Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:10 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как гоних самолета си в Лондон  
Автор atkinson-197026 (непознат )
Публикувано01.09.14 02:42



Ето го

. На вас хареса ли ви? Според вас дали наистина е писан по преживяно 1:1 или половината неща са измислени и натаманени? На вас случвали ли са ви се подобни истории?



Тема Re: Как гоних самолета си в Лондоннови [re: atkinson-197026]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано05.09.14 23:54



хаха понякога истината е по - странна от измислицата.... 2002 Франкфурт - по план график на летището 2,30 часа по - рано .... и спокойна се озъртам на коя редица трябва да си дам багажа.... да ама не.... никви редици.... всичкото Луфтханза на куп.... еми прередих един хокеен отбор на скенера за багаж, дадох си багажа и служителката ми посочва времето за качване - което е СЕГА..... пък паспортна проверка, пък скенер на моята особа и ръчния багаж.... луд спринт с препятствия.... след мен затвориха вратата на ръкава
8/8/14 сървайвър с любезното съдействие на Турските Аеролини..... обаждане в 0,53 на 8/8 да ме информират че полета е отложен с 2 часа.... до тук добре 4 часа за дремане на Завентем... туристическа обиколка на де що има параклиси и зали за медитация посещение на "раковото" после пак лека дрямка до Портата.... уж самолета щеше да излита в 11 но не би.... излетя по - късно и съответно кацна по - късно.... само 15мин до излитането на следващия, който трябваше да ползвам..... и това не беше достатъчно - два пъти питах за инфо служители на ТА къде трябва да съм с тази бордова карта и двата пъти ме дезинформираха..... къде с пререждане, къде с обяснения и молби минах паспортната проверка на принципа всичкото ТА на куп за 5 мин, за да се озова на грешния терминал и пред накаква информационна табела и установя, че всичко е написано на Турски и никой не знае или не желае да говори дори насипен Английски...накрая хванах един пътник (ползващ английски) за ръкава и му викам "е сега ме водиш където трябва да ида ....щото ми писна да се губя в тва летище" - както и да е човека ми обясни как да стигна до заветния террминал.... и стигнах точно, за да видя самолета как излита..... естествено това не е края на екшъна ама ми се спи и не ми се пише.....

The best way to find yourself is to lose yourself in the service of others.Mahatma Gandhi


Тема Re: Как гоних самолета си в Лондоннови [re: reborn2008]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано12.09.14 21:28



аз вярвам в написаното, може би защото никога не съм летял, но имам си представа от правилата по летищата.Е ,много смешно ми стана само това, за Терминал TV...След като терминалите са с букви и цифри,първо се гледа буквата ( по коя лента се минава за всички терминали, започващи със съответната буква), после се търси съответната цифра,където се намира самолета...Ако полета е с крайна дестинация за съответното летище, се следва пътеката с надпис за изход.Ако е с прекачване,първо се следва лентата за полетите с прикачване, след това по тази лента се търси буквата и накрая по съответната пътека, се търси и цифрата.Примерно големите летища могат да имат по 40 терминала и азбуката за терминалите да стига до средата,примерно до М11 да кажем.



Тема Re: Как гоних самолета си в Лондоннови [re: vladimir1974m2]  
Автор grudina_-190960 (неземна, де)
Публикувано25.09.14 06:38



Да, така е. В началото на всички им е доста трудно, но след малко повече летене, всичко си идва на мястото.





Тема Re: Как гоних самолета си в Лондоннови [re: vladimir1974m2]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано29.09.14 22:53



Я дай пак.... ем не си летял, ем даваш указания....
Дай да ви разкажа за...... не, за Пафос Полимени... за Ларнака Хермес..... Качествено прекарано време ..... Перфектен дизайн..... и не можах да се сдържа да не си 'погоня опашката' - влизам на паспортната проверка и си говоря по телефона на холандски само дето на другата страна нямаше жив човек..... тва да кибичи човек по летищата си е чиста загуба на време добре, че си ходя навсякъде с въображението.... и понякога са ми галерия, понякога музей, пък понякога просто 'раково отделение със шиацу масажни столове'

The best way to find yourself is to lose yourself in the service of others.Mahatma Gandhi



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.