Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Някой да е ходил скоро до Милано?  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано25.06.12 10:24



Привет.От много време насам съм си намислил да разгледам Милано.Добре, ама никоя туристическа фирма не предлага подробности за Милано.Нещо от рода на Милано от А до Я...Както има например програми за Париж от А до Я...И затова съм си намислил да ида сам.А си спомням, че Италия беше в някаква малка криза през зимата...какво ли е сега положението това лято в Милано...Обикновенно попадам на оферти, минаващи покрай Милано на супер тагадък...нещо от рода на:

"...Следобед - отпътуване за Милано. Вечерта - настаняване в хотел в околностите на Милано/Бергамо/Лаго Маджоре/Пиаченца. Нощувка.

... ДЕН следващ:...

Закуска. Разглеждане на Милано – Катедралата, галерията Виктор-Емануил II, паметника на Леонардо да Винчи, Ла Скала (отвън), замъка Сфорца (отвън). Вечерта - отпътуване за България. Нощен преход. ...
Абе аз не искам да гледам нещата "отвън"...искам отвътре да се напъхам и да гледам колкото си искам....Сега си спомням когато бях в Берлин ( сам) колко смешно ми звучеше израза,който четях по офертите
"разглеждане на Райхстага отвън")...Е, аз го разгледах отвътре...Така искам и Милано да разгледам ОТВЪТРЕ...
Та някой да е ходил скоро, да сподели- къде са им Моловете,хипермаркетите,имат ли Ботаническа градина, зоопарк, някакви забавления от рода на Аква парк или Лунапарк...езерца,...Къде например ходят Миланци на море ( и как се стига до там)...Казват, че ако човек няма предварителна резервация за хотел, може и да няма къде да спи...Ако наистина не моге да си намеря хотел, поради тази причина, какво мога да направя...Споделете просто нещо актуално и интересно-прегледал съм всичко форуми,клипове, инфо,ама нещо ново и интересно ако има или знаете, споделете.



Тема Re: Някой да е ходил скоро до Милано?нови [re: vladimir1974m2]  
Автор Дивak (член)
Публикувано28.06.12 22:17



Я да се обадя, въпреки че не мога да ти дам актуална информация, че гледам никой няма.
Принципно Милано не е много туристически град, на фона на Флоренция, Венеция, дори Верона, затова го минават между другото. По тая причина хотелите са предимно бизнес ориентирани и не са много евтини. Чак да няма къде да спиш не вярвам, но може да е твърде солена цената. Потърси предварително в хотелс.ком примерно или нещо такова. Зависи кога ще ходиш, август месец града е празен, даже повече от половината ресторанти са затворени, всичко почива. А на 15 август няма къде сладолед да си купиш.
Морето на Милано е на езерата - примерно Комо или Маджоре. Ходи се с влак, близо са. Примерно от централна гара до Стреза или от Кадорна до Комо.
За молове, иди в Ринашенте, примерно имаше един в центъра до катедралата (ако търсиш козметика/ дрехи, ако търсиш техника в някой хипермаркет в предградията ще е по-добре). За дизайнерските магазини, иди на Via dela Spiga в центъра, преди Ринашентето, и цените в Ринашенте ще ти се видят направо народни





Тема Re: Някой да е ходил скоро до Милано?нови [re: vladimir1974m2]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано29.06.12 22:02



Не съм ходил скоро, но предполагам, че е същото отвратително място, което е най-добре да се избягва от всеки ценител пътешественик.





Тема Re: Някой да е ходил скоро до Милано?нови [re: Meйджъp]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано30.06.12 20:34



Сподели с какво точно е толкова отвратително място...Освен, че е мръсно и има много мексиканци...Друго?



Тема Re: Някой да е ходил скоро до Милано?нови [re: vladimir1974m2]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано30.06.12 20:46



Май искате да ходите на пазар.В Милано най интересното е катедралата.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Някой да е ходил скоро до Милано?нови [re: Xoлдън]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано02.07.12 12:30



С риск да те предизвикам, за мен най-ценното е "Тайната(последната) вечеря" на Леонардо в Милано. "Дуомо" също е красива сграда, но за най-интересно и единсвено, това е моят фаворит.
Пожелавам всеки сам да си създаде мнение





Тема Re: Някой да е ходил скоро до Милано?нови [re: Фиши]  
Автор Madam Kay (намираща)
Публикувано03.07.12 12:37



И ние не останахме впечетлени кой знае колко от Милано. Да, Тайната вечеря си струва, замъка Сворцеско, в който има един чуден парк .. доколкото помня дори за него нямаше вход (освен ако съм забравила). Ние спахме в някъв Бизнес парк - Ро Фиера се казваше хотелчето, доста извън Милано, но там беше приемлива цената и имаше връзка с метрото, което пък директно ни оставяше пред Катедралата. Ла Скала..ако не прочетеш, че е Ла Скала няма и да разбереш.
Не сме търсили молове - бяхме на разходка, Но пък във Викторио-Емануеле, което непосредствено до Катедралата има магазинчета, колкото си искаш.
По- трудно ни беше да си намерим туристическия център там.., който всъщност се оказа в същата сграда.
Бергамо е хубаво градче, не го пропускай по пътя си..а ако имаш повече време слез до Генуа.. там вече си имат Аквариум :)))
Успех с пътешествието! :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.