Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 26.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Околосветско пътешествие без пари  
Автор bambus ( )
Публикувано29.07.12 14:52



Здравейте!

Аз много обичам да пътувам и ми се иска да направя околосветско пътешествие. Искам да обиколя амазонските джунгли, да се полюбувам на красотите на Танзания и Мозамбик, да яздя бизон в Тексас и да се излежавам на плажовете в южна Индия. Само че намам необходимите финансови средства. Имате ли идея как може да стане това без пари?



Тема Re: Околосветско пътешествие без паринови [re: bambus]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано30.07.12 14:12



То и аз ги искам всичките тези неща, дори и повече, но незнам как може да бъдат постигнати.Много ще ми е интересно какви отговори ще се появят тук.Имаше един пътешественник, който тръгна да обикаля света на стоп, но след някое време се загуби- всяка седмица пишеше в интернет докъде е стигнал и как, но от едно време нататък просто се погуби.Виж линка му в нета:

http://patepis.com/?p=11125



Тема Re: Околосветско пътешествие без паринови [re: vladimir1974m2]  
Автор Дивak (член)
Публикувано30.07.12 15:33



Е, какви отговори очакваш да се появят на такава тема, освен някой майтап?
А Итилиен не се е "погубил", върна се отдавна, всичко си е написал в сайта си.



Тема Re: Околосветско пътешествие без паринови [re: bambus]  
Автор dorry_1 (непознат)
Публикувано16.08.12 15:58



Веднага се сетих за това
http://www.volodiasorokin.hit.bg/books.htm
Е да, ама ако не те мързи и ти стиска.
Има начин, пътуваш без претенции по евтини хотели, поработваш тук - там, слагаш си главата в торбата така да се каже, зашото това не е безопасно начинание, и така, някои българи са го правили. Е не съвсем без пари, но може с много малко пари при добра организация да се обиколи доста.





Тема Re: Околосветско пътешествие без паринови [re: bambus]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано17.08.12 17:52



Имам приятел поляк, който обиколи света на стоп :), поработваше тук там и продължаваше да пътешества... та така обиколи света!



Тема Re: Околосветско пътешествие без паринови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Velikov86 (непознат )
Публикувано18.08.12 21:14



Здравейте,искам да споделя.че напоследък имам мисъл в главата си която ме кара да тръгна по света...и по-точно към Африка...но нямам никакви пари.....напълно сериозно говоря.....благодарен съм на всякакви напътствия и насоки...ако някой може да каже нещо :))



Тема Re: Околосветско пътешествие без паринови [re: Velikov86]  
Автор e2e (Plovdivian)
Публикувано20.08.12 13:32



Ти много добре че имаш мисли в главата си относно Африка приятелю, но като че ли Африка е най-скъпият откъм визово отношение континент. Да не говорим за поголовната и нечовешка корупция която се шири навсякъде. Нека не забравяме и масовите граждански и племенни, и какви ли не още войни които се водят в доста от държавите на черния континент. Така че без пари натам ще е меко казано трудно.
Иначе ако ти се чете за Африка, погледни стари теми и сайтовете на Домосед и Юри Варошанов тук, а също така и най-скорошните сводки на Ваня от Хасково - - всичко от август 2011 до май 2012 е за Африка на стоп.
И те така...

Чрез нахалство, към прогрес...

Редактирано от e2e на 20.08.12 13:33.



Тема Re: Околосветско пътешествие без паринови [re: Velikov86]  
Автор Дивak (член)
Публикувано20.08.12 22:49



на стоп из Африка


Почни отначало, на края е Азия

По принцип съвсем без пари не става



Тема Re: Околосветско пътешествие без пари [re: Дивak]  
Автор Meйджъp (стръв-ник)
Публикувано21.08.12 18:18



Имаше един пътепис на двама пича във форума на Офроуд-България, които бяха стигнали до ЮАР с мотоциклети. Вероятно сте го чели, ако не - препоръчвам ви го - много е надъхващ за всеки бъдещ турист в Африка... :)







Тема Re: Околосветско пътешествие без пари [re: Meйджъp]  
Автор e2e (Plovdivian)
Публикувано24.08.12 16:54



Интересно ми беше само що се върнаха със самолета. Между другото - Африка по цялото и източно крайбрежие, като че ли е значително по-лесна за пътуване, отколкото централната и западната част...

Чрез нахалство, към прогрес...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.