Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 14.06.24 
Мобилни комуникации
   >> PDA
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема IPAQ 5550 или LOOX 610BT/WLAN ....  
Авторnasko (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 14:59



Искам да си купя ПДА но не знам на кой точно да се спра.Ако някои може да ми каже кой е по добрия вариант ???И заслужава ли си разликата в цената м/у двете у-ва която е около 350лв. ????( Ipaq-a e 1350лв. а Loox-a okolo 1000 )
Благодаря предварително ... :")



Тема Re: IPAQ 5550 или LOOX 610BT/WLAN ....нови [re: nasko]  
Автор kosata (непознат )
Публикувано15.02.04 19:54



Kaji s kakyw laptop ili desctop shte go synhronizirash ? bluetooth ? , FS ne e sywmestim s ipaq ( bluetooth ) , az samo s Ipaq sym se zanimawal i chestno kazano ot 10 ustroistwa samo 1 e dalo defekt, looxa sym go wijdal nocehstno ne me kefi taka, looksa mai iam slot za nekwi drugi kartichki dokato ipaq-a ima samo za SD



Тема Re: IPAQ 5550 или LOOX 610BT/WLAN ....нови [re: kosata]  
Авторloobian (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 00:49



Az sum s Loox 600 (predisnata versiq) i sum ujasno dovolen! Ima 2 slota za karti- SD i CF. Az sum si slojil 32 MB SD i 256 CF, i kato slojim che i to ima 64 MB, i sa mi savsem dostatuchno :)
Bluetootha raboti bez greshka! Az sum s T68i + USB Bluetooth na PC-to, i nqmam problemi i s dvete!

Polzvam go nad polovin godina, i sum mnogo dovolen!
IPAQ ne sum polzval do sega.

No az lichno, ako sega moga da izbiram na volq, ili ste si kupq naj-skupiqt IPAQ, ili Asus MyPal 620, ili LOOX 610... ama ne varvi sega da go smenqm ;)

Uspeh v izbora!



Тема Re: Imal sam mnogo taka che ...нови [re: nasko]  
Автор MichaelElfial (непознат )
Публикувано24.02.04 00:22



Ne si struwa da dawash tolkowa pari. Ako se lakomish za WLan mi nedei az ne wijdam kak sledwashite 1-2 godini shte ti wleze w rabota w Bulgaria oswen u was si ili w ofisa. No Bluetoot stiga kato skorost struwa po ewtino i s telefonite niama problemi (na praktika koeto i u-wo da wzemesh wse shte warwi). Ako te blazniat 128 RAM i drugi pone si dai parite za toshiba e800 che moje da raboti w VGA (da 480x640 ili obratnoto) - wiarno powechet neshta ne go znaiat no towa ne prechi na niakoi ot tiah. Taka ili inache problema koito nai-mnogo triabwa da imash pred wid e razshirenie - gledai da ima CF i SD slot a ne samo edini. W toia smisal towa Ipaq 5550 te ogranichawa dosta - za CF ima po-ewtino ot wsichko - pamet, WLan, i kakwo li ne drugo, dokato za SD derat koji.

Taka che mojesh da se orientirash naprimer kam IPaq 2210 - pak poharchi pari kupi mu kamera (za 170lv si wzeh), pamet i t.n. pak shte ti e po-ewtino ot drogoto paq sas wsichkite dobawki (struwa okol 600-700lv i wij do 1300 kolko neshta mojesh da si kupish a ne da pochwash ot tam nagore).

Wpechatlenia: LOOX - imal sam 600 i raboti ok no e bawen, s 2003 po se iade no loshia ekran si ostawa. 610 ima po-hubaw ekran no niama niwa na oswetenost. Po otnoshenie na Bluetooth LOOX-owete sa napraweni neudobni, no pak za smetka na towa s tehnia moje da se prawi wsichko, Pri IPaq-tata BT e ogranichen (software ne poddarja niakoi neshta, koito naistina riadko triabwat), no pak za smetka na towa e mnogo po-udoben i bezproblemen.

IPacite imat super ekrani w srawnenie s drugite neshta, Toshibata ia biwa - kak da kaja towa VGA izkupwa fakta che e edwa zabelejimo (naistina edwa! - ne si struwa da go mislish) po-zle ot IPaq kato contrast i iarkost. Izbirai sashto i po otnoshenie na nalichnost na takiwa neshta kato bigger or 2-nd battery. Ima za wsichki pochti no za niakoi modeli niama (ima za 2210, e800, LOOX-owete, no niama za 1940 naprimer). Towa ako stanesh fan shte ti e nujno - powiarwai mi.

Oshte edno saobrajenie koeto za neshtastie niama mnogo realen smisal. Zabeliazal sam che wsichki PPC-ta s nowite Intelski XScale procesori rabotiat po-zle i pokazwat niakoi problemi. Problema e softwaren towa e sigurno, no e nepriatno. Naprimer nai-ewtinia model IPaq s BT 1940 raboti naistina perfektno i pri diwashko natowarwane (Toi e sas ARM procesor ot Samsung), no koito i da wzemesh s intelski pri goliamo natowarwane moje da ti dropwa ia wrazkata s neta, ia da zabeliazwash niakoi stranni zabawiania. W toia smisal paradox ili ne nai-ewtinia model raboti nai-dobre (no niama CF slot - da ne zabrawish :) ). Az naistina sam waw waztorg ot nego, no lipsata na poweche storage e mnogo drazneshta i chowek ponasia drebnite problemi (wse pak sa dostatachno redki ta da ne se samoubiesh spoko). Ne znam dali pri wsichki ustroistwa se sluchwa no az go nabliudawah pri pone 4 (Dwa IPaq-a i dwata LOOX-a) i ne znam kakwo da mislia - dali MS neshto ne sa optimizirali za XScale ili prosto XScale neshto ne e towa koeto triabwa da e ne znam no go imai pred wid.

OShte neshto 128 RAM sa si dalawera. Ako ne znaesh RAM-ta se polzwa i za storage i se prerazpredelia kakto si reshish, no kogato e storage tam files se arhiwirat prozrachno dokato na kartite ne! OSwen drugoto obektnia model na storage w RAM-a pozwoliawa tagwane na filetata s cel synchronizacia i mnogo programi se wazpolzwat ot towa i ili rabotiat po-dobre kato si towariat chesto synchroniziranite danni tam ili iskat zadaljitelno da si gi darjat w RAM-a. Az polzwam 5-6 takiwa i 10 MB im stiga, no koi znae - poweche wse si e po-dobre.

Miasto na karta ti triabwa - ne si prawi iluzii che ne - ako se zapalish da si gledash DivX filmi i nosish muzika skoro shte zapochnesh da tarsish microdrives ili golemi CF carti (na mene 1 GB mai ne mi stiga).

Ami towa e bezredno e ama nadiawam se wse shte swarshi rabota.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.