модели в наличност и доставят и аксесоарите за тях. За определени модели обаче може да се окаже че е по-евтино на други места- например в CnSys: hpshop.cnsys.bg . Голямо занчение от кой дистрибутор на НР ще купиш няма но обикновено е най-добре в Стемо.
За моделите на Fujitsu-Siemens- пак в Стемо. Предлагат и аксесоари за тях но положението е малко по-лошо отколкото с HP.
За Dell вносител са ЦАПК Прогрес и Индекс-България но на сайтовете и на двете фирми няма да откриеш нищо по въпроса. Доставките се бавят дълго а и аз да имаш нещо общо с тези фирми не бих ти препоръчал (макар и самите ПДА да са много добри).
За Тошиба нищо не мога да кажа но и едва ли си струва да се насочваш към тях защото при еднакви характеристики ще платиш доста повече.
Внасят се още и Mitac- продават ги в някаква фирма Хермес която се занимава и с асемблиране на ноутбуци, но за момента цените им са неадекватно високи за характеристиките им и забрави за аксесоари. Единствено биха те заинтересували ако търсиш ПДА с вграден GPS.
Asus е добър избор на много адекватни цени- намира се в Computer Products www.comprod.net и в Риск Електроникс- www.risk.bg (то тези двете фирми май бяха свързани ама не съм сигурен)
Толкова за PocketPC устройствата. Aко търсиш Палм вносител е Български Бизнес Системи ( www.bbs.bg ) но аз лично не харесвам Палм и не съм се интересувал повече. За Sony Clue въобще не знам внасят ли се пък и едва ли са кой-знае колко добър избор.
Ами горе-долу това е- ако посочиш конкретен модел на който си се спрял мога да те насоча към фирма откъдето да го купиш.



Тема Re: Ами не знам...може би НР..нови [re: Бaш Maйcтopa]  
Авторnick (Нерегистриран)
Публикувано17.11.04 09:21



Или поне това ми се върти засега в главата. А има ли вариант да се купят без ДДС-то?



Тема Re: Kъде в София мога да купя PDA?нови [re: Бaш Maйcтopa]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано17.11.04 17:04



Sony Clie го има в посочения от мен магазин, както и Sharp Zaurus. Това са двата "мерцедеса" в областта на джобните компютри, но ако ти трябва просто "електронен бележник", цената им не е оправдана.

Митко



Тема Re: Kъде в София мога да купя PDA?нови [re: Mитko]  
АвторБaш Maйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.04 23:25



Zaurus наистина си е като мерцедес на ПДА-тата само че има няколко големи проблема:
1. Не е много оправдано в модел на подобна цена да няма интегриран WiFi или поне blutooth
2. Ами правен е само за японския пазар и за аксесоари и нормална гаранция и подръжка май трябва да се забрави.
3. Абе 250 грама не е ли малко в повече- не знам дали не пречи теглото- потребителите да кажат.
4. За много задачи не става. Например имам CF GPS карта за която познай кой ще напише драйвери. Ми няма и тва е.
5. При положение че в момента Dell Axim X50V с VGA дисплей, WiFi, BT, 624Mhz CPU е под 500$ цената на Зауруса е твърде висока
Много искам ПДА-то ми да е с Линукс ама точно ей такива проблеми пречат дае- а аз си вадя хляба с това ПДА а клиентите едва ли биха били щастливи да им се предлага решение с ПДА на такава цена. ( а между другото Zaurusa подържа ли виртуална клавиатура с фонетична кирилица и разпознаване на ръкописен текст на кирилица? )
Все си мисля че ако някой се захване да прави бюджетни модели и от среден клас с Линукс ще има страхотен успех ама няма.... И съм си вързан за Windows Mobile. Клиентите на софтуера на фирмата на която съм нещо като старши тестер искат ПДА под 300$.
А на Clie-to не му се радвай чак толкова. Какво толкова ти харесва в него? Натъпкано е с частни решения, DRM модули и е най-затворената от всички платформи. Windows Mobile може и да е на М$ но е доста по отворена платформа.



Тема Re: Ами не знам...може би НР..нови [re: nick]  
АвторБaш Maйcтopa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.04 23:28



Абе не съм чул да има вариант да избегнеш ДДС за ПДА. Кажи си изискванията за ПДА-то (например каква работа щюе вършиш) та да ти препоръчам някой модел!



Тема Re: Ами не знам...може би НР..нови [re: Бaш Maйcтopa]  
Авторnick (Нерегистриран)
Публикувано18.11.04 10:07



Здрасти!
Ами за e-mail, браузване в нета, срещи...знам ли....все обичайни неща.... имам ги в телефона, но ме дразни малкия дисплей и леко ограничените възможности на мейл-клиента...за това реших, че ще ми е по-удобно с ПДА. Общо взето - за по-голямо удобство ми трябва... не ми трябват снимки, клипове и други щуротии да прави.... май това е...с няколко думи. Мерси предварително...А, и не ми се дават 1000 лв:)...търся нещо в рамките на 500-700 лв.



Тема Re: Ами не знам...може би НР.. [re: nick]  
Автор erix (neizvesten:))
Публикувано18.11.04 10:59



в Германос - магазина в красно село има HP 3715 s BT i WIFI i 1.2MP камера за 849лв



Тема Re: Ами не знам...може би НР..нови [re: nick]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано18.11.04 11:27



За непретенциозно използване бих ти препоръчал IPAQ 1940 или 1945 (абсолютно еднакви са, последната цифра обозначава само търговските канали по които се разпространява, за да могат НР да си следят продажбите). Струва малко над 500 лв., но има и блутут. Значително по-малък и по-лек е от повечето си мощни събратя, но в същото време е достатъчно мощен да си гледаш безпроблемно даже DivX на него. Единствения му недостатък е липсата на CF слот, има само SD, но това не би трябвало да те тревожи много, ако не мислиш да ползваш някакъва екзотична специална периферия, която се произвежда само със CF интерфейс. Трябва да го има в наличност или поне да могат да ти го доставят на всички места, където продават НР техника. Най-добре виж в СТЕМО. Германос препродават неща, които взимат от там на малко по-висока цена, даже и гаранцията дето ти дават е от СТЕМО.


Мамка му... ще умра на парче на "Бони М"...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.