Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:15 30.05.24 
Мобилни комуникации
   >> PDA
*Кратък преглед

Тема Сони слага край на CLIEнови  
Авторжopдo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 10:59



Все по-малко палмове :/
http://slashdot.org/article.pl?sid=04/06/13/1325218



Тема Re: Сони слага край на CLIEнови [re: жopдo]  
Автор Илko ()
Публикувано15.06.04 16:58



Като си чел поне чети до края ...
Истината е че прекратяват производството за пазара в Щатите
За местния пазар няма промяна.



Тема Re: Сони слага край на CLIEнови [re: Илko]  
АвторЖopдo (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 08:48



Като отговаряш, поне мисли какво ще кажеш...
Щатите са най-големия потребител на PALM OS базирани устройства. Щом Сони спират да правят за там, значи нещата с палмовете (и може би със стенд-алоун PDA устройствата като цяло) не вървят на добре. Както се казва - днес в щатите, скоро и в други градове.
А, между другото, когато CASIO спря Е200 и те така казаха - спираме да правим за Щатите и Европа, но промяна няма да има за местния пазар :) Сега CASIО не можеш да намериш и под дърво и камък (както и в магазините, хъхъ). Кофти, а...
Между другото отливът от PALM не е от днес. IBM правеха PALM-ове и ги спряха защото "не били перспективни". Вярно, че това беше преди ОС5, но пък и те са имали данни за новите планове на ПАЛМ за обновяване на ОС-а и минаване на нов процесор и т.н.



Тема Re: Сони слага край на CLIEнови [re: Жopдo]  
Автор Илko ()
Публикувано17.06.04 09:59



Аз мисля, ама за теб не съм сигурен.
Щом Сони са решили да преустановят продажбите на американския пазар а не на японския сам си прави изводите от кой пазар са идвали печалбите
Наистина пазара в щатите не е това което беше преди 3-4 години ... така че не търси вина нито Палм платформата нито в Сони.






Между другото не съм почитател на Палм - имам Pocket PC.



Тема Re: Сони слага край на CLIEнови [re: Илko]  
АвторЖopдo (Нерегистриран)
Публикувано18.06.04 15:43



Между другото аз пък харесвам Symbian (макар, че съм разработвал неща за PocketPC и не ми се стори никак лош като платформа)... и не търся вина в никого :) не се чувствам предаден.
Както и да е - мисълта ми е, че може би PDA-тата нямат особенно бъдеще ако са самостоятелни (т.е. без модул за връзка някаква). Човек така или иначе носи мобилен телефон, защо му е да носи още едно устройство, ако има възможност телефонът му да е с подобни възможности. Ако сега тръгна да си купувам телефон и съм PDA потребител, най-вероятно ще си взема някой Series60 базиран модел (или UIQ) и ще захвърля PDA-то...



Тема Re: Сони слага край на CLIE [re: Жopдo]  
Автор Илko ()
Публикувано20.06.04 11:59



Ха!
Разбра ли къде им е бил проблема на Сони ...

Ето тук има едно мнение :
на английски

и руски

Щях да падна от стола като го мернах



Тема Re: Сони слага край на CLIEнови [re: Илko]  
Автор erix (neizvesten:))
Публикувано20.06.04 14:01



Честно, ако това е причината за оттеглянето, незнам какво да кажа по адрес на американците. Да, вярно е че повечето не четат или съвсем повърхностно обръщат внимание на упътванията обаче щом Клие ги затрудява... правете си изводите. Аз лично като си го взех мойто не направо почнах да си играя с него и да си му правя настройките без да се консултирам с мануала защото не беше нужно, всичко си е достатъчно просто. Просто няма нищо сложно което да затрудни средностатистическия компютърно-грамотен потребител По принцип американците са доста резглезени от всичко, което се предлага там - всички продукти се правят така че максимално да улесняват потребителя при използването им, смятам че това е причината за затрудненията които изпитват при работа с Клие колкото и смешна да звучи причината за оттеглянето на Сони



Тема Re: Сони слага край на CLIEнови [re: Жopдo]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано21.06.04 10:39



Не е съвсем така. На мен ми е далеч по-удобно телефона и пда-то да са ми отделни устройства. На първо място ще изтъкна батерията. Ако ми се наложи да ползвам едното устройство по-дълго и тя свърши не оставам и без другото. ПДА телефоните са ми неудобни за разговори. Прекалено са големи. Когато знам, че няма да ми трябва ПДА мога спокойно да го оставя. Можеш да говориш и в същото време да четеш нещо от екрана и т.н.

Блутута компенсира повечето недостатъци, освен, че носиш две устройства.

Специално за Сериес60 не забравяй, че те нямат тъчскрийн, което е ужасен минус, особено, ако си свикнал с него.


- Той не помни името на майка си!
- Лошо. Виж да не знае името на баща си би било обяснимо.

Тема Re: Сони слага край на CLIEнови [re: Жopдo]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано25.06.04 22:07



sonyericsson P900 му е майката

Иначе Палма не съм го ресетвал близо месец и повече понеже рядко блокирва,май с Покет ПЦ-тата не е така




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.