Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 15.06.24 
Мобилни комуникации
   >> PDA
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За какво използвате PDA-тата си?нови  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано05.07.04 17:57



Интересно ми е за какво използвате PDA-тата си? :)
Аз да си призная използвам PDA-то в къщи, за да си чатя преди да заспя от леглото например, или за да щъкам разни игрички . Мъжът ми май по върши работа с него, ама... Интересно ми е вие какво правите с тях



Тема Re: За какво използвате PDA-тата си?нови [re: 3te...ki]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано05.07.04 18:51



80% от времето за следните дейности:

- за мобилин интернет(от някоя кръчма най-често).
- за бележник - като хартиено тефтерче, записвам си нещо ръкописно, но без разпознаване на текста(с Note) и като ми потрява го чета.
- доста за четене на книги - докато чакам някъде или дори в къщи.
- качвам предварително свалени от PCто карти, когато отивам някъде.
- за писане на разкази(или по-точно нахвърляне на записки, които подлежат на редакция) - не че съм сериозен писател, просто хоби.
- за е-майл.
- за менажиране на телефона и като негова допълнително памет.
- за пренасяне на файлове.
- за преносим фотоалбум - много е удобно .
- за да качвам и разглеждам уърд, ексел и HTML файлове, които знам, че ще ми потрябват, а не ми се разпечатват.

Имам и някои приложения, които ползвам доста по-рядко, но също са ми важни.


Той стана безсмъртен... но за кратко.

Тема Re: За какво използвате PDA-тата си?нови [re: 3te...ki]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано05.07.04 20:33



1. За завързаване на разговор – прави страхотно впечатление, когато го извадиш и важно си запишеш датата и часа на следващата среща, например ;-);
2. Като средство за избиване на комплекси – цената на един PDA е съзмерима с годишните доходи на много от хората живеещи на село. Жалко, че те не го знаят :-(;
3. Удобната форма и подходящите размери го правят незаменим помощник, когато не искате входната врата да се тръшне зад вас, ако излизате да хвърляте боклука;
4. За самоотбрана – ако глутница кучета ви нападне можете го хвърлите по тях. Ако е с кожен калъв от естествена кожа ще им хване вниманието поне за 30 сек – достатъчно време, за да избягате в безопасност!;
5. Като фенерче – на тъмно дисплея има достатъчна яркост, за да ви осветява пътя дори в най-гъстата гора;


А сега сериозно:
1. На него държа всики телефони и адреси, с които някога съм се сблъсквал;
2. Той помни всички рожденни дни, по-важни дати и други срокове и срещи;
3. На него разчитам за систематизирането на дневните ми задачи и за това да не изпусна някоя от тях;
4. С него рядко си чета пощата, защото тя се състои предимно от spam, но ако се наложи да пратя писмо бързо и съм в обхват това е детска играчка;
5. Винаги мога да вляза в ICQ, MSN, Yahoo и да споделя преживяване с хора, намиращи се на хиляди колометри от мен. Понякога се е случвало да им кажа „ехооооо” от някое съвсем забутано място! Усещането да споделиш преживяването си на момента не може да бъде описано!;
6. Правя снимки и филми на ситуации и събития от ежедневието – PDA с фотоапарат е безценен, когато искаш да снимаш нещо интересно, защото е винаги под ръка. Човек рядко носи непрекъснато обикновен апарат със себе си, нали?
7. Диктофон. Страшно е удобно! Всяка идея, мисъл, информация която ви мине през главата или чуете може моментално да бъде съхранена по най-лесния и удобен начин!
8. Телефон. Макар MDA II да се води телефон, това не е най-голямата му сила. Но... все пак върши прекрасна работа. Сигурно скоро и ще свикна с него и ще стана горещ защитник на предимствата на комбинираните устройства;
9. MP3 player. С 512 MB карта и касетен адаптер мога да слушам музика по целия път от Германия до България. Качеството е добро и не ми се налага да инвестирам в нов радио/касетофон/cd player
10. Гледане на филми, новините на БНТ. За минути произволен .AVI, mpeg или каквото там ви харесва става на .WMV. Заемат около 128 MB и качеството е съвсем прилично, особено ако имате да убиете няколко часа на поредното летище. Новините на БНТ са другото ми хоби – все пак живеейки извън страната е още по-любопитно да гледаш какво става вътре в нея;
11. Четене на книги, преглеждане на дкументации
12. Ориентация с GPS – имам страшно много карти и OziExlorer e безценна програма. Ако намеря TomTom ще съм безпределно щастлив. Още не съм го търсил, де... (не му знам GPS координатите ;-) )
13. Разглеждане на снимки. Фотоалбум.
14. Игри. Играя рядко, но Age of Empires ми харесва. Solitire също.
15. Часовник – от как последия ми часовник се предели във Великите бойни полета, всеки път, когато изпитам нужда да разбера колко съм закъснял прибягвам към Него, ПДА-то. (вж. т. 1 от несериозните приложения);
16. има още толкова неща, за които го ползвам, но понеже сега пиша през него и ме заболя ръката, пада ми батерията и не ми се мисли каква ще ми е сметката за телефон (тук CSD връзките са на цената на разговор GSM-GSM, не като в БГ). Смятам да спра до тук.

Ваш ред е - аз успях без да се насиля да стигна до 5 + 16 приложения ;-)

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема Re: За какво използвате PDA-тата си?нови [re: Gallandro]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано06.07.04 12:08



С риск да задам вероятно тъп въпрос, ама как ползваш мобилен интернет от някоя кръчма? През GSM или? И ако не е през мобилен тел... ъъъъ къде живееш и къде са тия кръчми?
А иначе това за картите е умно.... не се бях сещала....



Тема Re: За какво използвате PDA-тата си?нови [re: 3te...ki]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано06.07.04 13:44



През GSM-а разбира се. В София има WiFi на няколко места, ама са толкова малко, че за сега не си струва да се споменава като опция .


Той стана безсмъртен... но за кратко.

Тема Re: За какво използвате PDA-тата си?нови [re: Gallandro]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано06.07.04 15:47



Аха... Така може



Тема Re: За какво използвате PDA-тата си?нови [re: 3te...ki]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано09.07.04 02:21



1.четене на книги ако остане свободно време
2.съхранявам си снимките от мобилния тел.
3.бърза електронна поща по всяко време и навсякъде)
4.ползвам разни програми и справочници
5.от игрите играя само шах и то много рядко,останалите игри съм ги качил просто за да има когато на някой му се поиграе

и т.н.



Тема Re: За какво използвате PDA-тата си?нови [re: 3te...ki]  
Авторmicho (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 23:22



1. Понеже мойто PDA е Treo270 го ползвам най-вече като телефон.
2. Игра на табла и билярд като нямам какво да правя.
3. От време на време ползвам Quickoffice.
4. Доста често записвам някой важни бележки в memo pad-а.
5. Дразня мои приятели които са с Nokia и ми се похвалят че телефона им събирал N на брой телефонни номера или recent call list-a им бил с по N на брой позиции. :))
Хммм, май само това правя по-често с него.
Иначе имам качени и някой други програмки като USB-2-Ir и го ползвам като инфраред адаптер на PC-то и FunBook който импортва от телефони с IR phone-book-a, което ми спести преписването на ~200 номера от стария телефон.
Абе гиздава играчка която ми върши перфектна работа, с нетърпение очаквам да си взема Treo 600.



Тема Re: За какво използвате PDA-тата си?нови [re: micho]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано10.07.04 03:34



качи си " GSM tool" ,може да изтегля и предава телефонните номера както в сим картата така и в апарата,също може да изпраща (и изтегля)СМС-и с рапорт и флаш СМС-и. и всичко само в около 70-80 кб памет.

колкото до Нокиа радостно е че новите модели вече могат да изпращат снимките от камерата през инфрапорт и да ги съхраняваш в ПДА-то.Това го може и старото ми ериксонче т68и което след 2 години още е конкурентноспособно

Редактирано от DTMF на 10.07.04 03:38.



Тема Re: За какво използвате PDA-тата си?нови [re: 3te...ki]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано12.07.04 12:01



1. Книги
2. Книги
3. Книги
4. Софтуер за Го - ПокетГнуГо, един за записване на игри, един с упражнения
5. От време на време някоя друга игра :)
6. Рождени дни (мноо забравям иначе), дати на изпити

Галандро - я обади с какъв софтуер гледаш тия карти и в какъв формат са, че ми е много интересно. С какви детайли покриваш София и България примерно?

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.