Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 24.06.24 
Мобилни комуникации
   >> PDA
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема операционни системи за PPCнови  
Авторцeнитeл (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 11:33



как се сменя/слага друга? има ли възможност да се смени тази с която е закупено примерно с по-нова или дори с linux? От Windows CE примерно към следващата(нямам идея коя е).



Тема Re: операционни системи за PPCнови [re: цeнитeл]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано11.08.04 12:05



Здрасти,

Принципно при PPC е по-трудно, защото всеки производител има собствени модификации на ОС-а, най-малкото заради хардуерни особености. Поради това като правило (на мен поне не са ми известни изключения) новите версии на Win CE (сега вече не се нарича така) се свалят от сайтовете на производителя на хардуера. Последната версия е PPC 2003 SE, за която можеш да прочетеш колкото искаш на сайта на Microsoft. Сега излезе бета версия на следващата (версия. 5.0, която сигурно ще си има и търговско име), но още не е пусната към хардуерните производители.

Понеже освен операционната система заедно с устройствата идва и много софтуер, който понякога само се пречка - възможно е част от него да се махне с цел да се освободи повече място.

Колкото до Линукс - там нещата стоят така - за никое от устройствата няма официална поддръжка от страна на производителите, защото те така или иначе са платили лицензна такса на Майкрософт и не виждат особен смисъл да влагат допълнителни усиля в тази дейност. Така че - ако PDA-то е достатъчно популярно и няма много хардуерни особености - шансовете да намериш работещ Линукс за него са големи защото ще са се намерили достатъчно ентусиасти да разгадаят как точно работи железарията му.

Аз например, все още чакам Линукс за MDA II, защото там все пак става дума и за телефон и за вградена камера и въобще - има много работа за хакване

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема Re: операционни системи за PPCнови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Автор MichaelElfial (непознат)
Публикувано12.08.04 12:02



Hm, a kato si tarsil popadal li si na neshto obeshtawashto za IPac-i?

IPaq2210 BT, CF 512MB, SD 1GB, SD 1.3MPix camera, SE T68i


Тема Re: операционни системи за PPCнови [re: MichaelElfial]  
Автор denethor (член)
Публикувано12.08.04 20:24



Има Линукс за iPAQ, но зависи от модела:

Familiar Project Linux v0.7.2 for the iPAQ H3100,H3600,H3700,H3800,H3900,H5400, and H5500 series





Тема Re: операционни системи за PPC [re: MichaelElfial]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано13.08.04 09:36



Не съм търсил внимателно нищо освен за XDA II и производните. А там имам чувството, че проекта е замрял, защото на

няма нищо ново по темата...

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.