Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 03.06.24 
Мобилни комуникации
   >> PDA
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема MDA II :-)нови  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано18.06.04 19:00



Здравейте ,

Вчера спечелих в eBay наддаване за MDA II (HTC Himalaya), днес преведох парите и се надявам до няколко дена да го получа.

Има ли някой друг тук с подобен PDA?

Аз имам и Handera 330, която е прекрасен Palm OS PDA, но вече е много остаряла морално, а и шареното си е шарено...

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема Re: MDA II :-) [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Авторvvt (Нерегистриран)
Публикувано20.06.04 19:19



Ами честито!
Ама едва ли ще има много такива в БГ (засега)... Повечето хора още търкалят старите Палмове отпреди цветните времена. Ама споделяй впечатления де...



Тема Re: MDA II :-)нови [re: vvt]  
Автор MichaelElfial (непознат )
Публикувано22.06.04 00:45



Abe za kolko go spazari? ako ne e taina razbira se. Tuka po magazinite go ima (kolkoto i da e stranno sam wijdal w dwa - edinia e na Da-Da do obshtina lozenec w sofia) i e niakade kam 1450 lv kraina cena ako ne se barkam.



Тема Re: MDA II :-)нови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано22.06.04 23:12



Здравей Генчо!

Ей за такова и аз си мечтая, откакто го видях миналата година на една демонстрация. Да ти е честито, като се върнеш в БГ да не забравиш да го вземеш...

Не искам да те настройвам негативно, но докато проверявах как мога да си го купя от БГ без договор към O2 (в GB се продава май само с договор към оператора O2), намерих добри оферти по разни аукциони, но ме предупредиха, че има опарени точно с такива devices- некоректни продавачи...

Предполагам, че ще ти влезе в употреба и вградения GPS, като тръгнеш на поредната туристическа обиколка....

Още веднъж, честито!

Аре със здраве


Тема Re: MDA II :-)нови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано23.06.04 01:35



Здравейте всички. По някаква странна причина не можех да отговарям на постинги в дир.бг от къщи няколко дена подред. Вероятно проблем в настройката на DSL модема. След ъпгрейд на фирмуера му, всичко е наред :-)

Сега за цената на MDA/XDA – тук, в Германия средната цена на тази „играчка” е около 500 евро в eBay, плюс-минус 20 pari. Аз го „спечелих” точно за толкова, плюс 6 евро за пощата и застраховката на пратката.

От О2 и Т-Mobile може да се вземе с договор за различни цени като оптималната е около 400 евро, според мен. Естествено това предполага 24 месечен договор, който добавя около 300-400 евро отгоре върху цената на устройството и след втората година то вече би ми срувало около 700, колкото е и цената му по магазините, ако искате да го вземете без договор, SIM lock и т.н.

Аз си имам служебен телефон на D2 и много прилична Nokia 6210, която ако имаше Java и Bluetooth (т.е. ако беше 6310i) щеше да е телефона мечта, който не бих сменил никога.

За eBay и шанса да „изгориш” – има го, но не е особено голям поне в Германия. Е, да ни дърпам дявола за опашката – надявам се до края на тази, началото на следващата седмица да съм получил пратката, щото и на мене ми е малко нервно. Не знам дали сте наясно, но принципно, за да се регистрира човек в eBay тук, в Германия, е нужно да посочи физически адрес, на който след време ще получи паролата си. Това намалява шансовете за измама поне малко. Във всеки случай не бих си купил кола през eBay без да я погледна, макар че има и такива луди...

Преди време четох няколко мения, може би и тук да е било, на тема кое е по-добре – PDA и телефон поотделно или комбинирано устройство. Иска ми се да споделя моето мнение по темата:

По-младите от вас (аз съм на 33) сигурно не помнят времената, когато в PC-тата имаше отделни платки за принтер, за сериен интерфейс, за флопи (5 инчово!) и за харддиск (MFM!). Беше признак на здрав разум да се купуват отделни контролери, дори и да имаше отделни „екзотики”, които бяха комбинирани. Просто се знаеше, че лесно горят и ако ти изгори платката за принтера (което ставаше много често) ще я смениш само нея и ще ти излезе по-евтино. Около 10 години по-късно всеки ще ви се изсмее, ако държите в компютъра си да имате отделна I/O карта, вместо да са интегрирани на дъното... Та така мисля, че ще стане и с комбинациите от камера/PDA/мобилен телефон. Естествено, че сега такива „тройки” са рядкост, понякога дори представляват физически сбор на три отделни, почти неинтегрирани устройства, но с времето това се променя.

За мен лично е голямо преимущество да не се налага да нося две/три „играчки” едновременно със себе си. От опит знам, че ме домързява да закача на колана си доста лекия Palm (имам един от най-сполучливите модели на TRG Pro, които се преименуваха на Handera, а именно Handera 330. Но за него в някой следващ постинг). Да не говорим за цифровия фотоапарат – никога не е в мене, когато искам да снимам някаква ситуация – примерно Трабант, паркиран в на паркинга на един от заводите на BMW:-)

Естествено, очаквам от MDA/XDA II по-високо ниво на интеграция между телефона и PDA-то от колкото, примерно от комбинацията на Toshiva 7xx и Nokia 6310i, каквато иначе мислех да направя. Примерно, иска ми се когато получа SMS от нашия сървер (аз работя в изчислителен център на един немски завод) и този SMS съдържа спешно съобшение, то телефона ми да ми изсвири някакъв .WAV файл, който е ми обърне внимание, че става нещо важно. Или ако имам SMS от интернет-провайдера за нова поща да активира GPRS-а и да я свали. Е, предполагам, че част от тези приложения още не са написани, но ми се ще да знам, че устройството, което съм си купил „това го може”.

Или пък докато говоря по телефона да мога да запиша разговора и после да го прослушам на спокойствие. Особено ако съм говорил с Баварец, който така ай-ка и ой-ка, че нищо не му се разбира. Между другото точно тази функция май MDA II я няма, според някой от хилядите сайтове, които изчетох последните дни. Е, никой не е идеален. Ще видим!

Аз май маааалко се поолях с този постинг, ма така е човек като вечено време няма какво да прави. Стискайте палци да дойде това чудо по-скоро, че умирам от любопитство!

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема За всеки влак си има пътницинови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано23.06.04 11:40



Истината е, че и двата варианта са добри за различни неща .

Всичко зависи от целите, за които се ползват и от начина на живот. Аз лично се занимавам със скално катерене и малко с планинско колоездене. Повярвай ми, няма да хвана смартфот с омазана с магнезиев прах ръка . Предпочитам ПДА, което е добре увито в по-защитен джоб на раницата, от където не бих могъл да го извадя, за да отговоря на позвъняване. Да не говорим, че ме побиват тръпки, ако става дума за ползване на тъчскийн на плажа.

Иначе и аз помня времето на ХТ-тата, че и на Ейпър 2-ките .

Едно от нещата, за които ползвам много усилено ПДАто е и четенето на книги. Това често ме оставя без батерия, по телефона пък понякога имам няколко часа разговори на ден без да имам възможност за презареждане. Шернатата между двете батерия също не ми върши работа... Носетнето на втора е изход, но после трябва още едно зарядно или да ги сменям двете и сатава дълга и широка пък и пак носиш още нещо...

С това обаче не искам да кажа, че и тези комбинирани устройства нямат много приложения. При по-спокоен живот и ползването на ПДА-а по предназначение, а не и за глезотии, обезсмислят моите причини. Пък и носенето на две неща наистина си е по-неудобно... ако изключиме случая, че при две можеш да не носиш ПДА-то при желание .

Абе, това си е доста труден избор и наистина всеки трябва да се замисли за доста подробности преди да го направи .


Всеки знае, че смисъла на живота е 42. Всъщност 42 са градусите на мастика "Пещера"...

Тема Re: За всеки влак си има пътницинови [re: Gallandro]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано23.06.04 20:07



Абсолютно си прав за побиването на тръпки при мисълта за ползване на PDA на плажа :-) Аз по тази причина дълго време обяснявах на всички, че идеята да комбинираш GPS с PDA както направиха Garmin.

Малко надежда внесоха в моята душа продуктите на Aquaman, които се наричат Aquapak. На мен лично ми направи много силно впечатление този, точно калъф, защото защитава, според мен, доста добре и екрана:

[image]http://www.aquaman.co.uk/usstore/images/04/expanded/351.jpg [/image]

За повече информация можете да го видите на този адрес:



Колкото до проблема с батериите – Proporta имат доста добри попадения, без да твърдя, че са най-добрите. Примерно, продават адаптер, за който твърдят че зарежда батерията на MDA-то както от запалката на колата, USB порта на PC-то и мрежата, така и от ... 9 волтова батерия. Ето как изглежда тази част от компекта:



А повече можете да видите тук:



Е, в крайна сметка човек винаги може да носи със себе си старата си Нокия 6110, както правя аз, и когато високофункционалната му играчка избипка на умряло да си пусне стария ветеран и да си свирка :-)

Хайде, сега вече ви оставям, защото тази сутрин MDA II то беше на бюрото ми в офиса и ще ви кажа, че само като го видях забравих за всички аргументи дето съм имал против комбинираните играчки. Направо се вклюбих!!! Едвам удържах, защото нали трябва батерията му да се зареди като хората. Вече светодиода свети зелено и аз мисля да прекарам една приятна вечер в четене на немската документация – хем и език ще науча!

Редактирано от Bиxpeния Гeнчo на 23.06.04 20:12.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.