Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:51 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Бавария през май.нови  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано05.04.13 01:17



Здравейте всички!


Върнах темите до към 2009, но май не видях много подробна информация за тази дестинация като цяло.
Имам да нахвърлям схемата на едно пътуване с кола, но не зная дали се ориентирам правилно във времето и въобще. Избрала съм 10 дни - от 1 до 10 май, или края на април и Великденските празници включително, като се надявам Дядо Боже да даде хубаво време..
Идеята е:
- отпътуване от София на 1.05 вечерта примерно, като разчитам, че ще минем нощем Сърбия и сутринта рано на 02.05 сме в Унгария. Там съм била няколко пъти, минаваме транзит и влизаме в Австрия, но пак по кратката схема (най - много един Парндорф да направим) и реално през Линц и Пасау прекрачваме в Германия като крайна цел ми е Байройт, където имаме нощувки.
- дават го по изчисления към 15 часа общо някъде
- правим нощувка на 02.05 там, на 3ти гледаме село Байройт и планината и отскачаме до Карлови Вари - мисля, че разстоянието е около 30-40 км.до Чехия от тази точка, т.е за един ден може да се направи разходка, че и някое киснене в лечебните им води
- 04.05 - Байройт - Нюрнберг - Байройт - за един ден
- 05.05 - Байройт - Щутгарт - Байройт
- 06.05 - към Мюнхем и настаняване там
- 07.05 - само Мюнхен
- 08.05 - дворците наоколо Нойшванщайн и Хоеншвангау и пак обратно в Мюнхен - за 1 ден
- 09.05 - отпътуване към БГ и на 10 сме си у дома

Някой правил ли е нещо подобно?
С времето как стоят нещата - двама шофьори сме - машини дето се вика..
Какво ще препоръчате за гледане в Линц, Пасау, Нюрнберг, Щутгарт, Мюнхен?
Програмата може и да се раздвижи, може да импровизираме, но долу - горе такава е идеята - кратки разходки за по 1 ден и основно в Мюнхен ще е по - големият престой. Интересуват ме не само основни туристически места, които са по гайдовете, ами и ако нещо интересно можете да кажете от личен опит..така..за волна програма и лежерно шляене.
Мерси предварително.

Поздрави!



Тема Re: Бавария през май.нови [re: impulce]  
Автор KGM (Разбиращ)
Публикувано07.04.13 22:50



За Нойшванщайн трябва резервация. Бяхме през май и пристигнахме там около 14,00 ч. и казаха -- всички групи за заети. най рано утре преди обяд.
В другия замък влязохме нормално.

When the going get tough, the tough get going !


Тема Re: Бавария през май.нови [re: KGM]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано08.04.13 10:27



Да, четох за това,че има ограничения, ще организирам предварително нещата. Мерси.


Има ли в района още нещо интересно за гледане?
Ако човек отдели един ден за двете места - къде може да почине, да хапне, кафе нещо?



Тема Re: Бавария през май.нови [re: impulce]  
Автор 3a3y ()
Публикувано11.04.13 17:05



Щом сте с кола, може да прескочите и до Линдерхоф, на 1 час път от Фюсен. Минава се през австрийската територия, по едно тясно пътче и покрай езерото с най-невероятния изумруден цвят на водата. Самото градче Фюсен е приятно и има много места за похапване по главната улица. Лично мнение - в Мюнхен няма нищо интересно от туристическа гледна точка. Освен двореца донякъде и бирарията Хофбройхауз. Ако вече сте се нагледали на бирарии, може да я пропуснете. Горещо обаче препоръчвам да включите в маршрута Ротенбург. Другото хубаво място, на което отскочихме от Мюнхен, беше Бертехсгаден със солната мина, която е голяма атракция и возенето на корабче по Кьонигзее. Ние бяхме там април и не беше отворено за посещение Орловото гнездо на Хитлер, но вие може да имате късмет през май.



Тема Re: Бавария през май.нови [re: impulce]  
Автор voposh (мераклия)
Публикувано13.04.13 20:54



За 15 часа до Байройт просто няма как да стигнете-изчисленията на сайтовете са едно, а реалността е друга. По пътя е хубаво да спрете в Пасау. Нюрнберг също си заслужава. Но какво ще гледате на Щутгарт? Това с отскачането е хубаво, но имайте предвид, че по немските аутобани стават ужасяващи задръствания, ако попаднете се седи часове. От Мюнхен до замъците и обратно за 1 ден с кола е доста оптимистично. На добър път!



Тема Re: Бавария през май.нови [re: 3a3y]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано14.04.13 13:44



Благодаря много.


Места за хапване и нощувка можеш ли да препоръчаш по тези места?



Тема Re: Бавария през май. [re: voposh]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано14.04.13 13:52



Ти как го виждаш с времето?С нормално темпо, необходимите почивки и пр.

Не зная за Щутгарт - затова питам препатилите.


Препоръчай ми др,градове, които си струват в близост.

Програмата не е строга, търпи промени, добавки..дестинациите съм ги избирала по - скоро на око, да са не повече от 300 км. долу - горе от Байройт..ако го приемем за център на Вселената.Общо взето не тръгваме, за да правим пасивна почивка - а да разгледаме колкото може повече.

Вечер към колко часа се явява часът пик?18, 19?Да знаем наобратно как да се организираме?

За замъците го мислех тръгване към 8 и на обратно, когато дойде..



Тема Re: Бавария през май.нови [re: impulce]  
Автор 3a3y ()
Публикувано14.04.13 21:39



От Мюнхен до Фюсен с влак е час и половина. Предполагам, че с кола ще е повече. Освен това трябва да намерите къде да паркирате във Фюсен. Единия вариант е долу при гарата, другия горе при касите за замъците, където наистина има паркинг, но е въпрос на късмет дали ще намерите място. Въобще паркирането в Бавария е доста главоболно. Така че предвидете повече време за придвижване. От касите до самия Нойшванщайн също сложете поне 30 мин. бърз ход по баира. Изпуснете ли часа на влизане, отпадате, така че преценете влизането ви да е около 12. Самата разходка из замъка е не повече от час.
По повод шофирането в Бавария - добре е да имате и GPS, и голяма подробна пътна карта. GPS-а ще се опитва да ви преведе през широките пътища, които обикновено са най-кратките, но може да попаднете в задръстване по магистралите. Селските им пътища са перфектни и ги препоръчвам, ако са по-кратки и по-удобни за целите ви.



Тема Re: Бавария през май.нови [re: 3a3y]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано15.04.13 11:26



Ще започнем тогава първо с резервацията за влизане и според нея авансите за транспорт и т.н. Да, ГПС ще ни прави компания, макар, че имаме и много комични случки с тези машинки - из Гърция.

Разчитам, че няма да се повторят в Германия, обаче. Благодаря ти много, ако се сетиш още нещо - пиши. Аз ще се заема малко по - сериозно с разстоянията и да видим каква крайна програма ще се получи.Хем ми се обикаля много, хем не искам да е на тъгъдък..



Тема Re: Бавария през май.нови [re: impulce]  
Автор voposh (мераклия)
Публикувано16.04.13 11:16



Започвам с уговорката, че не съм ходил в Байройт. Първата нощувка бих я направил в Линц. Градът не е нищо особено, но бих тръгнал на другия ден по Дунава в посока Пасау, където е много красиво. Градът е много живописен. После през Регенсбург до Нюрнберг. За Байройт, както казах не знам. После през Бамберг до Вюрцбург. От Вюрцбург по така наречената романтична улица на югоизток през Ротенбург, Динкелсбюл до Фюсен. Там се гледат замъците и после през Гармиш към Мюнхен. От там обратно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.