Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 21.09.24 
Мобилни комуникации
   >> PDA
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема PDA osnovni vuprosiнови  
Автор lyra (непознат )
Публикувано23.12.03 19:09



Predi malko kupih HP iPAQ 1945 za bashta mi v BG. Imama niakolko vuposa:
1. Kude moga da downloadna cyrillic software
2. V BG ima li kalufcheta, rezervni stylus i folio za ekrani ili e po-dobre da vzema vsichko ot USA (tuk za po 20$ vsiako)
3. Ima li v BG Bluetooth ili Wireless Inet za PDAs?

Predvaritelno blagodaria i ako moje ne se vuzmushtavaite ot absolutnata li lipsa na idea za boravene s PDA!!!



Тема Re: PDA osnovni vuprosiнови [re: lyra]  
Автор beta (phone test)
Публикувано24.12.03 16:45



Po dobre ot USa
Ima no na mnogo malko mesta




Тема Re: PDA osnovni vuprosiнови [re: lyra]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано28.12.03 19:33



По принцип има всичко, но на доста по-солени цени. По-добре взимай от Щатите.


Never let the spies mingle with the orcish regulars. Now we'll never get them to fight!

Тема Re: PDA osnovni vuprosi [re: Gallandro]  
Автор erix (neizvesten:))
Публикувано30.12.03 00:52



Taka si e! Vzimai ot tam, dosta po-evtinko moje6 da gi nameri6. Vij i v ebay.com ako iska6.



Тема Re: PDA osnovni vuprosiнови [re: lyra]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано05.01.04 18:26



Я кажете, какво е това фолио за екран? Да не е защитна лепенка, като тая с която дойде моя ипак (само дето беше с лого отгоре )

Нещо ме е страх, че ще се драска екрана и се чудя какви мерки могат да се вземат. Откъде може да се купи такова фолио?

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини



Тема Re: PDA osnovni vuprosiнови [re: Mopдpeд]  
Автор Mandor (Sawall)
Публикувано05.01.04 20:43



Правилно те е страх. Абсолютно сигурно е, че ще ти се драска - от опит го казвам. Успях да си изподраскам екрана преди да разбера някои трикове, които прочетох в някакъв руски форум.
Отбелязвам, че информацията важи за iPaq H1915 и сходни - те имат около 1/3 от мм. разстояние между рамката и екрана. За останалите модели не знам.

Първо, забравете комерсиалните фолиа. Най-често са със залепващо покритие, за което руснака псуваше, че едва не си потрошил дисплея докато го махне (за да го замени). Идеална работа вършат листове прозрачно фолио, което се продава най-често форматирано на A4 (за копиране в полиграфията). Лично аз ползвам точно такова. Изрязва се правоъгълник, който да е с 3-4 милиметра по-голям от екрана (във всички посоки), след което размера се напасва в зависимост от модела.
Единствената особеност при монтирането е, че празното място отдолу (откъм бутоните) е доста по-голямо от останалите. Затова фолиото се пъха долу до упор (останалата част е огъната навън), после внимателно се подпъхват страничните части; след като влезе и се изглади - цялото фолио се приплъзва нагоре до упор. Естествено, преди цялата тази операция екрана и фолиото трябва да се почистят, за да не остават петна отвътре.

Успех!



Тема Re: PDA osnovni vuprosiнови [re: Mandor]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано06.01.04 12:07



Хъм... аз моя 1910 не успявам да го издраскам и без фолио вече с месеци. Държа го в кожен калъв и работя с него със стилуса или направо с пръсти, ако имам да видя нещо на бързо.


Never let the spies mingle with the orcish regulars. Now we'll never get them to fight!

Тема Re: PDA osnovni vuprosiнови [re: Gallandro]  
Автор Mandor (Sawall)
Публикувано06.01.04 17:42



Да, и аз работя само с писалката, но при продължителни еднообразни действия (най-вече свързани с плъзгане на писалката) се появяват видими следи. Явно засега си имал късмет.



Тема Re: PDA osnovni vuprosiнови [re: Mandor]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано07.01.04 18:23



А все пак, отде може да се вземе залепващо фолио

Като видях как се отлепи фабричното, не мога да си представя, че комерсиалните (т.е. някой се надява да изкара пари от тях) няма да се държат подобаващо. Може би руснака е попаднал на кофти менте просто.

Иначе си взех такова прозрачно фолио, но нещо не ме кефи - писалката задира, почти невъзможно е да се почисти, позеленява леко като го гледам под ъгъл

Иначе моя 1930, макар и с различен екран има същите разстояния и се подпъхва точно както си го описал.

Апропо - някой има ли някаква представа как може да се спре мигащия ЛЕД по време на зареждане. Просто ужасно вади очите, особено ако искаш да четеш на тъмно да кажем :(
Единственото решение до момента е, че си написах една малка програмка, която да светка зеления лед (само той е достъпен програмно по документирания начин). Когато зеления свети, оранжевия си трае, и поне напрежението на очите е по-малко. Някой да има по-добри идеи?

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини



Тема Re: PDA osnovni vuprosiнови [re: Mopдpeд]  
Автор Mandor (Sawall)
Публикувано08.01.04 00:12



Това за което говориш, не е "фабрично залепващо", просто е предпазно - докато не разопаковаш PC-то. На моето например пишеше с големи червени букви "Please install ActiveSync", така че посмъртно не може да се сбърка с предпазно фолио.
Иначе - не знам откъде може да се вземе. Но като казвам "залепващо", имам предвид наистина "залепващо" - истинска прозрачна лепенка. Направо потръпвам от ужас като си помисля, че трябва да лепна такова нещо на екрана.
За цветния отблясък си прав - и аз го забелязах, но само на тъмно и под ъгъл. За останалите проблеми не разбирам - нито ми задира писалката, нито имам проблем с почистването.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.