Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Пътешествия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Виетнам- не че ще хукна на там, ама да попитамнови  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано01.08.11 11:56



Много искам да посетя някоя азиатска държава само за да видя как изглежда един голям град ,претъпкан от моторетки и ролери,плъзнали из града като побеснял мравуняк.Имам един приятел, който живее във Виетнам по 5-6 години,примерно, после си идва в България за по 7-8 месеца.И ми разказва много интересни неща за Ханой примерно -голям град,милионен и всеки има по две моторетки примерно.И ми става много интересно.А и като идея ми предлага ако се навия ( след много време в събиране на пари), да ми изкара виза ( или покана)- не мога да си го представя, да ида до там....Голям майтап, ако стане:).
Та се зачетох в нета- не са скъпи екскурзиите дотам,ама друго си е да останеш повече.За какво толкова събират пари (такса за обработка на документите за виза – 50 лв)- агенциите за туризъм?
Някой ако е ходил, снимал или преживял нещо интересно да разказва- снимки ако има ( ама не от хотелски стаи- каквито има с хиляди в нета), видеоклипове,филмчета, да сподели:).
Тършуването в нета ми помага да опознавам света.



Тема Re: Виетнам- не че ще хукна на там, ама да попитамнови [re: vladimir1974m2]  
Автор swimmer9 (новак)
Публикувано01.08.11 16:54



Що да не отидеш?То не е по-трудно или много по-скъпо отколкото да отидеш до Париж.Билета може да е по-скъп ама хотелите са супр евтини.





Тема Re: Виетнам- не че ще хукна на там, ама да попитамнови [re: swimmer9]  
Автор e2e (Plovdivian)
Публикувано02.08.11 18:24



суимъре, на човека доколкото съм чел предишните теми, му е проблем пътуването с въздушен транспорт. а не искам да си представям колко време е нужно да се достигне Виетнам посредством сухопътен такъв...



Чрез нахалство, към прогрес...

Тема Re: Виетнам- не че ще хукна на там, ама да попитамнови [re: e2e]  
Автор swimmer9 (новак)
Публикувано02.08.11 22:15



И ти си мислиш,че пътуването със самолет му е най-големия проблем?Виж аз на какво негово писание попаднах:
Може ли някой да ми каже поради каква причина в устата ми се наблюдава обилно отделяне на слюнка,когато в устата ми попадне нехранително вещество.Става дума за следното:Когато имам посещение при стоматолог и той ми казва, преди да ида при него, добре да се наям, защото отделям много слюнка.И аз така правя.И когато след това седна на зъболекарският стол и той започне да ми работи по зъба, идва един момент, в който около зъба трябва да ми е сухо.И когато ми сложи около зъба лигниновият тампон, за подсушаване...И устата ми се напълва със слюнка-много повече отколкото трябва.
А ми прави впечатление,че когато ям, нямам толкова слюнка за овлажняване на храната- сухо ми е из устата и ми присяда като гълтам храната...А когато трябва да ми е сухо- все се отделя много слюнка- защо ли?

Боже!Това наистина ме развесели.



Тема Re: Виетнам- не че ще хукна на там, ама да попитамнови [re: swimmer9]  
Автор e2e (Plovdivian)
Публикувано03.08.11 00:47



не, стига..това не може да е вярно

Чрез нахалство, към прогрес...

Редактирано от e2e на 03.08.11 00:48.



Тема Re: Ей, я не ми се подигравайтенови [re: e2e]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано03.08.11 21:46



Ей, я не ми се подигравайте.Темата тук е пътешествия.Щото ако се поровите и по другите клубове и теми тук ( или ако разберете и другите ми имена, с които съм се регистрирвал тук...Можете да прочетете доста други неща, дори по-смешни ( според вас) от проблема с излишната слюнка...
Тук си говорим за пътуване.Е, все някой ден ще затворя очи, ще ми падне "пердето" и ще се кача на самолет, пък каквото ще да става.Знам много добре, че полета до Москва е около три часа, а полета от Москва до Ханой е около 10 часа.И това, ако успея да преживея, после другите вътрешни полети из Виетнам ( до Дананг например), ще ми се виждат като полет между две близки села с планер:).Гледах оферти за Виетнам от по 4000 лева ( ако се напъна не е невъзможно).Така че просто попитах, надявайки се да попадна на интересни четива или филмчета.



Тема Re: Виетнам- не че ще хукна на там, ама да попитамнови [re: vladimir1974m2]  
Автор swimmer9 (новак)
Публикувано03.08.11 22:24



Ееее извинявай!Не искам да обиждам никого.Просто случайно попаднах на това и ми стана смешно.4000 са страшно много пари.Аз обикновенно изкарвам около месец с 2000-2500 заедно с билетите и то посещавайки 2-3 страни в Азия.В момента Турските авиолинии имат полет до Сайгон за около 600 евро.Като сметнеш,че хотелите са по 15 долара двойна стая и храната ти е по 5-10 долара на ден и максималната виза е за 15 дена то бюджета ти ще е към 1600- 1800 лв в зависимост дали сте двама или си сам.



Тема Re: До swimmer9нови [re: swimmer9]  
Автор vladimir1974m2 (минаващ)
Публикувано03.08.11 22:38



А ти swimmer9 , би ли ме взел с теб на едно такова пътешествие в Азия и да ми бъдеш пръв помощник в комуникациите на чужди езици:).Да се понапъна да посъбера пари и да направя пътешествието на мечтите си:)



Тема Re: Виетнам- не че ще хукна на там, ама да попитамнови [re: swimmer9]  
Автор Koцeтo ((пишман коце))
Публикувано04.08.11 00:11



Swimmer, преди да тръгнеш за Виетнам с човека, виж и този зашеметяващ шедьовър:


Изключая спестяванията на един лев, че комшийката го метнала до автогарата, предрежданията пред Райхстага и наблюденията с часове дали уличен акробат на ролери ще се пребие, в текста се мъдрят с точни адреси и някакви сауни, където лирическия герой отморява ежедневно по два часа. Зачудих се какви ще да са пък тия сауни, написани с точен адрес и предварително известни на последния (при положение, че хотел или хостел не си е направил труда да погледне къде има и не е резервирал). И за чий хуй човек трябва да губи време в сауна?
Чукнах в Google, че ми стана странно - точно такива сауни са. А за чий хуй не знам - не съм ходил.

Редактирано от Koцeтo на 04.08.11 00:14.



Тема Re: Виетнам- не че ще хукна на там, ама да попитамнови [re: Koцeтo]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано04.08.11 08:34



Ахахаааа.... бахти парчето



----------------------------------------------------------------------------------------------
Влизам в столовата, нареждам се на опашката, похапвам си здраво, също така, както през предните два дена,когато плащах по 4 евро…само че последният път- без пари….И си държа 4 евро в джоба, ако някой мине да си ги поиска….Е, не съм икономисал кой знае колко, ама може примерно от 10 нощувки да си платиш само 4-5 закуски…Едва ли някой ще забележи.Ама да бъдем честни- не е лошо да си плащаме…
---------------------------------------------------------------------------------------------



Спрете земята - искам да сляза!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.