Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 24.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Поскъпването в Гърция  
Автор expert /ne vinagi / (минаващ)
Публикувано10.08.11 09:45



Според вестник


Тя кока-колата и до сега си беше с 23 % процента ДДС....
Доста непрецизна статия; Xamos, дай пояснения ...



Тема Re: Поскъпването в Гърциянови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор rutomi26 (нов)
Публикувано12.09.11 14:59



При последното ми ходене в Гърция в началото на септември т.г.,
не ми стана ясно кое точно е увеличено и с колко. Видях че има ДДС от 13% и ДДС от 23%.
Бира, кока-кола, фанта, зелен чай "Нести", натурален сок, вино (рецина), вероятно и други напитки и цигари са с 23% ДДС.
Стоки като минерална вода, хляб, нес-кафе в кутия, наденица(луканико), салам, вафли, кроасани, кисело мляко и други, които вероятно се класифицират като основни хранителни стоки са с ДДС от 13%.
Препоръчвам ви като отидете в Гърция да посетите някой от супермаркетите ("Арванитидис","Масутис", "Лидл" и други) за да прецените какви са минималните и средните цени, а оттам нататък си правете сметка каква сума
можете да си позволите по заведения и хотели.
Какъв е бил % на ДДС до сега или оттук нататък може би не е толкова важно, по-важна е реалната цена:
например 330 мл кока-кола в "Арванитидис" е с 23% и струва 0,58 е
500мл кока-кола в "Арванитидис" струва 0,95 е

Нядявам се тази информация да е полезна.

Редактирано от rutomi26 на 12.09.11 15:01.



Тема Re: Поскъпването в Гърциянови [re: rutomi26]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано13.09.11 23:33



Абсолютно е полезна, да го духат гърците. Няма да им стъпя в краставата Гърция, ако и Кока-колата да я направят 5 цента (не че я пия). За същите пари в Турция ще изкарам два пъти повече време в три пъти повече лукс с четири пъти по-добро обслужване.

Спрете земята - искам да сляза!


Тема Re: Поскъпването в Гърциянови [re: seymour_stz]  
Автор voposh (мераклия)
Публикувано14.09.11 22:59



Само така. Отивайте в Турция, че Гърция се препълни от такива, като Вас. А ние тъпите ще продължим да си ходим там.



Тема Re: Поскъпването в Гърциянови [re: voposh]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано15.09.11 11:55



Че кой ви спира? Те византийците, когато не ни окупират границите, само такива като вас чакат да скубят



Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: Поскъпването в Гърциянови [re: expert /ne vinagi /]  
Автор rutomi26 (нов)
Публикувано15.09.11 16:44



В Турция ако не беше all inclusiv-а нямаше да е толкова привлекателна.
Извън хотелите цените са високи, с изключение на по-неизвестните и по-непопулярни места. Екскурзиите също са скъпи, въпреки че не предлагат кой знае какво. Друго дразнещо в Турция е че гледат да си измислят цени,т.е. не са фиксирани и записани на етикет. Как може един продавач да помни цената на 2000 стоки?
В Гърция не е толкова скъпо ако не сте на all inclusivе. Няма смисъл от all inclusivе - храната е малко, еднообразна и т.н. Второ - с отиването до Гърция пестите от пари и време за път, трето - пестите от фиксирани на етикети цени.

Трябва да дебело да подчертая, че наистина в Турция обслужването е на по-високо ниво и турците са по-гостоприемни. Но за цените - въпросът е спорен.

Редактирано от rutomi26 на 15.09.11 16:57.



Тема Re: Поскъпването в Гърциянови [re: rutomi26]  
Автор voposh (мераклия)
Публикувано15.09.11 18:45



За цените въпросът е повече от спорен, защото в Турция стремежът да те изментят на всяка цена се е превърнало в национален спорт. Още повече, че причина за това са братята руснаци, на които колкото и да поискаш за нещо, те го плащат без да се замислят. Ако пък се опиташ да се пазариш или просто се учудиш на дадена цена, която ти се струва висока, ще отнесеш толкова псувни, колкото не могат да се съберат в устата на най-вулгарен сърбин/нямам нищо против сърбите, те просто си псуват за здрасти/. От тази гледна точка също не ми се ходи вече там, а в Гърция никога не съм имал проблеми с гостоприемството, даже напротив.
По принцип никога не ходя на all inclusivе така че и по тази причина турският начин на почивка ми е безинтересен, но всеки има различно разбиране за ваканция.
А все пак темата беше за поскъпването, така че са ми интересни впечатленията на наскоро завърнали се.

Редактирано от voposh на 15.09.11 18:48.



Тема Re: Поскъпването в Гърциянови [re: voposh]  
Автор rutomi26 (нов)
Публикувано15.09.11 21:34



voposh,

Аз също съм почитател на Гърция. Ами честно казано, дали има реално поскъпване и на какво, не знам. Бях в Неа Каликратия-Халкидики. Там минималната цена през септември за двойна стая със закуска (ВВ) е 40-45 евро/ден. Мои познати почиваха в началото на септември на Халкидики за 30 евро/ден в т.нар.апартаменти (без храна). Ето някои цени по заведения:
гръцко кафе - 1 евро
кафе-еспресо - 2 евро
фрапе - 3-4 евро
бира - 3-4 евро
кола,фанта(кен)-1 евро
гирос-пита(шишчета/бифтек/луканико) - 2,20 евро
гирос в чиния(шишчета/бифтек/луканико)- 5,50 евро
морски дарове(гаридес,хтаподи) - по 8/9/10 евро за порция
цяло печено пиле - 10-12 евро/брой
1 кг праскови - 2 евро
1 кг диня - 0,25 евро
хляб - 1,50-2,00 евро
сладолед пакетиран - 2 евро
банички (тиропита/касеропита) - около 1,50 евро

Редактирано от rutomi26 на 15.09.11 21:35.



Тема Re: Поскъпването в Гърциянови [re: rutomi26]  
Автор voposh (мераклия)
Публикувано15.09.11 23:44



Благодаря за информацията-значи нищо драматично засега. През юли цените бяха същите.



Тема Re: Поскъпването в Гърциянови [re: rutomi26]  
Автор temp1e (член)
Публикувано18.11.11 22:46



cenite sa leko zanizheni ot dejstwitelnite, no gore dolu sa towa. mnogo zawisi ot miastoto, na santorini sa pochti po 2 naprimer. wse pak moga da kazha , che tazi godina useshtaneto , koeto imah ot hodeniata si w gyrcia e , che e poskypnalo i prodylzhawa da poskypwa. kato se zamislim, towa e po-lesnia nachin da se syberat pari , vmesto da se namaliawat zaplati i pensii, a w momenta gyrcia ima nuzhda da sybira pari.

http://picasaweb.google.com/boyan.dimitrov/



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.