Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 24.06.24 
Мобилни комуникации
   >> PDA
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема полезни програми за Pocket PCнови  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано20.01.04 17:29



Дали някой може да даде линкове към полезни програмки, и да направим нещо като

или форум?

Моля, помогнете на лаика - с какво да чета .lit файлове?

Редактирано от Pagerist на 20.01.04 17:52.



Тема Re: полезни програми за Pocket PCнови [re: Pagerist]  
Авторdecho (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 20:13



.lit files se chetat s Microsfot Reader :)
za programi - sites po sveta bol
otivash na google
pishesh pda software/freeware
i shti izplue predostatachno links



Тема Re: полезни програми за Pocket PCнови [re: Pagerist]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано21.01.04 09:28



За .lit файловете:
Взимаш програмката с живописното име clit от адрес

и конвертираш лит в хтмл, после с най-обикновен ИЕ(ксплоататор) го правиш на тхт, зипваш го в един файл заедно с другите книги които искаш да четеш (така сборно стават по-малки) и после си ги четеш като пич с невероятния Хаали Рийдър

Не си товари ппц-то с излишни бози :)

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини


Тема Re: полезни програми за Pocket PCнови [re: Mopдpeд]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано29.01.04 20:40



мда, точно каквото ми трябваше :)

бтв, за всички, които си ползват Хаали рийдъра, има 1 чуден сайт -

, където ще намерите цели книжки на български,в zip формат.



Тема Не се справям с Хаали и Клит-помощ!нови [re: Mopдpeд]  
Авторclit (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 13:03



Свалих си Хаали-рийдъра на ПДА-то. Свалих си на лаптопа клит-а. Не мога да инсталирам програмата-излиза мли един дос-файл, който премигва за секунда и изчезва. Излиза и някакъв длл файл, който не знам какво да правя-ВЪПРОСИИИИИИИИИИИИ...
1. Как да инсталирам клита
2. Как да конвертирам и въобще подкарам Хаали ридъра.
Обяснете ми по-подробно като за кламер...



Тема Re: Не се справям с Хаали и Клит-помощ!нови [re: clit]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано02.02.04 14:35



Чакай сега, как беше...
Значи, трябва да влезеш под ДОС, и в директорията, където си unzip-нал КЛИТ-а, да си сложиш и *лВСШ файлчето. После в ДОС промпта c:\clit\ пишеш:
c:\clit\clit alice30.lit \alice

май така беше, и тази програмка ти разархивира ЛИТ файла - вади картинки, съдържание, и основен текст на отделни файлове, като текстът ти е HTML формат. После си зип-ни текста, и си го качи на покет-а, и ще можеш да го отваряш през ХААЛИ-то...



Тема Re: Не се справям с Хаали и Клит-помощ!нови [re: Pagerist]  
Авторkлит (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 21:30



не ми стана ясно какъв е този файл "лвсш". Не мога да изпиша знака "обратна чертичка"-нямам такава на клавиатурата. Не ми е ясно как се процедира под ДОС. Моля те обясни по-подробно какво точно се прави. Какви са тия ЛИТ файлове? Е-книгите ми са в уърд файлове. Как да ги набутам в Хаали-то? Ако ще трябва да се конвертират под ДОС, после в хтмл, после в майната си... просто се отказвам от тва хаали... ми не е добре направено... с тва само хакери могат да се преборят. За да се ползват програмките трябва да са поне малко юзър френдли... тва е баси и чудовището...



Тема Re: Не се справям с Хаали и Клит-помощ!нови [re: kлит]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано03.02.04 09:37



Гледай сега, щом книгите ти са в WORD DOCUMENT, това е най-доброто. Какво трябва да направиш:
1. С WinZip компресирай всяка книга по отделно, и ако си имал файл bilbo.doc, сега той става bilbo.zip и естествено, е с по-малък размер.
2. Копираш така направените zip файлове на Pocket PC-то.
3. Хаали рийдъра, като си го свалиш от интернет и си го разархивираш, е само едно файлче около 410k, казва се AresReader.PPC.ARM. Копираш си го и него на покета, и после го кликваш. От менюто долу в ляво му даваш Открыть, и си избираш книгата, която ще четеш, например bilbo.zip. После с навигационните бутони на покета прелистваш, а със средния го правиш на цял екран.



Тема Re: Не се справям с Хаали и Клит-помощ!нови [re: Pagerist]  
Авторclit (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 20:20



Пак въпрос. Направих всичко това, но ми излизат маймуници и йероглифи. Опитах какви ли не варианти на настройки на фонтове-то не бяха сирилик незнамкакви си и не ще и неще. Кажи как да отворя нещото на български.



Тема Re: Не се справям с Хаали и Клит-помощ!нови [re: clit]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано12.02.04 18:19



Ами ти си направил най-сложното, сега остана най-лесното. Запиши си файловете от УЪРД-а в ТХТ формат, и после ги зипни. Даже можеш да зипнеш повече от 1 файл, ХААЛИ-то те пита после кой точно файл да отвори.
Приятно четене.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.