Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:14 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ватикана билети  
Автор mmayacol (непознат )
Публикувано26.09.11 12:55



здравейте, някой купувал ли е билети за Ватиканските музеи предварително оnline. Намирам различни сайтове, които продават билети и цените са различни. Там къде се отива с ваучера, отделен вход ли има.



Тема Re: Ватикана билетинови [re: mmayacol]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано26.09.11 22:26



През ноември миналата година си купихме. Спомням си, че бяха по-скъпи (дали 5 или 10 евро на човек, не съм сигурна), но липсата на опашка обезсмисли този харч

Иначе наистина се влиза веднага. И като че ли го валидализирахме нейде, но това не ми е останало в спомените. Ако е необходимо и има време, ще разпитам тези, които си спомнят подробности.



Тема Re: Ватикана билетинови [re: Фиши]  
Автор mmayacol (непознат )
Публикувано27.09.11 09:53



Благодаря, ще ми помогнеш с всякаква допълнителна информация, за да не се лутаме там. Ще бъдем в Рим 19, 20, 21.10. Един ден сме отделили за Ватикана, един ден за Колизеума, Форума и каквото има наоколо на пешеходно разстояние и третия за каквото остане с вила Боргезе. Мисля да си вземем Рома Пас. В тази връзка не ми е ясно следното: за вила Боргезе е необходима резервация - в резервационната форма заявяваш ден и час на посещение, калкулира цена на билета и иска данни на кредитна карта. Дърпа ли предварително парите и ако си с Рома Пас и това ти е втория безплатен обект какво става. Или само получаваш ваучер и се заплаща на място или не се заплаща ако имаме Рома Пас.



Тема Re: Ватикана билетинови [re: mmayacol]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.09.11 20:33



Далеч съм от мисълта да давам акъл, но ти поглеждал ли си сайта на Musei Borghese, за да видиш кои са авторите и произведенията? И дали си струва да отделиш време и средства през тези 3 дена.
Подарявам ти една

. Тя е снимана от Италия, през Малтийския орден и фокусът е трета държава- Ватикана. Мястото е прекрасно за разходка. А на другата Пийте смело от чешмите (или както им казват те - фонтани).
Рома пас никога не сме ползвали. За билетите за Ватикана не съм забравила, но човекът ми за инфо го няма на разположение.



Тема Re: Ватикана билетинови [re: Фиши]  
Автор mmayacol (непознат )
Публикувано27.09.11 21:07



Прекрасна снимка!
За Borghese може и да си права, ще помисля



Тема Re: Ватикана билетинови [re: mmayacol]  
Автор Маша (засега непознат)
Публикувано28.09.11 11:00



Рома пас е много удобен най-вече с картата си за градския транспорт. Разбира се зависи къде се намира хотелът, в който ще отседнете, но ние си ги ползвахме до откат. Даже стигнахме до морето. Не знам дали октомври месец има много големи опашки, но за Колизеума също ни свърши много добра работа, не сме чакали и минута. Ние бяхме 4 дни в Рим, но до Боргезе така и не стигнахме (поради причините, които изтъкна и Фиши), въпреки че бях планувала. Има много интересни места, които си струва човек да разгледа из самия град, така че три дни са си доста кратко време.



Тема Re: Ватикана билетинови [re: Маша]  
Автор mmayacol (непознат )
Публикувано28.09.11 12:12



Благодаря, когато имаш време и желание кажи за места, които те впечатлиха. Явно Боргезе върви към отпадане за радост на мъжа ми





Тема Re: Ватикана билетинови [re: mmayacol]  
Автор Маша (засега непознат)
Публикувано28.09.11 16:13



Какво ме е впечатлило в Рим? Труден въпрос, май не ме е впечатлило само това, което не успяхме да видим

, което не беше малко, но все пак видяхме почти всичко, което бях планувала предварително. Както казах бяхме 4 пълни дни (смятам и първия, в който пътувахме защото пристигнахме много рано) и горе-долу програмата беше следната: 1 ден Ватикана - музеите и Св. Петър. Пропуснахме замъка Сан Анджело, тъй като беше понеделник и той не работеше, а може да се съчетае в същия ден защото е много близо. За сметка на това вечерта си направихме чудесна ориентировъчна разходка из центъра. Ден 2 - Колизеума, Палатин и Форума (проверете внимателно работното време на форума, защото затварят доста рано и може да е по-добре първо да минете от там, а след това да разгледате Колизеума, който е отворен до 18 или 19 часа. (Работното време на всички музеи, включени в Рома пас ги има в картата, която е в комплекта). Освен това пътьом разгледахме църквата Santa Maria Maggiore (много красива, както отвътре така и отвън) и San Pietro in Vincoli (Св. Петър в окови) където се намира Моисей на Микеланджело. След като ни изгониха рано рано от форума (добре, че успяхме да го изходим целия) посетихме Капитолийския музей. В него най-интересна е статуята на римската вълчица и останките от огромната статуя на Константин. От тунела под Сената, който свързва двете сгради на музея има страхотен изглед към Форума. На 3-я ден първо отидохме до базиликата San Giovanni in Laterano и посетихме Латеранският дворец, който е бил официална резиденция на папите преди преместването им във Ватикана. За двореца важи билетът от Ватиканските музеи в рамките на 5 дни от закупуването му. Посещението е с екскурзовод и е на всеки час до 12 ч на обяд (9, 10, 11 ) трае около 45 минути и е много интересно. След това отидохме да разгледаме църквата San Clemente (Св. Климент) където е бил погребан Св. Кирил. Не бива да се пропуска, особено като се има предвид, че първата църква на това място е от І век. Тази църква не е включена в Рома пас, билетът за подземията беше 5 евро и е затворено между 12 и 15 ч както повечето църкви в Рим. Следобеда посветихме на Остия Антика. Това е място, което май не се предлага от нито една екскурзия, а всъщност е старият римски град, който се е намирал на устието на Тибър. Казват, че прилича на Помпей по запазеност (без хората разбира се). Намира се на около 40 минути път от Рим с влакче за което важи картата за градски транспорт. Но за него си трябва повече време.
Последният ден го бяхме оставили за разходка по площади, фонтани и прочее - започнахме с Площада на Републиката и църквата Santa Maria dei Angeli dei Martyri, която се намира в част от термите на Диоклециан, най-големите в Рим. Там има и музей, но на нас вече ни беше дошло малко в повече :), така че продължихме с разходката - площадът на 4-те фонтана, площадът и двореца Квиринал, фонтанът Треви, базиликата "Св. Троица на хълма" от която надолу започват Испанските стълби, площад Испания с фонтана-лодка, от който може да се пие вода, Пантеонът, площад Навона, площад Кампо деи фиори, оттам по разни малки улички стигнахме до Тибър - нямаше как да не минем и до другия бряг, да кажем че сме стъпили и в Трастевере, след това обратно през Isola Tiberina, свързана с мостове от двете страни на Тибър, покрай театър Марчело и накрая до някакъв автобус, който ни откара до хотела, защото бяхме останали без крака :). Това успяхме да видим през тези дни, сигурно сме пропуснали много места, но пък човек трябва да си оставя по нещо, за да има за какво да се върне.
Дано съм ти била полезна, ако те интересува още нещо конкретно, питай.
П.П. Само да вметна, че хотелът ни беше много близо до гара Термини и даваше възможност за пеши обиколки на повечето забележителности, но картата за транспорта си струваше.

Редактирано от Маша на 28.09.11 16:14.



Тема Re: Ватикана билетинови [re: Маша]  
Автор mmayacol (непознат )
Публикувано29.09.11 11:23



не само полезно, ти си ми написала цял пътеводител! Тъй като 3-те дни в Рим са част от 12 дневна обиколка на Италия от Венеция до Бриндизи аз вече съвсем се овъртях от забележителности. В момента ме затруднява въпросът какви пари да предвидя за храна в Рим. Двама сме, няма да ходим по скъпи ресторанти, по-скоро някое малко заведение с домашна храна и бутилка вино, кафенце, бирички, не сме капризни, така че ако ми разкажеш за някои цени ще ми помогнеш много.



Тема Re: Ватикана билетинови [re: mmayacol]  
Автор Маша (засега непознат)
Публикувано29.09.11 18:32



Тука ме хвана малко неподготвена. Все пак са минали две години и не си спомням с точности цени, още повече, че ние сядахме на ресторант само на обяд буквално "спъвайки" се в някое кръчме, което ни е харесало. Храната в общи линии навсякъде беше на еднаква цена пиците започваха от 5 - 6 евро, пастите от 7 и нагоре. Виното обаче е различно - има евтино наливно и доста скъпо бутилирано. По смътни спомени един обяд за двамата без претенции, но задължително с бутилка или каничка вино ни излизаше около 25-30 евро. Бира, както разбираш не сме консумирали, но тази година бяхме във Верона и там бирата навсякъде беше 4 евро за 400 мл. Моя принцип е обикновено да гледам заведения, в които има повече местни посетители отколкото туристи - винаги е попадение. За вечерите си пазарувахме нещо от най-близкия супермаркет и си хапвахме в хотела, защото обикновено бяхме разбити от ходене и даже седенето вече ни затрудняваше, та си купувахме бутилка вино, имаше страхотни салати в кутии, сиренце и някоя мръвка и хем излизаше по-евтино, хем си почивахме.
П.П. Искрено ти завиждам за пътуването и моя замисъл преди време беше нещо такова, но се уредих само с Рим.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.